نروژی ها به دلیل پایین آمدن قیمت ها به زیر صفر ، از برق استفاده کردند – RT Business News

قیمت برق در مناطقی از نروژ برای دومین بار در تاریخ به زیر صفر رسید و ساکنان جنوب نروژ برای استفاده از برق “حقوق دریافت کردند” زیرا تولید کنندگان برق برای فروش برق در صورت منفی بودن قیمت باید هزینه کنند.

بر اساس مطبوعات E24 نروژی ، در اوایل روز دوشنبه به مدت چهار ساعت قیمت برق در اسلو و کریستین ساند منفی بود.

این دومین بار در تاریخ بود که قیمت برق در نروژ به زیر صفر می رسید. در اوایل ماه جولای ، قیمت برق در نروژ به مدت یک ساعت منفی شد. در آن زمان ، برخی از دلایل منفی بودن قیمت برق برای اولین بار برف زیاد در کوهها ، صادرات محدود برق و شروع تعطیلات تابستانی بود که در طی آن مصرف انرژی نروژ کمتر از حد معمول بود.

خبر مرتبط  هنگ کنگ با رکورد جریمه نقدی به گلدمن ساکس در مورد غارت صندوق دولتی مالزی - RT Business News

تحلیلگران به E24 گفتند ، آخرین قیمت منفی برق از دوشنبه نتیجه بارندگی شدید و وزش باد در هفته های اخیر و همچنین واردات بیشتر انرژی هسته ای از سوئد است. دمای فصلی بالاتر از حد نرمال نیز به تقاضای کم انرژی در جنوب نروژ کمک کرده است.
همچنین در rt.com
نروژ برای مقابله با بحران Covid-19 در قلک عظیم خود فرو می رودخبر مرتبط  رشد اقتصادی هواوی به دلیل گاز گرفتن تحریم های Covid-19 و ایالات متحده به شدت کاهش می یابد - RT Business News

به گفته کارشناسان ، انتظار می رود با آمدن زمستان در کشور اسکاندیناوی ، قیمت برق افزایش یابد.

نروژ ، بزرگترین تولیدکننده نفت و گاز در اروپای غربی ، بیشتر برق خود را از طریق برق آبی تولید می کند. طبق گفته شرکت نروژی Statkraft ، انرژی برق 99 درصد کل تولید برق در نروژ را تشکیل می دهد. Statkraft می گوید ، در سطح جهانی ، نیروگاه آبی حدود یک ششم از کل منبع برق تولید شده را نشان می دهد.

خبر مرتبط  فعالیت اقتصادی چین در میان بهبود قوی از بحران کووید همچنان شتاب می گیرد - RT Business News

مطابق با آمار نروژ، نیروگاه برق آبی 91.2 درصد از تولید برق در این کشور را در سپتامبر سال 2020 به خود اختصاص داده است و پس از آن انرژی باد با سهم 7.1 درصدی و نیروی حرارتی با 1.6 درصد تولید برق تولید شده است. آخرین برآورد سالانه از آمار نروژ نشان می دهد که انرژی برق آبی به حساب می آید 95.0 درصد تولید برق این کشور در سال 2018 است.

این مقاله در اصل در منتشر شد Oilprice.com