هند به دنبال کنترل سخت تر کالاهای چینی است که از 3 کشور به دنبال درگیری کشنده مرزی وارد می شوند – RT Business News

وزارت تجارت و صنعت هند در حال بررسی دقیق تر كالاهای از بنگلادش ، سریلانكا ، كره جنوبی و بلوك آسیا است. این اقدام با هدف متوقف کردن واردات ممنوع چینی از طریق این کشورها انجام می شود.

دهلی نو پیش از این صد درصد چک های فیزیکی محموله ها را از چین تحمیل کرده بود. مقررات جدید در مورد واردات چین پس از درگیری مرزی کشنده در ماه گذشته بین سربازان دو کشور در امتداد مرز مورد مناقشه در هیمالیا که در آن 20 سرباز هندی کشته شدند.

بنا بر گزارش ها ، وزارت تجارت و صنعت برای ردیابی سریع قوانین گمرکی برای پیگیری سریع قوانین برای مطالبه مزایای اعطایی تحت معاهدات تجارت آزاد هند اقدام کرده است. همچنین درخواست کرده است که وزارت دارایی مقررات سختگیرانه ای را در رابطه با قوانین مبداء به شما ارائه دهد تا به افسران گمرکی اجازه دهد سوءاستفاده از توافق نامه های تجارت آزاد (FTA) را تقویت کنند.

خبر مرتبط  نحوه استفاده از طلا ، نقره و پلاتین در نبرد با Covid-19 - RT Business News
همچنین در rt.com
هند در پی درگیری کشنده مرزی ، واردات محصولات آمریکایی ساخته شده در چین را مسدود کرددولت فصل جدیدی از قانون گمرک راجع به مقررات مربوط به مقررات بازرگانی در مورد قوانین گمرک درج کرده بود و به او اختیار می داد که در صورت عدم اطلاع رسانی کامل یا تأیید و عدم رعایت ، به ترتیب تعلیق و امتناع از تعرفه ترجیحی را به حالت تعلیق درآورد. براساس قوانین جدید ، یک وارد کننده نمی تواند صرفاً با ارائه گواهی مبدا ، از مزایای اعطایی استفاده کند.

“ما واردات وارداتی از کشورهای ثالث را بررسی خواهیم کرد و محموله های مشکوک را روشن نمی کنیم … همگام سازی کامل در دولت در سطح عالی وجود دارد که واردات غیرضروری باید مسدود شود.” یک مقام ارشد بی نام به روزنامه اقتصادی تایمز گفت.

خبر مرتبط  بیشتر شرکت های روسی به دلیل قفل ویروس با ضررهای بزرگی روبرو هستند و در دریافت کمک های دولت مشکل دارند - RT Business News

“روند اطلاع رسانی به قوانین جدید آغاز شده است ،” گفت شخص دیگری که با موضوع آشنا است.

اگر نرخ ترجیحی وظیفه به حالت تعلیق درآید ، مأمور بنا به درخواست وارد کننده می تواند کالا را رها کند در صورتی که وارد کننده مبلغ امنیتی برابر با تفاوت بین وظیفه ارزیابی شده به طور موقت و وظیفه ترجیحی ادعا شده را پرداخت کند.

براساس منابع ، ارسال گواهی مبدأ “نباید وارد کننده مسئولیت انجام مراقبت های معقول را معاف کند.” در موارد خاص ، گواهی مبدأ قابل استفاده نیست.
همچنین در rt.com
ارتش می گوید 20 سرباز هندی در درگیری با سربازان چینی در مناطق مرزی کشته شدندخبر مرتبط  طبق قوانین دادگاه ، شل باید نزدیک به نیم میلیارد دلار برای نشت نفت در نیجریه پرداخت کند - RT Business News

“تعیین صحیح کشور مبدا نه تنها برای مزایای صندوق های سرمایه گذاری داخلی برای وارد کننده مجاز ، بلکه تسهیل تجارت نیز مهم است و ترخیص تسریع بار در شرایط فعلی بسته به کشور مبدا اتفاق می افتد.” گفت بیپین ساپرا ، شریک شرکت مشاوره EY.

دولت در حال حاضر مشغول بررسی جزئیات ظرفیتهای نصب شده در صنعت محلی برای کالاهایی است که هندوستان تحت توافقنامه تجارت آسیا و اقیانوس آرام ، منطقه تجارت آزاد آسیای جنوبی ، گروه ASEAN و معاهدات دو جانبه با سنگاپور ، ژاپن ، کره جنوبی و سریلانکا تجارت می کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید