نیکولا و جنرال موتورز تسلا را با “بدترین” کامیون برقی 900 اسب بخاری جهان به چالش می کشند – RT Business News

استارت آپ کامیون برقی نیکولا و جنرال موتورز (جنرال موتورز) روز سه شنبه همکاری استراتژیک برای تولید یک وانت برقی با نام ‘Badger’ را اعلام کردند. از فناوری باتری Ultium که بسیار تحسین شده GM استفاده خواهد کرد.

بر اساس این معامله ، جنرال موتورز 11 درصد مالکیت در نیکولا را بدست خواهد آورد که تا پایان سال 2022 وانت پیکاپ برقی تولید خواهد کرد. جنرال موتورز این حق را نیز دارد که در ازای خدمات غیرعادی ، یکی از اعضای هیئت مدیره را معرفی کند. این خودروساز سلولهای سوختی نیکولا را در سطح جهان ، به جز اروپا ، برای کامیون کلاس 7/8 خود تأمین خواهد کرد.

“نیکولا یکی از نوآورترین شرکت ها در جهان است. جنرال موتورز یکی از برترین شرکتهای مهندسی و تولیدی در جهان است. شما نمی توانید رویای همکاری بهتر از این را داشته باشید ، “ Trevor Milton بنیانگذار و رئیس اجرایی نیکولا گفت.

“با پیوستن به یکدیگر ، ما به قطعات معتبر آنها برای همه برنامه های خود ، فناوری باتری Ultium جنرال موتورز و یک برنامه سلول سوختی چند میلیارد دلاری آماده برای تولید دسترسی پیدا می کنیم.” او اضافه کرد.

خبر مرتبط  Nord Stream 2 برای تصمیم گیری تصمیم سازنده آلمانی مبنی بر انصراف از قوانین "تبعیض آمیز" اتحادیه اروپا برای خط لوله گاز از روسیه - به چالش می کشد - RT Business News

به گفته مری بارا ، رئیس و مدیرعامل GM ، همکاری استراتژیک با نیکولا استقرار گسترده تر سیستم های جدید باتری Ultium و Hydrotec جنرال موتورز را ادامه می دهد.

“ما در حال ساخت حضور خود در چندین بخش EV با حجم بالا هستیم ، در حالی که مقیاس ساختیم تا هزینه های باتری و پیل سوختی را کاهش دهیم و سودآوری را افزایش دهیم. علاوه بر این ، استفاده از راه حل های فن آوری الکتریکی جنرال موتورز برای کلاس سنگین وسایل نقلیه تجاری ، گام مهم دیگری در تحقق چشم انداز ما در آینده با تولید گازهای گلخانه ای صفر است. “ او گفت.

خبر مرتبط  ثروتمندترین روسیه به دلیل تاج ویروس میلیارد ها دلار را از دست می دهند ... اما آنها هنوز هم غنی هستند - RT Business News

سهام هر دو شرکت پس از اعلامیه افزایش یافت ، به طوری که نیکولا 53 درصد رشد کرد و GM بیش از 9 درصد رشد کرد.

نیکولا مستقر در ققنوس در ساخت نیمه کامیون هایی با انتشار صفر با استفاده از فناوری پیل سوختی باتری یا هیدروژن تخصص دارد. پیش بینی می شود وانت Badger وانت معرفی شده آن در اوایل دسامبر رونمایی شود. تولید برای سال 2022 تعیین شده است. این شرکت شروع به پیش خرید برای “بدترین کامیون انتشار صفر” در اواخر ماه ژوئن.

خبر مرتبط  چین به دنبال افزایش اکتشاف نفت ، گسترش ذخیره نفت و گاز است - RT Business News

بیشتر بخوانید: جدیدترین رقیب تسلا طوفانی در بورس سهام است

انتظار می رود Badger رقیب تسلا Cybertruck شود. برد تقریبی آن تا 600 مایل (965 کیلومتر) خواهد بود که 100 مایل بیشتر از حداکثر برد تخمینی سایبراتک تسلا است.

نیکولا می گوید قیمت گذاری آن برای نسخه وسیله نقلیه الکتریکی از 60 هزار دلار و برای نمونه ای که سلول هیدروژن را نیز شامل می شود ، 90 هزار دلار آغاز می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید