نیمی از روس ها از استفاده عمومی از روبل دیجیتال جدید پشتیبانی می کنند – نظرسنجی – RT Business News

طبق آخرین نظرسنجی از هر دو روس یک نفر از استفاده از روبل دیجیتال استقبال می کند – شکل جدید ارز ملی که در حال حاضر توسط بانک مرکزی این کشور در دست توسعه است.

در همان زمان ، هر پنجمین پاسخ دهنده اظهار داشت که آنها قاطعانه با شکل جدید پول مخالف هستند که قرار است با روبل های نقدی و غیر نقدی همزیستی داشته باشد. اوایل این هفته مفهومی برای روبل دیجیتال توسط بانک روسیه ارائه شد.

تنظیم کننده گفت که نمونه اولیه تا پایان سال ایجاد می شود. روبل دیجیتال توسط تنظیم کننده صادر می شود و با پول سنتی پشتیبانی می شود ، بنابراین خطرات را برطرف می کند.

خبر مرتبط  نفت خام برنت در حالی که درگیری های نظامی بین ایالات متحده و ایران بهبود می یابد ، ترس سرمایه گذاران از فرسودگی ذخیره سازی را تحت الشعاع قرار داده است - RT Business News

“داده های دانشکده تجارت نشان می دهد که 14٪ از پاسخ دهندگان قطعاً از روبل دیجیتال استفاده می کنند” مرکز Skolkovo برای تحقیقات در فن آوری های مالی و اقتصاد دیجیتال ، که تحقیق را انجام داده است ، گفت.
همچنین در rt.com
“بالاترین شکل پول”: روسیه قرار است امسال اولین نمونه اولیه روبل دیجیتال را داشته باشدخبر مرتبط  بریتانیا ممکن است با توجه به فشار ایالات متحده ، فناوری هواوی را از شبکه 5G خود خارج کند - RT Business News

بر اساس این گزارش ، 36 درصد از افراد در نظرسنجی گفتند “نه بله ،” هنگام پاسخ به این سوال ، آیا آنها می خواهند از روبل دیجیتال استفاده کنند.

این بررسی نشان داد: “فقط 38٪ از پاسخ دهندگان علیه شکل جدید پول ملی صحبت کردند ، تنها 22٪ از استفاده از روبل دیجیتال خودداری کردند.”

به گفته اگور کریووشایا ، رئیس تحقیق در مرکز ، تقاضای زیاد برای محصول جدید بیشتر ناشی از تعهد روس ها به نوآوری در حوزه دیجیتال است.

خبر مرتبط  صندوق بین المللی پول - RT Business News می گوید هند در سال 2022 به سریعترین رشد اقتصادی جهان تبدیل می شود

“نظرسنجی های مختلف نشان می دهد که کشور ما در حال حاضر در زمینه نفوذ نوآوری های مالی با داشتن سهم افرادی که از راه حل های پیشرفته مانند بانکداری تلفن همراه یا پرداخت های بدون تماس استفاده می کنند ، تا 80٪ بالاترین رتبه را دارد.” او گفت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید