هشدار بانک جهانی هشدار داد: بیماری همه گیر کروناویروس ممکن است 60 میلیون نفر را در فقر شدید قرار دهد – RT Business News

بانک جهانی در گزارش اخیر خود گفته است که پیشرفت جهان در رفع فقر ، به دلیل شیوع Covid-19 دچار مشکلات بزرگی خواهد شد و افراد بیشتری را مجبور به زنده ماندن کمتر از 1.90 دلار در روز می کند.

“همه گیر و خاموش کردن اقتصادهای پیشرفته می تواند 60 میلیون نفر را به سمت فقر شدید سوق دهد – بسیاری از پیشرفت های اخیر در زمینه کاهش فقر را پاک می کند.” دیوید مالپوست ، رئیس گروه بانک جهانی گفت. به گفته وی ، بحران بی سابقه می تواند تا سه سال پیشرفت در منطقه را از بین ببرد.
همچنین در rt.com
بحران Covid-19 می تواند 8.8 تریلیون دلار سوراخ در اقتصاد جهانی بگذارد ، هشدار می دهد که بانک توسعه آسیاخبر مرتبط  آیا توافق اوپک + باعث کاهش توافق بازار نفت خواهد شد؟ - اخبار تجاری RT

این موسسه مستقر در واشنگتن می گوید ، این بیماری همه گیر در اقتصاد جهانی پراکنده شده است ، که قرار است امسال تا پنج درصد در رکود عمیق و عقب افتد.

ماه گذشته ، این بانک اعلام کرد که آشفتگی اقتصادی ناشی از ویروس احتمالاً باعث افزایش اولین فقر در جهان از سال 1998 ، به هنگام وقوع بحران مالی آسیا شده است. حتی براساس بهترین تخمین بانک ، حدود 49 میلیون نفر در فقر شدید قرار می گیرند که زندگی آن را کمتر از 1.90 دلار در هر روز زندگی می کند.

خبر مرتبط  روس ها به دلیل محدودیت سفرهای بین المللی بیشتر در تعطیلات داخلی هزینه می کنند - RT Business News
همچنین در rt.com
سازمان ملل هشدار می دهد كه بحران كووید 19 می تواند كمبود جهانی غذا را به دنبال داشته باشدبانک جهانی برای کمک به مبارزه با ویروس کشنده ، برنامه های فوری اضطراری را در 100 کشور جهان ارائه داده است. در “بزرگترین” پاسخ به بحران در تاریخ گروه بانک ، این برنامه 160 میلیارد دلار کمک مالی و پشتیبانی مالی را برای یک دوره 15 ماهه و همچنین تعلیق پرداخت های دو طرفه بدهی خدمات باز کرد. بخش اعظم کمک های مالی به کشورهای جنوب صحرای آفریقا خواهد رفت ، زیرا پیش بینی می شود این منطقه از نظر افزایش فقر شدید ، به سختی آسیب دیده باشد.

خبر مرتبط  هند واردات محصولات آمریکایی ساخته شده در چین را به دنبال درگیری کشنده مرزی ممنوع کرد - RT Business News

بیشتر موسسات مالی بین المللی قبلاً هشدارهایی درباره تأثیر ویرانگر همه گیر کوروی ویروس شنیده اند ، با برخی پیش بینی ها حاکی از آن است که تولید ناخالص جهانی جهانی (تولید ناخالص داخلی) نزدیک به 10 درصد کاهش می یابد. سازمان ملل پیشتر هشدار داده بود كه این ویروس همچنین می تواند كمبود جهانی مواد غذایی را ایجاد كند ، در حالی كه آژانس كار آن پیش بینی می كند كه 195 میلیون شغل در سراسر جهان از بین می رود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید