هند با 19 دلار در هر بشکه در صدر ذخایر استراتژیک نفت خود قرار گرفت – RT Business News

وزارت نفت و گاز طبیعی هند روز دوشنبه گفت هند در اوایل سال جاری از قیمت بسیار پایین نفت خام استفاده کرد تا ذخایر استراتژیک نفت خود را با نفت با 19 دلار در هر بشکه افزایش دهد ، در این روش تقریبا 700 میلیون دلار صرفه جویی کرد.

“هند با بهره گیری از قیمت پایین نفت خام در بازارهای بین المللی ، 16.71 میلیون بشکه (mbbl) نفت خام را در ماه آوریل – مه 2020 خریداری کرد و هر سه ذخیره استراتژیک نفت ایجاد شده در ویشاخاپاتنام ، منگالور و پادور را پر کرد” وزارت در بیانیه ای به نقل از دارمندرا پرادان وزیر نفت به نقل از پارلمان در پاسخ كتبی گفت.

خبر مرتبط  صادرکننده برتر غلات جهان ، روسیه علیرغم همهگیری Covid-19 ، منابع جهانی را بالا نگه می دارد - RT Business News

متوسط ​​هزینه ای که هند در ماه آوریل و مه نفت خام خریداری کرده است 19 دلار در هر بشکه بود ، در حالی که قیمت نفت در هر بشکه در ژانویه 2020 هر دلار 60 دلار بود. به لطف ارزان ترین نفت در سال های ابتدای سه ماهه دوم ، هند 685.11 میلیون دلار پس انداز کرد وزارت گفت که لایحه واردات نفت خام آن است.

هند ، مانند بزرگترین واردکننده روغن جهان ، چین ، از کمترین قیمت نفت در ماه های آوریل برای تهیه نفت خام استفاده کرد.

در نتیجه ، هند به دلیل پایین آمدن قابل توجه قیمت های نفت و کاهش حجم واردات در میان کاهش تقاضای سوخت ، هزینه کمتری برای نفت خام وارداتی بین آوریل و ژوئیه سال 2020 پرداخت کرد.

خبر مرتبط  بانک فدرال FIERCEST WILDFIRE را تنظیم کرد که از کنترل کل اقتصاد ایالات متحده خارج می شود - پیتر شیف - RT Business News
همچنین در rt.com
اقتصاد هند به دلیل تأثیر همه گیری ویروس کرونا – S&P 9٪ منقبض می شودبه دلیل کسادی معیارهای بین المللی قیمت نفت ، صورتحساب واردات نفت خام هند در آوریل تا ژوئیه ، سه ماهه اول سال مالی هند ، 12.4 میلیارد دلار بود. پرادان هفته گذشته به پارلمان گفت برای این مبلغ ، هند 57.2 میلیون تن نفت خام وارد کرده است ، در حالی که واردات 74.9 میلیون تن به ارزش 36.2 میلیارد دلار برای مدت مشابه سال 2019 است.

تقاضا برای سوخت در هند ، که در حین توقف اولیه در سراسر کشور 60 درصد سقوط کرد ، در ماه آگوست ماه نسبت به ماه دیگر کاهش یافت ، که بیشترین کاهش ماهانه از ماه آوریل است ، زیرا قفل های محلی باعث تحرک و فعالیت اقتصادی می شود.

خبر مرتبط  سهام و غار یوان چینی در معرض تهدید تعرفه چین ترامپ - RT Business News

حجم واردات نفت هند همچنین می تواند باعث نگرانی بازار نفت شود – واردات در ژوئن به کمترین میزان در بیش از پنج سال گذشته کاهش یافت ، در حالی که واردات در ماه ژوئیه در میان قفل محلی و نگهداری پالایشگاه به پایین ترین سطح در یک دهه گذشته کاهش یافت.

این مقاله در اصل در منتشر شد Oilprice.com