هند امیدوار است که واردات نفت از ایران و ونزوئلا را از سر بگیرد – RT Business News

دهلی نو انتظار دارد دولت جدید آمریكا جلوی صادرات نفت خام ایران را بگیرد ، به گفته دارمندرا پرادان ، وزیر نفت هند ، كه امیدوار است خریدهای انرژی كشور خود را متنوع كند.

“من به عنوان یک خریدار ، دوست دارم مکان های خرید بیشتری داشته باشم. من باید مقصد بیشتری برای خرید داشته باشم. “ پرادان در پاسخ به س questionالی در مورد احتمال شروع مجدد واردات نفت از ایران و ونزوئلا تحت ریاست جمهوری جو بایدن ، به هند تایپ اقتصادی گفت.
همچنین در rt.com
صادرات مجازات نفت ونزوئلا به لطف افزایش فروش هند – از پایین ترین سطح تاریخی افزایش می یابد – گزارشهند ، سومین مصرف کننده بزرگ انرژی در جهان ، پس از انقضای معافیت های موقت ایالات متحده که به این کشور اجازه می داد این کشور را برای دور زدن تحریم های معرفی شده قبلی منقضی کند ، خرید نفت خام از جمهوری اسلامی را در ماه مه 2019 متوقف کرد. کاخ سفید در اواخر سال 2018 تحریم ها را علیه بخش های انرژی ، کشتی سازی و بانکی ایران اعمال کرد تا تهران را از منابع اصلی درآمد خود محروم کند.

خبر مرتبط  تجاوز آمریكا علیه چین برای مقصر دانستن آنچه در هونگ كنگ رخ می دهد - اقتصاددان به رونق بوست RT - خبرنامه RT Business

ایران بعد از عربستان سعودی دومین تامین کننده نفت خام هند بود تا اینکه متحدان غربی این کشور محاصره اقتصادی این کشور را در پی فشار واشنگتن ایجاد کردند. ونزوئلا چهارمین تأمین کننده بزرگ نفت هند قبل از دهلی نو بود که بخاطر محدودیتهای ایالات متحده واردات نفت خام را از آنجا کاهش دهد. در سال 2019 ، واشنگتن تحریم هایی را علیه شرکت نفت دولتی ونزوئلا PDVSA اعمال کرد و منبع اصلی پول نقد این کشور را از آن سلب کرد.

خبر مرتبط  اقتصاد ایالات متحده تا کنون شدیدترین سقوط را تجربه می کند ، زیرا تولید ناخالص داخلی تقریباً 32٪ در طول اوج کروناویروس سقوط می کند - RT Business News

پرادان امیدوار است که دولت بایدن تحریم های ایران و ونزوئلا را کاهش دهد زیرا هند 85 درصد برای تأمین نیازهای بازار داخلی خود به واردات نفت وابسته است. دو سوم واردات فعلی آن از خاورمیانه است که عراق و عربستان سعودی تأمین کنندگان عمده آن هستند.
همچنین در rt.com
هند با انقضا معافیت های ایالات متحده خرید نفت ایران را متوقف می کند – نمایندهروزهای انحصار گذشته است. تولیدکنندگان روغن باید خواسته های مصرف کنندگان را تشخیص دهند. امروزه این یک بازار مصرف محور است. هند به قیمت مناسب و مسئولانه ای نیاز دارد. “ وی با تأکید بر اینکه هند فقط شش درصد از انرژی اولیه جهان را مصرف می کند و سرانه مصرف آن یک سوم متوسط ​​جهانی است.

خبر مرتبط  آیا ایالات متحده و اتحادیه اروپا می توانند Big Tech را از بین ببرند؟ RT's Boom Bust به تلاش برای مهار قدرت سیلیکون ولی - اخبار تجاری RT می پردازد

انتظار می رود مصرف انرژی هند تا سال 2040 سه درصد افزایش یابد ، در حالی که پیش بینی می شود سهم آن از کل تقاضای انرژی اولیه جهانی دو برابر شود و در سال 2040 به حدود 11 درصد برسد ، که ناشی از توسعه اقتصادی قوی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید