هندوستان به دنبال معامله تجاری ترجیحی با اتحادیه گمرک آفریقای جنوبی است – RT Business News

برای دستیابی به به اصطلاح توافقنامه تجارت ترجیحی (PTA) ، یک نشست مجازی بین اتحادیه گمرکی آفریقای جنوبی (SACU) و هند برگزار شده است که می تواند تعرفه برخی محصولات را کاهش دهد.

SACU قدیمی ترین اتحادیه گمرکی جهان و سازمان اقتصادی منطقه ای آفریقا است که شامل آفریقای جنوبی ، نامیبیا ، بوتسوانا ، لسوتو ، اسواتینی (سابق سوازیلند) است. در سال 1910 تأسیس شد.

به گفته دبیر مشترک هند در وزارت بازرگانی سریکار ردی ، تجارت بین هند و آفریقا به طور کلی 66.7 میلیارد دلار بود ، از جمله 10.9 میلیارد دلار تجارت هند و SACU.

خبر مرتبط  بیت کوین پس از تجمع چشم نواز سال نو به کمتر از 30،000 دلار سقوط می کند - RT Business News

مدیر اجرایی وزارت صنعت سازی ، تجارت و توسعه SME ، استیو کتجیوجو ، هند را شریک استراتژیک خواند و خاطرنشان کرد: این منطقه از دسترسی به بازار گسترده هند سود می برد. به گفته مقامات ، هند کاملاً متعهد و آماده حمایت از تولید و صنعت در نامیبیا در مناطقی مانند کشاورزی ، آبیاری ، تجدیدپذیر ، ICT ، داروسازی و تجهیزات پزشکی بود.
همچنین در rt.com
روسیه و هند برای پروژه های سرمایه گذاری مشترک در آسیا و آفریقا به مصاف هم می روندتجارت دو جانبه بین دو کشور در سالهای 19-19-19 به 135.92 میلیون دلار رسید. صادرات هند 82.37 میلیون دلار ارزش داشت ، در حالی که واردات 53.55 میلیون دلار بود. بخش معدن منطقه ای است که مورد علاقه کشورها است. نامیبیا سرشار از اورانیوم ، الماس ، مس ، فسفات و سایر مواد معدنی است. همکاری دو جانبه در بخش انرژی و کشاورزی نیز چشم انداز خوبی دارد.

خبر مرتبط  انگلیس 4.6 میلیارد پوند برای کمک به زنده ماندن مشاغل دشوار از طریق تجدید قفل مجدد Covid-19 فراهم می کند - RT Business News

بیشتر بخوانید: “هند در انتظار همه شما است”: نخست وزیر مودی می گوید “درها باز است” برای شرکت هایی در سراسر جهان برای سرمایه گذاری

آمار نشان می دهد که تجارت بین هند و آفریقای جنوبی نیز در طی سالهای 19-19-19 به بیش از 10 میلیارد دلار افزایش یافته است. صادرات از هند به آفریقای جنوبی شامل وسایل نقلیه و اجزای سازنده ، مواد مخدر و داروسازی ، کالاهای مهندسی ، کفش ، رنگ و واسطه ها و همچنین مواد شیمیایی ، منسوجات ، برنج ، سنگهای قیمتی و جواهرات و غیره بود. هند وارد طلا ، ذغال سنگ بخار ، سنگ معدن مس و کنسانتره شد. اسید فسفریک ، سنگ منگنز ، شمش آلومینیوم و سایر مواد معدنی.

خبر مرتبط  روسیه شروع به ساخت بزرگترین و قدرتمندترین یخچال هسته ای جهان برای سفرهای دریایی قطب شمال - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید