نفت خام برنت در حالی که درگیری های نظامی بین ایالات متحده و ایران بهبود می یابد ، ترس سرمایه گذاران از فرسودگی ذخیره سازی را تحت الشعاع قرار داده است – RT Business News

روز پنجشنبه قیمت هر بشکه نفت خام برنت بیش از 10 درصد به 22.50 دلار (ICE) صعود کرده است.

قیمت های نفت خام برنت در هفته گذشته بیش از 50 درصد کاهش یافته و به کمترین حد خود از ژوئن سال 1999 رسیده است. این کاهش چشمگیر در شرایطی رخ داد که نگرانی ها مبنی بر عدم وجود مخازن ذخیره نفت خام از فضا در جریان است.

روز چهارشنبه ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هشدار داده بود كه در صورت وجود نیروی دریایی ایالات متحده به اسلحه های ایرانی حمله كند “کشتی هایمان را در دریا آزار دهید” حاکم بر ترس از درگیری در خلیج فارس.

خبر مرتبط  کارشناس ارز رمزنگاری شده به RT's Keizer Report گفت: بیت کوین دلار آمریکا را به عنوان واحد حساب جهانی تجارت جابجا می کند - RT Business News

West Texas Intermediate (WTI) به طور مشابه برای اولین بار در تاریخ خود در روز دوشنبه سقوط کرد. این قیمت پس از بهبود نیز بهبود یافته است و در حدود 18 دلار در هر بشکه رشد می کند (Nymex).

تهدید ترامپ برای “شلیک [Iran’s boats] خارج از آب ” یک هفته پس از آن که پنتاگون ادعا کرد 11 قایق نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آمده است “رویکردهای خطرناک و آزار دهنده” به کشتی های آمریکایی که دریل را در خلیج فارس انجام می دهند.
همچنین در rt.com
آیا ترامپ برای نجات صنعت نفت آمریکا به جنگ با ایران خواهد رفت؟خبر مرتبط  Coronavirus یک دهه از رشد تقاضای نفت را از بین برده است - RT Business News

سال گذشته ، در پی افزایش حملات هواپیماهای بدون سرنشین به مزارع نفتی عربستان سعودی که تولید 5.7 میلیون بشکه در روز را مختل کرده و دولت ترامپ ایران را مقصر می داند ، قیمت نفت به اوج چند سال رسیده است.

بازارهای جهانی نفت به دلیل افت شدید تقاضا در میان همه گیر Covid-19 ، دچار افت شدید تقاضا شده اند. گفتگوهای بین تولیدکنندگان عمده نفت ، از جمله روسیه ، آمریکا و عربستان سعودی ، در اوایل این ماه برنامه هایی برای کاهش 10 میلیون بشکه در روز – اما هنوز هم حدود 17 میلیون بشکه در روز تولید بیش از حد باقی می گذارد.

خبر مرتبط  صربستان شروع به پمپاژ گاز طبیعی ارزان تر روسیه از طریق خط لوله TurkStream - اخبار تجاری RT می کند

این وضعیت باعث شده است که برخی تحلیلگران گمان کنند که واشنگتن ممکن است درگیری با ایران را – که باعث بسته شدن تنگه هرمز و قطع تولید در خلیج فارس می شود – را راهی برای حذف سریع آن اضافی از اقتصاد جهانی و نجات تولید کنندگان نفت آمریکایی در این کشور کند. فرآیند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید