هند مانع Huawei و سایر شرکت های چینی از شرکت 5G این کشور است – RT Business News

بنا بر گزارش ها ، دولت هند در میان افزایش تنش ها بین دو کشور همسایه ، شرکت های چینی از جمله غول فناوری هواوی را از شرکت در حضور شبکه های 5G نسل بعدی 5G محروم کرده است.

وزیران روز دوشنبه در مورد برنامه های 5G این کشور بحث کردند ، در همان روز که دهلی نو تصمیم خود را برای انسداد 59 متعلق به چینی اعلام کرد “مخرب” برنامه های تلفن همراه به دلیل نگرانی های امنیتی و حریم خصوصی ادعا شده است. به گفته تایمز هند ، مقامات مطمئن نیستند که آیا باید اجازه دهند شرکت های چینی در توسعه فناوری جدید در داخل کشور مشارکت کنند.

خبر مرتبط  مخابرات انگلیس ممکن است به دلیل استفاده از دنده هواوی تا 10 درصد درآمد جریمه شود - RT Business News
همچنین در rt.com
واشنگتن عقب نشینی می کند و به شرکت های آمریکایی اجازه می دهد تا با هواوی بر اساس استانداردهای 5G همکاری کننداین ممنوعیت احتمالی نوبتی برای موضع هند در مورد هواوی است که فقط شش ماه پیش برای ورود به بازار محلی 5G به چراغ سبز داده شد. در ماه دسامبر ، دولت اعلام كرد كه همه سازندگان تجهیزات شبکه می توانند در آزمایشات 5G شركت كنند.

در ماه مه ، حراج برای طیف 5G به دلیل اختلال ناشی از شیوع coronavirus حداقل تا سال آینده در هند به تعویق افتاد. این به دولت فرصت بیشتری می دهد تا در مورد استفاده از تجهیزات چینی در چرخش 5G خود تصمیم بگیرد. پکن پیش از این هشدار داده بود که اگر دهلی نو Huawei را از انجام تجارت در این کشور منع کند ، می تواند شرکتهای هندی مستقر در چین را تلافی کند و هدف قرار دهد.

خبر مرتبط  بزوس ، مراقب باش! الون ماسک اکنون پنجمین فرد ثروتمند روی کره زمین است - RT Business News
همچنین در rt.com
هواوی از سامسونگ به عنوان برترین سازنده تلفن های هوشمند جهانی پیشی گرفت – گزارشتغییر احتمالی قلب هند به هوآوی پس از درگیری مرگبار بین نیروهای چینی و هندی در منطقه مورد مناقشه در هیمالیا اتفاق می افتد. دهلی نو در درگیری 20 سرباز را از دست داد ، در حالی که چین هنوز رسما تلفات خود را اعلام نکرده است.

خبر مرتبط  بیکاری ایالات متحده در طول بیماری همه گیر Covid-19 به 55 میلیون - RT Business News

هواوی در جنگ تجاری خود با چین به یکی از مهمترین اهداف ایالات متحده تبدیل شده است و واشنگتن با فشار بر متحدین خود برای لیست سیاه این شرکت فناوری ، فشار آورد. در حالی که ایالات متحده توانسته است برخی کشورها را متقاعد کند که هواوی یک تهدید امنیتی است ، بسیاری از کشورها این شرکت را از بازارهای خود مستثنی نمی کنند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید