هند تولید گاز در آب های عمیق را افزایش می دهد – اخبار تجاری RT

آغاز تولید در عمیق ترین میدان گاز طبیعی دریایی آسیا ، سهم گاز طبیعی را در سبد انرژی هند افزایش می دهد.

هند قصد دارد تولید گاز طبیعی را تقویت کند

چند روز پیش ، Reliance Industries Limited (RIL) و BP از آغاز تولید از R Cluster ، یک میدان گازی فوق العاده عمیق در بلوک KG D6 در سواحل شرقی هند خبر دادند. RIL و BP در حال توسعه سه پروژه گاز عمیق در بلوک KG D6 هستند: R Cluster ، Satellites Cluster و MJ. RIL با هم گفت که پیش بینی می کند این پروژه ها بیش از 15 درصد تقاضای گاز طبیعی هند را تا سال 2023 تأمین کنند.
همچنین در rt.com
هند از شرکت های نفتی می خواهد که شرکای خارجی را برای افزایش تولید در نظر بگیرندآنچه این خبر را بیش از پیش خبرساز کرده این است که در عمق بیش از 2000 متر واقع شده است و باعث می شود R Cluster عمیق ترین میدان گازی دریایی آسیا باشد.

خبر مرتبط  ذخایر فارکس چین با رونق تجارت و یوان قوی به بالاترین سطح 4 ساله رسید - RT Business News

سطح شیب دار تولید

تا پایان سال آینده اینطور است انتظار می رود که برسد تولید گاز فلات در حدود 12.9 میلیون مترمکعب استاندارد در روز (mmscmd) ، در MoneyControl.com.

این پروژه ها از زیر ساخت های موجود در بلوک KG D6 استفاده می کنند. RIL گرداننده KG D6 با 66.67 درصد سود مشارکت است. BP 33.33 درصد سود مشارکت دارد.
همچنین در rt.com
تقاضای سوخت در هند علی رغم بیماری همه گیر در حال افزایش استR Cluster با پلت فرم کنترلی و Riser KG D6 (CRP) حدود 60 کیلومتر فاصله دارد.

موکش آمبانی ، رئیس و مدیر عامل Reliance Industries Limited ، در یک خبر مطبوعاتی گفت که تولید از میدان گاز طبیعی “نقطه عطف مهم” در چشم انداز انرژی هند برای یک نظافتچی و اقتصاد مبتنی بر گاز سبزتر.

خبر مرتبط  کاهش شیل در ایالات متحده نمی تواند به عنوان "کاهش تولید" حساب شود - RT Business News

با نگاه به آینده

اتفاقاً ، BP ، شریک RIL در این پروژه ، بیش از یک قرن در هند بوده است. BP یکی از بزرگترین شرکتهای انرژی بین المللی در کشور است.

RIL انتظار دارد پروژه بعدی ، خوشه ماهواره ها (Satellites Cluster) در سال 2021 و بعد از آن پروژه MJ در سال 2022 وارد جریان شود.

RIL انتظار دارد تا سال 2023 اوج تولید گاز از این سه میدان حدود 30 میلی متر میلی متر باشد (1 bcf / d). این تولید ترکیبی انتظار می رود حدود 25 درصد از تولید داخلی هند باشد. به همین ترتیب ، این توسعه به کاهش وابستگی کشور به گاز وارداتی کمک می کند.
همچنین در rt.com
روسیه به دنبال تقویت منابع نفتی هند برای دهه های آینده استخبر مرتبط  پروفسور ولف به بوم بوست گفت: "مرد سخت" ترامپ "چینی کردن" در چین "یک فیلم سیاسی" است که برای بازار داخلی آمریکا ساخته شده است.

RIL و BP فقط خواهد گرفت بیزینس استاندارد گزارش داد 4.06 دلار آمریکا واحد برای گاز جدیدی که از میدان دریایی شرقی KG-D6 شروع به تولید کرده اند حتی اگر نرخ بالاتری را در حراج بازار آزاد کشف کرده باشند.

اپراتورها آزادی قیمت گذاری داشتند. با این حال ، آنها نمی توانند گاز را با نرخ بالاتر از سقفی که دولت هر شش ماه به آن اطلاع می دهد ، بفروشند. سقف مجاز برای شش ماه تا 31 مارس 2021 ، 4.06 دلار آمریکا برای هر mmBtu است.

همچنین اخبار دارای دیدگاه فولادی است. استارت فولاد ، گروه آدانی و GAIL دولتی در نوامبر 2019 اکثر پنج میلیون متر مکعب استاندارد اولیه در روز گاز را از بلوک KG-D6 خریداری کردند.

این مقاله در اصل در منتشر شد Oilprice.com