هزاران تن محموله در سال 2020 از طریق مسیر دریایی قطب شمال روسیه منتقل می شود – RT Business News

بنا به گفته پتر ساچوك ، معاون رئیس آژانس شیلات فدرال روسیه ، حدود 12000 تن محموله امسال از طریق مسیر دریای شمال روسیه (NSR) منتقل می شود.

وی این هفته در مراسم رسمی برای بزرگترین کشتی دریانوردی “سدوف” با ورود به بندر شرقی ولادیموواستک روسیه ، در جمع خبرنگاران صحبت کرد. قایق بادبانی که در این سفر در سراسر جهان شرکت می کند ، از طریق مسیر دریای شمال به کالینینگراد سوار می شود. به گفته ساچوک ، این یک رویداد مهم است ، زیرا “سدوف” راه را برای همه کشتی های دیگر هموار می کند و ثابت می کند که مسیر دریای شمال برای حمل و نقل غیرنظامی بی خطر است.

خبر مرتبط  پروژه انرژی روسیه را به دلیل وضعیت ناوالنی سیاسی نکنید - مرکل - RT Business News

“و این فقط به معنی حمل و نقل نفت و گاز نیست ، بلکه کالاهای عمومی و محصولات ماهی نیز وجود دارد.” گفت Savchuk.

انتظار می رود NSR که طول کل مناطق قطب شمال و خاور دور روسیه را در بر می گیرد ، به یک مسیر تجاری مهم برای کالاهای حمل شده بین اروپا و آسیا تبدیل شود.

خبر مرتبط  پیروزی بایدن می تواند چاپ پول و حباب بازار سهام ایالات متحده را تقویت کند - پیتر شیف - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
حمل و نقل مسیر دریایی قطب شمال روسیه در Q1 بیش از 10 میلیون تن استبه گفته رئیس جمهور ولادیمیر پوتین ، مسیر این مسیر است “کلید توسعه مناطق قطب شمال روسیه در خاور دور ،” و هدف این است که آن را بسازیم “شریان حمل و نقل واقعی جهانی ، رقابتی.” برنامه پوتین در نظر دارد ترافیک باری NSR به طور قابل توجهی تا 80 میلیون تن در سال افزایش یابد. کشتی ها عمدتا گاز طبیعی مایع ، نفت و زغال سنگ را انتقال می دهند.

خبر مرتبط  متخصص هواپیمایی سفر به Boom Bust گفت - صنعت هواپیمایی به زودی بهبود نمی یابد و هرگز یکسان نخواهد بود - RT Business News

مسیر قطب شمال از آسیای جنوب شرقی به اروپا ، زمان حمل و نقل را به نصف کاهش می دهد ، در مقایسه با مسیرهای سنتی از طریق کانال های سوئز و پاناما. در زمان اتحاد جماهیر شوروی ، بیشتر از آن برای تهیه کالا به شهرکهای منزوی در قطب شمال استفاده می شد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید