نرخ بیکاری ایالات متحده به 14.7 درصد افزایش می یابد و 20.5 میلیون شغل در ماه آوریل از دست داده اند – RT Business News

دفتر آمار آمریكا (BLS) روز جمعه گزارش داد كه خاموش شدن كروناویروس باعث كاهش تعداد ركورد مشاغل از دستمزدهای غیرفرهنگی شده است و نرخ بیكاری را به ثبت می رساند.

20.5 میلیون شغل از دست رفته در ماه گذشته نشان دهنده بزرگترین و ناگهانی سقوط از زمان شروع ردیابی دولت در سال 1939 است. آخرین باری که بیکاری آمریکا در دوران رکود بزرگ رخ داد بسیار شدید است.

با کاهش 870،000 شغل در ماه مارس ، ارزش یک دهه سود شغلی در کمتر از دو ماه از بین رفته است. پس از آنكه آمریكا با كروناویروس مواجه شد ، نرخ بیكاری از 3.5 درصد در ماه فوریه به نزدیک 15 درصد در ماه آوریل افزایش یافت.

خبر مرتبط  اوپک + تصمیم گرفت تا کاهش تولید نفت تا ژوئیه را حفظ کند - وزیر انرژی روسیه - RT Business News

براساس گزارش BLS ، اوقات فراغت و مهمان نوازی برخی از شدیدترین خسارات شغلی را به خود اختصاص داده و بالغ بر 7.7 میلیون شغل بوده است. فروشگاه های مواد غذایی و آشامیدنی 42000 شغل از دست داده است. خدمات آموزش و پرورش و خدمات بهداشتی 2.5 میلیون کارگر را کاهش داده است ، در حالی که خدمات حرفه ای و تجاری و همچنین خرده فروشی ، هر دو شاهد از بین رفتن 2.1 میلیون کارمند بودند. تولید و سایر خدمات هر کدام با 1.1 میلیون شغل کاهش یافته و مشاغل دولتی نیز با 980،000 شغل کاهش یافته است. صنعت ساخت و ساز 975000 کارمند را کاهش داده و بخش حمل و نقل و انبارداری با 584000 شغل کاهش یافته است.

خبر مرتبط  بلغارستان خط لوله TurkStream را در بین تهدیدهای ایالات متحده برای تحریم پروژه های انرژی روسیه تکمیل می کند - RT Business News
همچنین در rt.com
ریچارد وولف: تعداد کل بیکاران ایالات متحده در حال بدتر از رکود اقتصادی بزرگ است. زمان آن رسیده است که یک رویکرد جدید RADICAL باشدسطح اشتغال کل 133.4 میلیون نفر از ژوئن 1999 به پایین ترین سطح خود رسیده است.

شماره های تاریک a “تصویر بسیار ناخوشایند ، اما آوریل ممکن است برای از دست دادن شغل در آینده باشد ، با شروع دوباره کشور ،” به نقل از CNBC ، اقتصاددان ارشد مالی در اتحادیه بانک MUFG ، کریس روپیک ، اظهار داشت. “اگر در گزارش مشاغل ناگوار امروز یک نقره وجود داشته باشد ، در این واقعیت درک می شود که ممکن است اقتصاد نتواند بدتر از الان شود.”

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

خبر مرتبط  سهام آسیا و اقیانوسیه پس از بزرگترین سقوط وال استریت در هفته های گذشته - RT Business News