هند می تواند تا سال 2050 از ژاپن پیشی بگیرد و به سومین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل شود – RT Business News

بر اساس مطالعه اخیر منتشر شده در مجله پزشکی Lancet ، اقتصاد هند ممکن است از فهرست پنجم به سومین مکان در سه دهه آینده از مکان پنجم به سوم برسد.

این تحقیق که در اوایل سال جاری انجام شد ، مبتنی بر تغییر در میزان جمعیت در سن کار در بزرگترین کشورهای جهان است ، که سپس به سناریوهای تولید ناخالص داخلی (GDP) تبدیل می شود. طبق پیش بینی های لنست ، هند بیشترین جمعیت در سن کار را قبل از سال 2030 خواهد داشت ، که به رشد خود ادامه می دهد تا قبل از سال 2050 به بالاترین سطح خود برسد. علیرغم کاهش پیش بینی شده بعدا ، هند هنوز بالغین بزرگسال در سن کار بیش از هر کشور دیگری در هند است جهان تا پایان قرن.

خبر مرتبط  استاد اقتصاد به بوم بوست گفت - ترامپ می تواند با آنچه ریگان با اتحاد جماهیر شوروی انجام داده است ، عمل کند - RT Business News
همچنین در rt.com
بدترین بحران برای اقتصاد ویران شده Covid هند – صنعت تجارتدر سال 2017 ، هند هفتمین اقتصاد بزرگ جهان بود ، قبل از آن که به جایگاه پنجم خود برسد. تغییرات جمعیتی این امکان را برای ملت آسیای جنوبی فراهم می کند که تا سال 2030 به عنوان چهارمین اقتصاد بزرگ پس از ایالات متحده ، چین و ژاپن ظاهر شود. در سال 2050 ، این کشور قرار است با جهش در ژاپن ، مقام سوم را بدست آورد و طبق پیش بینی ، موقعیت را تا سال 2100 حفظ کند.

رقابت طولانی مدت بین دو اقتصاد بزرگ جهان ، ایالات متحده و چین نیز قرار است با تغییرات جالبی روبرو شود. این مطالعه می گوید که پیش بینی می شود چین در سال 2035 از ایالات متحده پیشی بگیرد. با این حال ، دو کشور ممکن است در سال 2098 دوباره تغییر موقعیت دهند ، زیرا انتظار می رود کاهش جمعیت چین رشد اقتصادی را کاهش دهد.

خبر مرتبط  سطح بدهی هند در میان انقباض اقتصادی رکورددار از 90٪ تولید ناخالص داخلی عبور کند - S&P - RT Business News
همچنین در rt.com
خاموش شدن ویروس کرونا ویروس تقریباً یک چهارم اقتصاد هند را از بین می برد و بدترین انقباض تاکنون را تجربه کرده استبر اساس داده های چشم انداز اقتصاد جهانی اکتبر صندوق بین المللی پول ، هند سال گذشته با تولید ناخالص داخلی اسمی پنجمین اقتصاد بزرگ جهان شد و از فرانسه و انگلیس پیشی گرفت. رشد اقتصادی این کشور در دهه گذشته در بالاترین میزان در جهان بوده و در سال 2019 به تولید ناخالص داخلی 2.94 تریلیون دلار رسیده است.

خبر مرتبط  پیشرفت اقتصادی چین در حالی تسریع می یابد که اقتصادهای جهانی با برخورداری از ویروس کروناویروس دست و پنجه نرم می کنند - RT Business News

هند یک هدف بلندپروازانه برای تبدیل شدن به یک اقتصاد 5 تریلیون دلاری تا سال 2025 دارد. در حالی که سطح هدف ، که نیاز به تقریباً دو برابر اندازه تولید ناخالص داخلی دارد ، در ابتدا چالش برانگیز تلقی می شد ، شیوع Covid-19 این کار را تقریباً غیرممکن کرده است. اقتصاد این کشور در سه ماهه اول با کاهش چشمگیر روبرو شد و با رکورد 23.9 درصدی منقبض شد. در حالی که قرار است پایان قفل های سخت گیرانه تا حدودی تخفیف ایجاد کند ، پیش بینی می شود تولید ناخالص داخلی هند حداقل ده درصد در این سال مالی کاهش یابد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید