نشست اضطراری اوپک + که در تاریخ 9 آوریل برگزار می شود – RT News News

اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدان آنها که مایل به حمایت از بازار رکود نفت هستند ، مذاکرات اضطراری خود را تا پنجشنبه به تعویق انداختند.

این تأخیر در روز شنبه ، یک روز پس از اعلام خبر اینكه مذاكرات قرار است در 6 آوریل برگزار شود ، توسط وزارت انرژی آذربایجان به رسانه های روسی تأیید شد.
همچنین در rt.com
عربستان سعودی تلاش برای از بین بردن شیل آمریكا را انكار كرد و تقصیر راجع به تب و تاب عرضه نفت به روسیه را تغییر داددر حالی که پیش از این گزارش شده بود که هیئت ها برای تعیین چگونگی افزایش قیمت نفت خام به زمان بیشتری نیاز دارند ، بلومبرگ اظهار داشت که می تواند دلیل دیگری برای تغییر برنامه ها باشد. براساس این انتشار ، اظهارات خشن مبادله شده توسط مسکو و ریاض که شکاف آنها منجر به فروپاشی اولیه بیش از یک توافق نامه نفتی دو ساله شد ، سوخت را به آتش افزود.

خبر مرتبط  بحران Coronavirus ، خانواده های فقیر انگلیس را بیشتر به بدهی سوق می دهد ... در حالی که ثروتمندتر می شوند - RT Business News

روز جمعه ، ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه گفت که مسکو آماده است تا در صورت پیوستن سایر بازیکنان از کاهش 10 میلیون بشکه در روز حمایت کند.

بیشتر بخوانید

پادشاهی سریعاً این اتهام را رد کرد و آنرا صدا زد “کاملاً عاری از حقیقت است.”

باکو پیش از این گفته بود که مرحله جدیدی از مقررات می تواند ضروری باشد زیرا تقاضای جهانی نفت تا 15 میلیون بشکه در روز کاهش یافته و ذخایر نفت به دلیل عدم عرضه در ماه های آینده از فضا خارج می شوند. بنابراین نه تنها تلاش اوپک + ، ائتلافی از 13 کشور اوپک و تولیدکنندگان عمده نفت به رهبری روسیه ، بلکه به یک قالب گسترده تر مورد نیاز است.

خبر مرتبط  ایران علی رغم تحریم ها صادرات نفت را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد - RT Business News

“ما معتقدیم که کشورهای خارج از قالب” اوپک پلاس “نیز باید در این فرآیند شرکت کنند تا به تدریج تعادل در بازار نفت ایجاد شود.” وزارت انرژی آذربایجان روز شنبه در بیانیه ای اظهار داشت: “برای اولین بار در تاریخ یک الگوی نظارتی جدید شکل می گیرد.”

در حالی که این بیانیه به ویژه هیچ کشوری را ذکر نکرده است ، بزرگترین سؤال اکنون این است که آیا ایالات متحده از این توافق حمایت می کند یا خیر. واشنگتن بخشی از توافق های اخیر قطع نفت نبود. رئیس جمهور آمریكا دونالد ترامپ پیشتر از روسیه و عربستان سعودی خواسته بود كه به نتیجه برسند ، هرچند او نگفت كه ایالات متحده تولید نفت خود را قطع می كند با وجود آنكه تولیدكنندگان شیل آن به شدت تحت تأثیر روند اخیر بازار نفت قرار گرفته اند.

خبر مرتبط  متخصص هواپیمایی سفر به Boom Bust گفت - صنعت هواپیمایی به زودی بهبود نمی یابد و هرگز یکسان نخواهد بود - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

پاسخی بگذارید