هند امیدوار است نفت خام ایران و ونزوئلا را تحت عنوان بایدن وارد کند – RT Business News

هندردرا پرادان ، وزیر نفت هند در مصاحبه ای با تلویزیون بلومبرگ گفت هند امیدوار است که بتواند تأمین کنندگان نفت خود را تحت دولت جدید ایالات متحده متنوع کند که می تواند محدودیت های صادرات نفت از ایران و ونزوئلا را کاهش دهد.

“برخی از تغییرات ژئوپلیتیک وجود دارد ،” پرادان با اشاره به سیاست های پیش بینی شده از سوی جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده ، به بلومبرگ گفت.

وزیر هند سخنان ماه گذشته خود را تکرار کرد و گفت که سومین واردکننده بزرگ نفت در جهان مایل است برای داشتن فرصت های بیشتر برای تنوع بخشیدن به منابع نفت خود ، از جمله از سرگیری واردات نفت از ونزوئلا و ایران در زمان رئیس جمهور بایدن ، تلاش کند.

خبر مرتبط  اقتصاد منطقه یورو پس از قفل شدن ویروس کرونا ویروس کرونا مجدداً رو به زوال می رود - اخبار تجاری RT

دولت ترامپ از سال 2018 تحریم ها علیه ایران و ونزوئلا را تشدید کرده بود و می خواست فروش نفت از دو کشور را قطع کند.
همچنین در rt.com
واردات نفت در ماه دسامبر هند به بالاترین سطح در سه سال گذشته رسیده استرئیس جمهور بایدن ، تعهد کرده است به تهران راه بازگشت به دیپلماسی و بازگشت به توافق هسته ای را پیشنهاد دهیم. به این معنا که اگر ایران به توافق کامل عمل کند ، در حالی که بایدن معاون رئیس جمهور اوباما بود ، این کار را انجام می داد.

خبر مرتبط  پیش بینی می شود روسیه برای سالهای آینده بر صادرات گندم جهانی تسلط یابد - RT Business News

پس از تحریم صادرات نفت ایران و ونزوئلا در سال 2019 تشدید شد و شامل هر کسی که از این دو تولید کننده با نفت خام برخورد می کند ، واردات نفت از ایران را متوقف کرد در ماه مه 2019 و خریدهای ونزوئلا را به طور قابل توجهی کاهش داده است.

صنایع Reliance ، بزرگترین صاحب پالایشگاه در هند و جهان ، خرید نفت خام ونزوئلا را متوقف کرد نفت در ژوئن سال گذشته. صنایع رلیانس با ترس از عواقب ناشی از واشنگتن تنها در اجتناب از نفت ونزوئلا نیست. بر اساس اطلاعات حمل و نقل بلومبرگ ، دومین پالایشگاه بزرگ هند ، نایارا انرژی ، همچنین خرید نفت خام ونزوئلا را متوقف کرده و به نفت کانادا ، کویت و اکوادور روی آورده است.

خبر مرتبط  تجارت مجدد تجارت چین با وجود چشم انداز جهانی تیره و تار در میان قفل شدن کورو ویروس - RT Business News
همچنین در rt.com
تقاضای سوخت در هند علی رغم بیماری همه گیر در حال افزایش استدر اوایل این هفته ، هند Pradhan انتقاد کرد اوپک و رهبر واقعی آن عربستان سعودی به دنبال تقویت بازار ، کاهش حجم صادرات و افزایش قیمت واردکنندگان نفت هستند.

پرادان به بلومبرگ گفت ، تغییرات غافلگیرانه در سیاست های گروه OPEC + برنامه ریزی را برای کشورهای وارد کننده نفت دشوارتر می کند.

هندوستان بیش از 80 درصد مصرف روغن خود را به واردات بستگی دارد.

این مقاله در اصل در تاریخ منتشر شد Oilprice.com