هند به دنبال کنترل سخت تر واردات کالاهای چینی از دیگر کشورهای آسیایی است – RT Business News

با رو به وخامت تر شدن روابط بین هند و چین ، دهلی نو اقداماتی را در نظر دارد تا از ورود مجدد کالاهای چینی به هند با ارزش افزوده کمی ، شرکای تجاری بطور عمده در جنوب شرقی آسیا جلوگیری کند.

دو منبع دولتی به رویترز گفتند كه هند قصد دارد استانداردهای كیفیت واردات ، تحمیل محدودیت كمیت ، هنجارهای افشای دقیق دستورالعمل ها را آغاز كند و بررسی های مكرر را در بنادر ورودی برای كالاهایی كه از بسیاری از كشورهای آسیایی وارد می شوند ، آغاز كند. به گفته این منابع ، این اقدامات عمدتا واردات فلزات پایه ، قطعات الکترونیکی لپ تاپ و تلفن های همراه ، مبلمان ، کالاهای چرمی ، اسباب بازی ، لاستیک ، منسوجات ، تهویه مطبوع و تلویزیون از جمله موارد دیگر خواهد بود.

هفته گذشته ، وزارت تجارت هند با صدور اطلاعیه ای مبنی بر محدود كردن محموله های ورودی تلویزیون ها را با وارد كردن مجوزهای ویژه به واردكنندگان از تلویزیون. پیش بینی می شود این محدودیت ها در درجه اول به مالزی ، تایلند ، ویتنام و سنگاپور آسیب برساند ، که عضو انجمن ملل جنوب شرقی آسیا (ASEAN) هستند و هند با آنها توافقنامه تجارت آزاد (FTA) دارد. هند همچنین نگران جریان های تجاری سنگین کره جنوبی است.

خبر مرتبط  "کابوس" سهام ایالات متحده با قیمت بیش از حد که توسط "سرمایه گذاران جوان و گنگ" هدایت می شود - مدیر صندوق - RT Business News
همچنین در rt.com
هند در پی درگیری کشنده مرزی ، واردات محصولات آمریکایی ساخته شده در چین را مسدود کرد“بالا بردن وظایف تأثیر محدودی دارد ،” یکی از مقامات ناشناس گفت: وی گفت: “اکنون ما می خواهیم استانداردهای کیفیت را بالا ببریم و همچنین اطمینان حاصل کنیم که کالاهای موجود در مسیرهای FTA در آن کشورها ریشه دارد. بنابراین ، آداب و رسوم هوشیارتر از گذشته خواهند بود. “

این مقام گفت ، دولت همچنین در مورد افزایش ارزش افزوده برای محصولات وارداتی از آن کشورها از سطح فعلی 20 تا 40 درصد بحث خواهد کرد ، افزود: FTA ها نیز قابل بررسی هستند.

خبر مرتبط  مالک چینی TikTok می گوید معامله اوراکل در هاله ای از ابهام قرار دارد زیرا ترامپ "آماده نیست از هر چیزی امضا کند" - RT Business News

بسیاری از شرکای آسیایی به مکانی تبدیل شده اند که فقط کالاهای چینی از آن عبور می کنند. ما محصولاتی را به سمت محصول طراحی می کنیم تا انواع مختلفی از اقدامات را طراحی کنیم که اکثر آنها در خطوط غیر تعرفه ای قرار دارند. “ این مقام گفت.

به گفته این منابع ، دولت تمایل داشت فقط به آن موافقت نامه های تجارت آزاد که به نظر منافع متقابل است ، پایبند باشد. هند با بیشتر کشورهایی که FTA را امضا کرده اند ، دارای کسری تجاری است.

خبر مرتبط  Covid-19 ممکن است باعث عمیق ترین بحران اقتصادی "در طول زندگی ما" شود - رئیس WTO - اخبار تجارت RT
همچنین در rt.com
ارتش می گوید 20 سرباز هندی در درگیری با سربازان چینی در مناطق مرزی کشته شدندتشدید مقررات مربوط به واردات از چین به دنبال درگیری مرگبار در ماه ژوئن بین سربازان هندی و چینی در امتداد مرز مورد مناقشه در هیمالیا است که در آن 20 سرباز هندی کشته شدند. دهلی نو از آن زمان تاکنون 100 درصد چک های بدنی را بر روی محموله هایی از چین تحویل داده است که دومین شریک تجاری آن است. گردش مالی تجارت بین دو کشور در سال مالی منتهی به مارس 2019 به ارزش 87 میلیارد دلار بود ، با کسری تجاری 53.57 میلیارد دلار به نفع چین ، وسیع ترین کشور هند با هر کشوری است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید