هنگ کنگ با رکورد جریمه نقدی به گلدمن ساکس در مورد غارت صندوق دولتی مالزی – RT Business News

کمیسیون اوراق بهادار و آینده هنگ کنگ (SFC) ، گلدمن ساکس (آسیا) به دلیل نقش خود در یک رسوایی چند میلیارد دلاری که مقامات عالی رتبه مالزی ، از جمله نخست وزیر سابق آن را درگیر کرده بود ، 350 میلیون دلار جریمه شد.

این جریمه بالاترین میزان مجازات ناظر بازارهای هنگ کنگ است. SFC روز پنجشنبه گفت که واحد منطقه ای بانک سرمایه گذاری ایالات متحده به دلیل جریمه شد “خطاهای جدی و نقص در نظارت بر مدیریت ، خطر ، انطباق و کنترل ضد پولشویی که به سوisa استفاده از 2.6 میلیارد دلار کمک کرده است” از سه پیشنهاد اوراق قرضه در سال 2012 و 2013 که 6.5 میلیارد دلار برای 1Malaysia Development Berhad (1MDB) جمع آوری کرد.

SFC اضافه کرد که گلدمن ساکس (آسیا) در هنگ کنگ در روند ایجاد ، تأیید ، اجرا و فروش سه پیشنهاد اوراق قرضه 1MDB نقش مهمی داشت.

طبق این کمیسیون ، بانک وال استریت 581.5 میلیون دلار کارمزد از 1MDB دریافت کرده است که شامل 567 میلیون دلار کارمزد از سه فروش اوراق قرضه است. واحد آن در هنگ کنگ به تنهایی 210 میلیون دلار یا 37 درصد از کل هزینه های فروش بدهی را جمع آوری کرد که بزرگترین بخش بین نهادهای مختلف Goldman Sachs است.

خبر مرتبط  فروش الماس صورتی "بسیار نادر" صورتی 26.6 میلیون دلار در ژنو رکورد زد (عکس ، ویدئو) - RT Business News
همچنین در rt.com
مالزی اتهامات کیفری علیه گلدمن ساکس را به دلیل غارت صندوق دولتی پس از سرفه کردن میلیارد دلار بانک وال استریت ، لغو کرد“این اقدام اجرایی نتیجه یک تحقیق دقیق و مستقل است که توسط SFC در مورد اینکه آیا درگیری گلدمن ساکس (آسیا) با 1MDB در سال 2012 و 2013 مغایرت با استانداردهای پیش بینی شده از شرکت ها تحت مقررات هنگ کنگ داشته است ،” اشلی آلدر ، مدیر اجرایی SFC ، گفت.

“مجازات در این مورد – که فقط مطابق با چارچوب جریمه خود هنگ کنگ ارزیابی شده است – نشان دهنده یافته های ما است که گلدمن ساکس (آسیا) نتوانسته به درستی با شرایط مشکوک متعددی که در رابطه با پیشنهادات اوراق قرضه 1MDB وجود دارد ، برخورد کند. این شکست ها منجر به نقض چندین و جدی قوانین شد که استانداردهای بالای رفتاری را که از همه شرکت های تحت نظارت SFC انتظار می رود ، تعیین می کند. “ الدر اضافه کرد.

خبر مرتبط  ایالات متحده دارای گاز طبیعی زیادی است که ممکن است مجبور به ماندن در زمین به دلیل نبردهای بی پایان قانون برای احداث خطوط لوله باشد - RT Business News

سال گذشته ، SFC در رابطه با رسوایی فساد 1MDB ، تیم لایسنر ، شریک سابق گلدمن ساکس (آسیا) را به عنوان مشاور اوراق بهادار و مشاور مالی در این شهر ممنوع کرد. لیسنر در آگوست 2018 به اتهامات کیفری متهم شده توسط وزارت دادگستری آمریکا به جرم پولشویی و فساد اداری اعتراف کرد.

1MDB در سال 2009 توسط نجیب رزاک نخست وزیر وقت مالزی تاسیس شد که پس از محکومیت به اتهامات مربوط به این صندوق به 12 سال زندان محکوم شد. گلدمن ساکس بانکدار اصلی صندوق بود و به آن کمک کرد تا 6.5 میلیارد دلار از طریق فروش اوراق بهادار جمع آوری کند. با این حال ، بسیاری از وجوه در طی مراحل توسط مقامات دولتی و دو بانکدار گلدمن مورد سو استفاده قرار گرفت ، در حالی که این بانک به سرپوش گذاشتن در غارت بودجه دولت ملی متهم شد.

خبر مرتبط  هشدار سیتی بانک - واگذاری واکسن Covid ممکن است باعث سقوط دلار آمریکا شود - RT Business News
همچنین در rt.com
Superyacht مرتبط با رسوایی غارت صندوق ایالتی مالزی به قیمت 126 میلیون دلار فروخته شدپول سیفون شده از خزانه دولت برای خرید همه چیز از آثار هنری و جواهرات گرفته تا املاک و مستغلات و یک ابرخرید استفاده می شد. برخی از پول نقد به تأمین مالی فیلم “گرگ وال استریت” کمک کرد که باعث شد بازیگر لئوناردو دی کاپریو برای بازی در نقش کلاهبردار بورس ، گلدن گلوب را کسب کند.

در ماه سپتامبر ، مالزی پس از توافق بانک برای پرداخت 4 میلیارد دلار غرامت ، جرم کیفری علیه گلدمن ساکس را لغو کرد. با این حال ، این مانع از پیگرد قانونی بانک وال استریت در ارتباط با حماسه 1MDB در سایر کشورها نشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید