هند واردات محصولات آمریکایی ساخته شده در چین را به دنبال درگیری کشنده مرزی ممنوع کرد – RT Business News

مقامات گمرکی در بنادر اصلی هند ، کالاهای آمریکایی تولید شده در چین توسط شرکتهایی مانند اپل ، دل ، سیسکو و شرکت فورد موتور را در چین باز می دارند.

به گزارش رویترز ، یک گروه لابی به نمایندگی از شرکت های آمریکایی ، معروف به “انجمن همکاری استراتژیک ایالات متحده و هند” ، در نامه ای به وزارت بازرگانی هند ، به مهار واردات پرداخته است.

“مقامات به طور ناگهانی مانع ترخیص محموله های صنعت از چین (و شاید سایر مقصد) در بیشتر بنادر و فرودگاه های اصلی شوند.” گروه گفت.
همچنین در rt.com
هند برای وضع قوانین و تعرفه های شدیدتر در واردات چین در میان ردیف مرزیروز چهارشنبه ، انجمن سلولی و الکترونیک هند (ICEA) فاش کرد که اعضای آن به تازگی گفته شده است که فرودگاه های شهرهای دهلی ، بمبئی و چنای دارای “روش معاینه جدید برای کلیه محموله های وارد شده از چین.”

بنا بر گزارش ها ، دهلی نو در لیست کشورهای جایگزین کار می کند که می توانند تأمین کننده قطعات مهم باشند که در حال حاضر نمی توانند در داخل کشور تولید شوند.

خبر مرتبط  طبق گزارش ها ، مایکروسافت و بایدانس مکالمه های TikTok را پس از سیگنال های مختلط از کاخ سفید متوقف می کنند - RT Business News

بیشتر بخوانید: هند گزارش صدها شرکت آمریکایی را که واشنگتن می خواهد از چین فرش قرمز بسازد – گزارش می دهد

نیاز به جانشینی واردات پس از ایجاد اختلال در منابع اولیه مواد اولیه از چین در پی بیماری همه گیر Covid-19 ، در هند به وجود آمد. در پی درگیری کشنده مرزی این ماه بین سربازان هر دو کشور در امتداد مرز مورد اختلاف در هیمالیا ، خواستار تسریع این روند افزایش یافته است.

خبر مرتبط  بزرگترین وام دهنده روسی Sberbank می خواهد به یک شرکت Big Tech تبدیل شود - RT Business News

انتظار می رود که دفتر استانداردهای هند حداقل 370 کالای چینی هنجارهای سختگیرانه تری را اعمال کند ، تا اطمینان حاصل شود که کالاهایی که می توانند به صورت محلی تولید نشوند ، وارداتی نیستند.
همچنین در rt.com
سنگاپور برای تبدیل شدن به برترین وارد کننده مهندسی هند ، ایالات متحده را تحت فشار قرار می دهدآیین نامه جدید در مورد واردات چین در حالی صورت می گیرد که هند سعی در جذب شرکت های چند ملیتی دارد. این کشور تلاش های خود را برای فریب دادن بیش از 1000 تجارت آمریکایی در خارج از چین افزایش داده است ، و بنا بر گزارش ها ، آنها می توانند قوانین مالیاتی و کار را کاهش دهند و دسترسی آسانتری به زمین داشته باشند. ابتکار جدید یارانه ها بخشی از برنامه بزرگتر نخست وزیر نارندرا مودی است که هدف آن تثبیت اقتصاد هند است.

خبر مرتبط  عربستان سعودی از قیمت های پایین نفت برای مجبور کردن آمریکا برای قطع تولید شیل استفاده می کند ، اما صدمه زدن به همه کشورها ممکن است مذاکرات را سریع کند - RT Business News

ماه گذشته ، گزارش ها حاکی از انتقال اپل است “نزدیک به یک پنجم” تولید آن از چین تا هند است. روز سه شنبه ، بزرگترین تولید کننده قرارداد جهانی ، فاکسکان ، اعلام کرد که سرمایه گذاری های خود را در هند در ماه های آینده به طور قابل توجهی افزایش می دهد و از چین متنوع می شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید