نرخ بیکاری ایالات متحده می تواند به 20٪ برسد ، و انتظار می رود نزدیک به 2 میلیون ادعا – RT Business News

وقتی وزارت کار آمریكا آماده انتشار گزارش مطالبات هفته بیكاری خود در روز پنجشنبه است ، اقتصاددانان 1.84 میلیون آمریکایی دیگر را برای دریافت مزایای بیکاری در هفته منتهی به 30 مه طرح ریزی كرده اند.

این رقم اندکی کمتر از 2.12 میلیون ادعای هفته گذشته است. بیش از 40 میلیون آمریکایی از آغاز دوره قفل شدن کروناویروس در ماه مارس تقاضای بیمه بیکاری کرده اند ، رقمی که ایالات متحده از زمان رکود بزرگ ندیده است.

ادعاهای مداوم ، که از داده های اولیه مطالبات بیکاری تا یک هفته عقب مانده اند ، انتظار می رود در هفته منتهی به 23 ماه مه 20.05 میلیون نفر باشد ، که از هفته گذشته تا 21.05 میلیون کاهش یافته است.

خبر مرتبط  ضبط طلاها سود معاملات معدنچی آفریقای جنوبی - RT Business News

“[Last] داده های ادعاهای بیکار هفته حاوی خبرهای خوبتری نسبت به بد است. ادامه مطالبات هفته منتهی به 16 مه با 3.9 میلیون نفر کاهش یافت و به 21.052 میلیون نفر رسید که منجر به کاهش نرخ بیکاری بیمه شدگان به 14.5 درصد ، از 17.1 درصد قبلی ، “ Barclays در یادداشتی به مشتریان در 29 مه گفت. “این احتمالاً نشان می دهد که نرخ استخدام شتاب گرفته و کاملاً با چشم انداز ما برای رسیدن به اوج نزدیک به مدت بیکاری در ماه مه سازگار است ، و پس از آن کاهش می یابد.”
همچنین در rt.com
حدود 2 بیلیون نفر ممکن است به دلیل بیماری همه گیر ، ظرف دو ماه آینده شغل خود را از دست دهندخبر مرتبط  سهام اروپا در حالی که مرگ Covid-19 در مناطق سخت ترین ضربه آهسته است سقوط می کند - RT Business News

انتظار می رود روز جمعه دولت گزارش شغل ماه مه خود را منتشر کند. اقتصاددانان با نظرسنجی Refinitiv انتظار دارند اقتصاد ایالات متحده هشت میلیون شغل دیگر در ماه مه به وجود آورد. این باعث می شود تعداد مشاغل گمشده در اثر بیماری همه گیر به 28.5 میلیون و نرخ بیکاری به رکورد بالای 20 درصد برسد.

خبر مرتبط  منطقه یورو پس از بدترین سه ماهه خود با بحران عمیق اقتصادی روبرو است - RT Business News

اگرچه اقتصاددانان پیش بینی می کنند که با بازگشت افراد به کار ، بیکاری به سرعت کاهش می یابد ، ممکن است اقتصاد به سرعت بهبود نیابد. اقتصاد آکسفورد پیش بینی می کند که نرخ بیکاری تا پایان سال دو رقمی باقی بماند.

“ما نیمی از مشاغل گمشده در روز کار را برمی گردیم.” مارک زندی ، اقتصاددان ارشد تحلیلی مودی در وست چستر ، پنسیلوانیا به رویترز گفت: “نرخ بیکاری در حدود 10 درصد حل خواهد شد.”

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید