نظرسنجی ها نشان می دهد که فعالیت تولید چین با سریعترین سرعت در طی یک دهه افزایش می یابد – RT Business News

نتایج یک نظرسنجی از مشاغل خصوصی نشان می دهد که بخش تولیدی چین همچنان از پاندمی کروناویروس در حال بازگشت است و قویترین گسترش را از ژانویه 2011 ثبت کرده است.

فهرست شاخص مدیران خرید خرید Caixin / Markit (PMI) ، که چشم اندازی مستقل از بخش تولید کشور را نشان می دهد ، در ماه ژوئیه از 51.2 در ماه ژوئن ، 52.8 در ماه ژوئیه به 52.8 رسید ، با قرائت بالای 50 نشان از رشد دارد. این آمار که روز دوشنبه منتشر شد ، حدود 1.3 امتیاز بالاتر از آنچه تحلیلگران پیش بینی شده توسط رویترز پیش بینی کرده بودند ، بود.

داده های نظرسنجی خصوصی مطابق با PMI رسمی است که هفته گذشته توسط دفتر ملی آمار چین (NBS) منتشر شده است. طبق آژانس ، این شاخص در ماه ژوئیه از 50.9 در ماه ژوئن به 51.1 رسید و بالاترین سطح خود را از ماه مارس به دست آورد.

خبر مرتبط  دانمارک به تولید نفت در سال 2050 پایان می دهد - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
پیشرفت اقتصادی چین در حالی تسریع می یابد که اقتصادهای جهانی با برخورداری از بیماری کوروی ویروس دست و پنجه نرم می کنندPMI تولید Caixin بر شرکتهای کوچکتر و خصوصی متمرکز است ، در حالی که نتایج منتشر شده توسط NBS بیشتر بازتاب عملکرد شرکتهای بزرگتر و وابسته به دولت است.

اقتصاددانان گروه Caixin Insight گفتند که این نتایج نشان دهنده بهبود اقتصادی در حال انجام است ، و شعله ور شدن منطقه اخیر عفونت کروناویروس “به روند بهبود آسیب نرساند.”

“طرفهای عرضه و تقاضا هر دو بهبود یافته اند ، و شاخص های مربوطه باعث تقویت حرکت می شوند. با این حال ، ما هنوز هم باید به ضعف هم در اشتغال و هم در تقاضای خارج از کشور توجه کنیم. “ گفت: وانگ ژ ، اقتصاددان ارشد گروه Caixin Insight Group.

تقاضای ضعیف در خارج از کشور در حالی رخ می دهد که بیشتر کشورها همچنان برای مهار شیوع کووید 19 تلاش می کنند. اگرچه سنج برای سفارشات صادراتی برای هفتمین ماه متوالی به رکود ادامه داد ، اما سرعت انقباض کاهش یافته است ، به گفته این تحلیلگر.

از آنجایی که دومین اقتصاد بزرگ جهان از وجود اقتصادی همه گیر رنج می برد ، پکن اقدامات متعددی را برای کمک به بخش های زلزله زده برای بهبودی پس از محاصره های چندین هفته انجام داد. این موارد شامل معافیت مالیاتی ، انتشار اوراق خزانه ویژه ، پایین آمدن نرخ وام و افزایش کسری بودجه مالی به رکورد 3.6 درصد از تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) در سال جاری است.

تحلیلگران می گویند که بسته محرک coronavirus به بهبود چین کمک کرده است. تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه دوم 3.2 درصد افزایش یافته است ، و این خود را به معدود کشورهایی که موفق به جلوگیری از رکود فنی شده اند ، می دهد که به عنوان دو چهارم متوالی از انقباض اقتصادی تعریف شده است.

خبر مرتبط  ایالات متحده با کمک به خراب شدن روابط با چین ، بودجه معدنچیان نادر زمین را از سر می گیرد - گزارش - RT Business News

“داده های این تحقیق مطابق با دیدگاه ما است که محرک سیاست راه را برای دوره رشد فوق العاده در ساخت و ساز و صنعت هموار کرده است.” براساس گزارش رسانه ها ، جولیان ایوانز-پرچارد ، اقتصاددان ارشد چین در اقتصاد سرمایه ، اظهار داشت. وی گفت: “در کوتاه مدت این می تواند به تضعیف ادامه ضعف در فعالیت های مصرفی و خدماتی کمک کند ، به این ترتیب اقتصاد به طور کلی اجازه می دهد تا پایان سال به روند پیشگیری از ویروس خود بازگردد.”

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید