همه گیر سرمایه گذاری مستقیم خارجی جهانی را به نصف کاهش می دهد – گزارش سازمان ملل – اخبار کسب و کار RT

گزارش تجاری سازمان ملل که روز سه شنبه منتشر شد ، می گوید سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) در نیمه اول سال 2020 نسبت به مدت مشابه سال قبل 49 درصد در سراسر جهان كاهش یافته است.

سازمان ملل هشدار داده است که FDI در حال سقوط تا 40 درصد برای سال است که ناشی از ترس از رکود اقتصادی عمیق است.

آ گزارش توسط کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد (آنکتاد) نشان داد که جریان مستقیم سرمایه گذاری مستقیم خارجی به اقتصادهای اروپا برای اولین بار منفی شده و از 202 میلیارد دلار (171 میلیارد یورو) به منفی 7 میلیارد دلار رسیده است. جریان سرمایه گذاری مستقیم خارجی به ایالات متحده 61 درصد کاهش یافته و به 51 میلیارد دلار رسیده است.

خبر مرتبط  ایالات متحده برای جلوگیری از Nord Stream 2 ، حاکمیت اروپا را زیر پا می گذارد ، اتحادیه اروپا باید به عقب بجنگد - نماینده آلمان در RT - RT Business News

“جریان مستقیم سرمایه گذاری مستقیم خارجی برای نیمه اول امسال تقریباً به نصف کاهش یافت … این شدیدتر از آن بود که برای کل سال انتظار داشتیم” جیمز ژان ، مدیر بخش سرمایه گذاری و سرمایه گذاری UNCTAD گفت. وی افزود که پیش بینی می شود امسال جریان ها 30 تا 40 درصد کاهش یابد و “نسبتا” در سال 2021 ، پنج تا ده درصد

این ارقام شامل ادغام و ادغام مرزی ، پروژه های جدید سرمایه گذاری Greenfield و معاملات مالی پروژه است.
همچنین در rt.com
هند علی رغم بیماری همه گیر COVID-19 ، بالاترین میزان ورود سرمایه را به خود دیده استخبر مرتبط  طبق قوانین دادگاه ، شل باید نزدیک به نیم میلیارد دلار برای نشت نفت در نیجریه پرداخت کند - RT Business News

بر اساس این گزارش ، کشورهای صنعتی که به طور معمول حدود 80 درصد معاملات جهانی را تشکیل می دهند ، بیشترین آسیب را دیدند و جریانات به 98 میلیارد دلار کاهش یافت – سطحی که آخرین بار در سال 1994 دیده شده است.

در میان دریافت کنندگان اصلی سرمایه گذاری مستقیم خارجی در سال 2019 ، جریانات در ایتالیا ، ایالات متحده ، برزیل و استرالیا به شدت کاهش یافته است.

بیشتر بخوانید: چین قول قرمز شرکت های آمریکایی را می دهد و قول می دهد فضای عادلانه ای در بازار ایجاد کند

خبر مرتبط  آرژانتین به دنبال گسترش روابط اقتصادی با روسیه است - RT Business News

ژان گفت ، چین در حال شکست دادن این روند است. “جریان FDI آنها نسبتاً پایدار است. برای نیمه اول سال کاهش واقعاً ناچیزی بود و در واقع طبق آخرین داده ها ، در کل 9 ماه اول امسال سرمایه گذاری مستقیم خارجی به چین 2.5 درصد افزایش یافته است. “ او گفت.

ژان خاطرنشان کرد: بیشترین سرمایه گذاری مستقیم خارجی در چین مربوط به خدمات تجارت الکترونیکی ، خدمات تخصصی فناوری و تحقیق و توسعه بوده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید