هند در حال مذاکره در مورد پیمان های تجاری با برزیل و آرژانتین – اخبار تجاری RT

دهلی نو در حال مذاکره با آرژانتین و برزیل برای امضای توافقنامه تجاری با دو بازار بزرگ آمریکای جنوبی است زیرا هدف آن تقویت با منطقه است.

هند در حال حاضر یک قرارداد ترجیحی تجاری (PTA) با مرکوروس ، یک بلوک تجاری آرژانتین ، برزیل ، پاراگوئه و اروگوئه دارد که در سال 1991 برای تسهیل جابجایی آزاد کالا ، خدمات و سرمایه ایجاد شده است. مقامات ، با این حال ، می گویند مسائل داخلی اتحادیه نیاز به توافقات دو جانبه را برجسته کرده است.

بلوک چهار کشور با موضوعات مختلفی از جمله تغییر دولت و عدم اطمینان در مورد عضویت درگیر شده است. برزیل اخیراً تلاش می کند روابط خود را با هندوستان تعمیق بخشد ، زیرا روابطش با آرژانتین همسایه رو به وخامت گذاشته است.

خبر مرتبط  موج دوم Covid-19 کاهش تولید ناخالص داخلی روسیه را تسریع می کند ، اما اقتصاد بهتر از همتایان اروپایی عمل می کند - Kudrin - RT Business News

“ما در حال تلاش برای پیمان های جداگانه با برزیل و آرژانتین هستیم ،” یک مقام هندی ناشناس به روزنامه اقتصادی تایمز گفت. “این دو بزرگترین بازارها در آن منطقه هستند و به پیمان های تجاری علاقه نشان داده اند.”

“کشورهای مرکوسور مشکلات داخلی خود را دارند و گفتگوها برای گسترش PTA متوقف شده است” آنها اضافه کردند
همچنین در rt.com
برزیل برای تقویت تجارت با آسیا ، مگا بندر چند منظوره صنعتی ایجاد می کندخبر مرتبط  روسیه تحویل گاز طبیعی به چین را از طریق خط لوله مگا سیبری متوقف می کند - RT Business News

آمار نشان می دهد که صادرات هند به آرژانتین در دوره آوریل تا سپتامبر 276.34 میلیون دلار بوده است ، در حالی که واردات 1.16 میلیارد دلار بوده است. در همین مدت ، هند به ارزش 1.65 میلیارد دلار كالا از جمله اجزای خودكار ، داروسازی و فرآورده های نفتی به برزیل صادر كرد و كالاهایی به ارزش 1.12 میلیارد دلار به طور عمده نفت خام ، طلا ، روغن نباتی ، شكر و مواد معدنی فله و سنگ معدن وارد كرد.

“آنها صادرکنندگان کالا و بزرگترین بازارهای آن منطقه هستند” به نقل از ET مدیرکل فدراسیون سازمانهای صادراتی هند ، آجی سهایی. “اگرچه حمل و نقل یک ضرر است ، اما یک پیمان دو جانبه یا سه جانبه با برزیل و آرژانتین می تواند برای هند مفید باشد. علاوه بر این ، نزدیکی منطقه به ایالات متحده یک مزیت برای صنعت IT هند خواهد بود. “

به گفته Sahai ، سایر کشورهای منطقه نیز می توانند از این الگو پیروی کنند و علاقه مند شوند که موافقت نامه های مشابه با هند را منعقد کنند.

خبر مرتبط  تقاضای طلا به پایین ترین سطح 11 ساله سقوط می کند - شورای جهانی طلا - اخبار تجاری RT

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید