نروژ در حال غرق شدن در بانک غول پیکر خود برای نبرد با بحران Covid-19 – اخبار تجاری RT

نروژ قرار است 41 میلیارد دلار از صندوق ثروت خود را پس بکشد تا ضربات اقتصادی را از بحران کرون ویروسی که منجر به افت قیمت نفت و بالاترین بیکاری در این کشور در 75 سال شود ، بکاهد.

این صندوق بازنشستگی دولتی که به طور رسمی شناخته می شود ، بزرگترین صندوق ثروت جهان به ارزش بیش از 1 تریلیون دلار است. دولت روز سه‌شنبه اعلام كرد كه برای جلوگیری از اینكه مجبور شود به شدت هزینه های این صندوق را افزایش دهد “رکود واضح تر و کمک به شرکت های سالم از طریق بحران.”

براساس بررسی مالی اواسط سال مالی وزارت دارایی ، بودجه اصلاح شده خواستار استفاده تقریباً 420 میلیارد تاج نروژی (حدود 41 میلیارد دلار آمریکا) است. این تقریبا دو برابر بیشتر از سال گذشته است و مربوط به 4.2 درصد از کل سرمایه صندوق در ابتدای سال 2020 است.

خبر مرتبط  خداحافظی از جهانی شدن در حالی که "عصر بی نظمی" در راه است - Deutsche Bank - RT Business News
همچنین در rt.com
“من واقعاً پیچیدم”: مدیرعامل صندوق نفت 1 تریلیون دلاری نروژ با صدور عذرخواهی از پرواز جت خصوصیبرداشت بی سابقه بی سابقه پول از صندوق فراتر از سه درصد کلاه خود تحمیلی است. به گزارش بلومبرگ ، این همچنین می تواند نخستین باری باشد که دولت بیش از یک تریلیون دلار سرمایه نقدی برای پرداخت نقدینگی در بودجه خود مبلغی از تریلیون دلار تولید کرده است.

خبر مرتبط  Covid-19 تا سال 2021 حدود 150 میلیون نفر را به فقر شدید سوق خواهد داد - بانک جهانی - اخبار تجاری RT

“این یک لایحه بزرگ است ، ما هزینه زیادی را خرج می کنیم ، و باید آگاه باشیم که اگر اکنون پول بیشتری خرج کنیم ، این بدان معنی است که می توانیم در سالهای بعدی هزینه کمتری خرج کنیم.” وزیر دارایی نروژ ، جان توره ساننر ، به پخش کننده ایالتی NRK گفت.
همچنین در rt.com
اندونزی برای ایجاد صندوق ثروت مستقل بر اساس مدل روسیوی افزود: این حرکت برای حفظ اقتصاد نروژ ضروری است ، در غیر این صورت این کشور ممکن است با ورشکستگی های بیشتری روبرو شود و حتی تعداد بیشتری از افراد بتوانند شغل خود را از دست دهند.

خبر مرتبط  تلاش Lufthansa برای کاهش 26000 شغل به دلیل کاهش همه گیر تقاضا برای پرواز - RT Business News

دولت گفت که بحران کرون ویروس چشم انداز اقتصاد نروژ را بطور چشمگیری تضعیف کرده است. در حال حاضر نروژ بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده در 75 سال را دارد که پیش بینی می شود امسال به 5.9 درصد برسد.

نروژ یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نفت و گاز در اروپای غربی است و این صندوق درامد بخش سودآور را پس انداز می کند. در سال 2019 ، پس از کسب رکورد 180 میلیارد دلاری ، بیشترین افزایش ارزش خود را در یک سال در تاریخ صندوق مشاهده کرد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید