نفت در حالی که کشتی کانتینر کانال سوئز با موفقیت جابجا شد غرق می شود – RT Business News

به دنبال اخبار کانال سوئز مبنی بر اینکه نیروهای نجات غریق موفق به انتقال کشتی غول پیکر کانتینری شده اند که نزدیک به یک هفته است مانع عبور از مسیر حیاتی تجارت جهانی می شود ، قیمت نفت خام بیش از 2 درصد سقوط کرد.

معیار بین المللی برنت 2.1٪ کاهش یافت و به 63.19 دلار در هر بشکه رسید در حالی که وست تگزاس اینترمدیت ایالات متحده با 2.4٪ کاهش به 59.49 دلار در هر بشکه رسید.

Inchcape Shipping ، یک ارائه دهنده جهانی خدمات دریایی ، در توئیتر گفت که کشتی سرگردان “Ever Given” با موفقیت در 29 مارس مجدداً منتقل شد و در حال ایمن سازی بود.

دستیابی به موفقیت پس از تلاشهای فشرده باعث شد 10 قایق راننده طغیان برای تحت فشار قرار دادن و کشیدن کشتی تلاش کنند در حالی که چندین لایروب در وهله بهار شن و ماسه را جارو برقی کردند. Inchcape Shipping اضافه کرد ، هنوز مشخص نیست که این کانال اکنون برای جابجایی مجدد کشتی دوباره بازگشایی شده است.

خبر مرتبط  هشدار می دهد که "پدرخوانده از smart-beta" سرمایه گذاری - اصلاحات در اینجا و حباب فناوری ترک می خورد - RT Business News

کانتینر 224000 تنی از روز سه شنبه هفته گذشته پس از از دست دادن توانایی هدایت در میان بادهای شدید و طوفان شن ، گیر کرده و مسدود شده است. این حادثه باعث تعلیق موقت ناوبری در کانال سوئز شد و صدها کشتی کانتینر دار دیگر ، کشتی های فله بر و تانکرهای پر از نفت را به تأخیر انداخت.

از آن زمان به بعد ، معامله گران و سرمایه گذاران سعی در ارزیابی تأثیر انسداد نقطه ترانزیت تجاری ، قیمت های نفت بسیار شدید داشتند. به گفته یک تحلیلگر ارشد بازار در OANDA ، جفری هالی ، نوسانات بازار نفت قرار است ادامه یابد.

خبر مرتبط  وقتی تحلیلگران رسانه به Boom Bust گفتند ، سینمای سینما با انتقام دوباره برمی گردند - RT Business News

“با توجه به نوسانات هفته گذشته ، به نظر می رسد برنت به انتهای پایین 60.00 دلار تا 65.00 دلار در هر بشکه منتقل خواهد شد” وی به نقل از رویترز گفت. نفت آمریکا است “به احتمال زیاد در محدوده هفتگی 57.50 دلار تا 62.50 دلار در هر بشکه پایین خواهد آمد.”
همچنین در rt.com
چرا مسدود شدن کانال سوئز می تواند اثر چرخشی بر قیمت نفت داشته باشدتحلیلگران می گویند قیمت ها از برخی انتظارات مبنی بر اینكه سازمان کشورهای صادر كننده نفت (اوپك) و متحدانش در هنگام دیدار در این هفته سطح تولید پایین تری را حفظ می كنند ، حمایت می كنند.

خبر مرتبط  مرگ امپراتوری آمریکا به دلیل خودکشی حاصل خواهد شد - Max Keizer - RT Business News

“با عدم اطمینان سوئز و اوپک + بالای یک عکس تقاضای مه آلود ، ممکن است شاهد تغییرات بزرگ خلق و خو و نوسانات بالای روزانه باشیم” Vandana Hari ، بنیانگذار مشاوره Vanda Insights ، به بلومبرگ گفت ، “من نمی دانم که چگونه اوپک + یا سعودی ها می توانند پس از فشار نزولی دو هفته گذشته نفت خام ، وارد بازار نفت کنند.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید