هند تقاضای انرژی جهانی را هدایت خواهد کرد – نخست وزیر نارندرا مودی – اخبار تجاری RT

پنجمین مجمع سالانه انرژی هند از روز دوشنبه به ریاست نخست وزیر نارندرا مودی از طریق کنفرانس ویدئویی آغاز شد. در این مراسم سه روزه حدود 50 مدیرعامل شرکتهای بزرگ انرژی جهان شرکت خواهند کرد.

نخست وزیر مودی هنگام سخنرانی در مجمع گفت: هند تقاضای انرژی جهانی را پیش خواهد برد زیرا انتظار می رود مصرف در طولانی مدت دو برابر شود. وی افزود ملت “سفر اصلاحات در پنج سال گذشته با سرعت زیاد بوده است.”

مودی گفت ، در حالی که هدف این است که هندوستان یک اقتصاد مبتنی بر گاز باشد ، دولت همچنین ظرفیت پالایش نفت را از 250 میلیون تن در سال در حال حاضر به 450 میلیون تن در سال 2025 افزایش می دهد تا اعتماد به نفس را با تقاضا هماهنگ کند.

خبر مرتبط  چین به دنبال افزایش اکتشاف نفت ، گسترش ذخیره نفت و گاز است - RT Business News

به گفته وی ، آینده انرژی هند روشن و ایمن است و دسترسی به انرژی باید مقرون به صرفه و قابل اعتماد باشد. “بخش انرژی ما رشد محور ، سرمایه گذار پسند و دارای محیط زیست خواهد بود” نخست وزیر گفت

شرکت کنندگان در این رویداد مجازی شامل ایگور سچین ، رئیس شرکت روسی Rosneft ؛ مدیر عامل BP ، برنارد لونی ؛ رئیس و مدیر عامل شرکت فرانسوی توتال ، پاتریک پویان ؛ مدیر عامل شرکت اشلومبرگر ، اولیویه لو پوش ، و محمد سانوسی بارکیندو دبیرکل اوپک.

خبر مرتبط  سازمان ملل هشدار می دهد که 176 میلیون نفر دیگر در سراسر جهان پس از همه گیری ممکن است به فقر برسند - RT Business News

وزیر انرژی ایالات متحده ، دن برویلت و وزیر انرژی عربستان سعودی ، پرنس عبدالعزیز نیز در این مجمع آنلاین حضور خواهند داشت.

شرکت کنندگان در مورد تأثیر همه گیر ویروس کرونا در تقاضای انرژی آینده هند ، انتقال انرژی و برنامه آب و هوا ، سرعت نوآوری و اصلاحات در بازار و مقررات بحث خواهند کرد. آنها همچنین در مورد استراتژیهای تسریع سرمایه گذاریها در صنعت نفت و گاز هند صحبت خواهند کرد.
همچنین در rt.com
هند علی رغم بیماری همه گیر COVID-19 ، بالاترین میزان ورود سرمایه را به خود دیده استخبر مرتبط  هدف قیمت 300000 دلار؟ بیت کوین هیچ بالایی ندارد زیرا پول فیات ته ندارد - Max Keizer - RT Business News

“اهمیت چنین نشست جهانی زمانی به وجود می آید که متوجه شوید کشور در این دهه شاهد چنین سرمایه گذاری بزرگی است” یک مقام دولت هند به Business Standard گفت.

طبق PM Modi’s دفتر، به عنوان سومین مصرف کننده بزرگ انرژی در جهان و چهارمین وارد کننده LNG ، هند “احتمالاً تا سال 2030 بیش از 300 میلیارد دلار سرمایه گذاری در بخش نفت و گاز برای تأمین تقاضای روزافزون شاهد خواهیم بود.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید