نظرسنجی نشان می دهد صنعت آلمان تحت تأثیر اقدامات ضد روسیه سخت قرار گرفته است – RT Business News

حدود نیمی از مشاغل آلمان که توسط یکی از بزرگترین اندیشکده های اقتصادی کشور ، موسسه Ifo مورد نظرسنجی قرار گرفته است ، می خواهند اتحادیه اروپا تحریم ها علیه روسیه را لغو کند ، زیرا محدودیت ها صنعت صنعت آلمان را سخت تحت تأثیر قرار داده است.

مجازات های مجازاتی منجر به بار دیوان سالاری بیشتر می شود که مانع تجارت با روسیه برای تقریبا 40 درصد از 862 شرکت مورد نظرسنجی موسسه مستقر در مونیخ می شود ، در حالی که بیش از یک سوم آنها مجبور بودند با کنترل های اضافی کنار بیایند. علاوه بر این ، طبق نتایج Ifo ، حدود 20 درصد از شرکت ها گفتند که تأثیر ممنوعیت های تجاری و محدودیت ها در بخش مالی را احساس می کنند.

خبر مرتبط  احتمالاً تولید ایرباس در طی دو سال بعد از کووید 19 به 40٪ کاهش می یابد - RT Business News
همچنین در rt.com
سرمایه گذاری های آلمان در روسیه علی رغم بحران همه گیری و تحریم های غرب دوباره در مسیر خود قرار گرفت“سازندگان ماشین آلات و اتومبیل ، بخشهای شیمیایی و الکتریکی و تدارکات بیشترین تأثیر را دارند.” یاسمین گروشل ، معاون مدیر اقتصاد بین الملل Ifo و Feodora Teti ، یکی از نویسندگان او ، در این زمینه نوشتند.

طبق داده های موسسه Ifo ، سازندگان ماشین آلات و خودرو بیشترین آسیب را دیدند ، به ترتیب نزدیک به 60 درصد و 40 درصد از پاسخ دهندگان به تأثیر منفی تحریم ها اشاره کردند. این نظرسنجی نشان داد ، از نظر جغرافیایی ، شرکت های فعال در شرق آلمان بیشتر از شرکت های آلمان غربی تحت تأثیر قرار دارند.

تقریبا نیمی از شرکت کنندگان گفتند که می توانند از لغو تحریم های اتحادیه اروپا بهره مند شوند. علاوه بر این ، تقریباً از تقریباً 200 مدیر نظرسنجی شده توسط Ifo اظهار داشتند که آنها مخالف توقف ساخت خط لوله Nord Stream 2 هستند که به دلیل تهدیدات تحریم های ایالات متحده با موانع متعددی روبرو شده است.

روسای مشاغل آلمان همچنین متذکر شدند که تحت تأثیر تلاش روسیه برای جایگزینی کالاهای وارداتی قرار دارند ، سیاستی که دولت روسیه در پاسخ به محدودیت های غرب ارائه داده است. از دیگر مشکلات شرکت ها در هنگام معامله با روسیه می توان به نوسانات ارزی ، عدم اطمینان سیاسی و اقتصادی ، از دست دادن اعتماد به نفس و اعتبار و همچنین افزایش رقابت از کشورهای سوم اشاره کرد.

خبر مرتبط  S&P می گوید صنعت هوانوردی برای بهبود "حمل و نقل طولانی" به عنوان ترافیک هوایی مهیا نیست ، زیرا S&P می گوید - ترافیک هوایی تا سال 2023 جمع نمی شود - RT Business News

اقدامات تنبیهی هدف قرار دادن روسیه ابتدا توسط بروکسل در سال 2014 به دلیل حوادث اوکراین آغاز شد و از آن زمان به بعد بارها تمدید و گسترش یافته است. مسکو با تحریم مقابله با تحریم تعدادی از محصولات اروپایی پاسخ داده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید