هند می تواند بازار بعدی BREAKOUT گاز طبیعی باشد – RT Business News

در حال حاضر ، پنج درصد از ترکیبات انرژی کشور آسیای جنوبی گاز طبیعی است. جمعیت عظیم هند و اقتصاد نسبتاً توسعه نیافته هند حاکی از وجود ظرفیت های بسیار زیاد است.

انبساط اقتصادی به شدت با انتشار CO2 ارتباط دارد زیرا انرژی بیشتری برای تأمین انرژی کارخانه ها ، حمل و نقل و سطح بالاتر زندگی لازم است. هند در مواردی كه رشد تقاضا برای انرژی را افزایش داده است مستثنی نیست. ذخایر قابل توجه زغال سنگ داخلی تقاضا برای تأمین پایدار و مطمئن منبع انرژی آلاینده را تضمین کرده است. با این حال ، آلودگی هوا و گرمایش جهانی به منابع پایدارتری نیاز دارند.

در طولانی مدت ، انرژی های تجدید پذیر برای تأمین تقاضا مورد نیاز است. با این حال ، محدودیت های فنی ، برای اطمینان از یک سیستم انرژی پایدار و ایمن ، در حال حاضر به منابع اضافی نیاز دارند. گاز طبیعی مناسب ترین گزینه است زیرا نسبتاً تمیز است و در مقایسه با زغال سنگ 50 درصد CO2 کمتر از خود ساطع می کند.

با روند فعلی ، تقاضای هند برای گاز طبیعی می تواند با چین مطابقت داشته باشد. برای روشن شدن ، راه طولانی در پیش است. در حال حاضر ، 5 درصد از ترکیبات انرژی کشور آسیای جنوبی گاز طبیعی است. جمعیت عظیم هند و اقتصاد نسبتاً توسعه نیافته هند حاکی از وجود ظرفیت های بسیار زیاد است.

به بیان بهتر ، 14 درصد از مخلوط انرژی هنوز زیست توده است زیرا بخش مهمی از کشور با سوزاندن چوب یا کود خشک آن را می پزد. علاوه بر این ، متوسط ​​G20 در مورد سوخت های جامد (نفت ، گاز و روغن) 85 درصد است در حالی که هند 73 است. مصرف گاز طبیعی نیز بسیار کمتر از متوسط ​​جهانی است.

خبر مرتبط  با بازگشت رانندگان به جاده ها ، نفت دوباره تقاضا می کند - RT Business News

خطرات بهداشتی مرتبط با مصرف زیاد زیست توده دولت را در دهلی نو متقاعد کرده است که انتقال به سمت منابع تمیزتر را تحریک کند. خانواده های کم درآمد در مناطق روستایی از جمله اجاق گازهای مایع LPG برای افراد زیر خط فقر یارانه دریافت می کنند. در مناطق بیشتر شهری ، دولت به دنبال کاهش هزینه های زیرساخت برای گاز طبیعی تلاش کرده است.

افزایش تقاضا قطعاً ترس از وابستگی بیش از حد به تولیدکنندگان خارجی را دامن می زند. در حال حاضر ، نیمی از انرژی مورد نیاز هند از طریق واردات تأمین می شود. اگرچه نزدیکی با تولیدکنندگان خاورمیانه یک دارایی است ، اما بی ثباتی سیاسی و تنش بین آمریکا و ایران شرایط را پیچیده تر کرده است.

دهلی نو برای تسهیل این تغییرات در تقاضای انرژی کشور ، مکانیسم کشف قیمت بازار برای تولید گاز داخلی را مجاز دانسته است. به گفته وزیر انرژی هند ، دارمندرا پرادان ، “این تصمیم به افزایش تولید گاز داخلی 40 میلیون تن در متر مکعب در روز از 80 میلیون تن در متر مکعب در روز کمک می کند.”
همچنین در rt.com
هند با استفاده از کشتی های چینی برای تجارت نفت متوقف می شودخبر مرتبط  جدیدترین رقیب تسلا در حال طوفان بازار سهام است - RT Business News

در حال حاضر ، قیمت گاز طبیعی در هند به طور متوسط ​​وزنی چند قطب اصلی گاز بین المللی است. به گفته سرمایه گذاران ، این مکانیزم باعث افزایش قابل توجه تولید داخلی می شود ، زیرا هزینه های محلی در نظر گرفته نمی شود. همچنین ، اکثر گازهای طبیعی وارداتی LNG است ، که در مقایسه با شرایط نظارتی در مورد قیمت ها واقعیت متفاوتی را دنبال می کند.

صرف نظر از چالش ها ، گاز طبیعی منبع ضروری انرژی برای تسهیل انتقال به سمت سیستمی است که توسط منابع تجدیدپذیر تحت سلطه است. تناوب انرژی خورشیدی و باد همراه با محدودیت در ظرفیت ذخیره سازی به معنای گاز برای ایجاد تعادل در شبکه ضروری است.

برای صعود از نردبان توسعه اقتصادی ، افزایش قابل توجهی در ظرفیت تولید ضروری است. تولید کنندگان در هند قصد داشتند نیروگاه های گازی تقریباً 24 گیگاواتی بسازند که می توانستند از طریق تأمین امن گاز طبیعی تولید داخل تأمین شوند.

ارقام ناامیدکننده در مورد اکتشافات ، آن را برای کوتاه مدت چشم انداز غیرواقعی کرده است. ساخت برنامه ریزی شده نیروگاه های گازی برای زمان بندی متوقف شده است. دهلی نو تعداد محدودی گزینه برای تأمین سطح كافی انرژی هنگام دكربون كردن شبكه در اختیار دارد.
همچنین در rt.com
هند می تواند به اولین کشور غیر قطبی تبدیل شود که منابع قطب شمال روسیه را توسعه دهدخبر مرتبط  ارزش بازار شرکت های چینی به رکورد بالا می رسد - RT Business News

چندین گزینه در مورد پروژه های خط لوله از کشورهای غنی گاز در منطقه در جدول است. با این حال ، خطرات سیاسی عدم اطمینان برای دستیابی آنها را ایجاد می کند. پذیرش پاکستان به عنوان یک کشور ترانزیتی برای گاز ترکمنستان خودکشی سیاسی در هند است که روابط پراکنده هر نوع وابستگی را بعید می داند. علاوه بر این ، دهلی نو اخیراً تلاش کرده است تا با توجه به قاطعیت چینی ها در ایالات متحده راحت باشد. بنابراین ، روابط انرژی با ایران ، دومین کشور بزرگ گاز جهان نیز متوقف شده است.

برای هند همچنان یک چالش است که سیستم انرژی خود را ارتقا دهد تا آن را برای آینده ای پاک تر آماده کند. با وجود چالش ها ، شرکت های هندی به طور فعال در سراسر جهان مشغول هستند. دهلی نو “وضعیت ناظر” را در سال 2013 برای شورای قطب شمال تأمین کرد. شرکت های هندی در زمینه اکتشاف و تولید گاز طبیعی در منطقه قطب شمال این کشور به طور فعال با روسیه درگیر هستند. وزیر انرژی هند مشارکت در پروژه عظیم وستوک Rosneft را تأیید کرد. بنابراین ، انتظار می رود با افزایش تقاضای انرژی ، به ویژه برای گاز طبیعی ، غول جنوب آسیا بال های خود را باز کند.

توسط وانند ملیکسیان برای Oilprice.com