نحوه استفاده از طلا ، نقره و پلاتین در نبرد با Covid-19 – RT Business News

همانطور که بهار گذشته covid-19 در سراسر جهان گسترش یافت ، سرمایه گذاران به عنوان یک مکان امن مالی به سمت فلزات گرانبها شتافتند. طلا تا اوایل ماه اوت به بیش از 2000 دلار افزایش یافت که بیش از 30 درصد نسبت به ابتدای سال افزایش داشت.

نقره در مدت مشابه بیش از 50 درصد افزایش یافت ، که نشان دهنده ارتباط مشترک بین فلزات گرانبها در زمان عدم اطمینان مالی یا نوسان است. تأمین حمایت مالی تنها نقشی نیست که فلزات گرانبها در مبارزه با covid-19 بازی می کنند. این فلزات همچنین کاربردهای گسترده ای در زمینه پزشکی دارند ، فراتر از استفاده دندانپزشکی که بیشتر افراد با آنها ارتباط دارند.

مبارزه با covid-19: طلا ، نقره و پلاتین

محققان داروها و آزمایشاتی را تولید کرده اند که از نقره برای شناسایی و محافظت در برابر ویروس استفاده می کند. سنجش های سرولوژی ، نوعی آزمایش خون ، از نانوذرات نقره و طلا استفاده می کند تا به سرعت تعیین کند که آنتی ژن ها در جریان خون بیمار وجود دارد. این موارد برای تعیین عفونی بودن فرد و اطمینان از ایمن بودن پلاسمای اهدایی که برای معالجه بیماران بیمار استفاده می شود بسیار حیاتی هستند.

فراتر از کاربردهای تشخیصی و درمانی نقره در مبارزه با Сovid-19 ، مقادیر کمی نقره نیز در پارچه برخی ماسک ها وجود دارد. نقره اگرچه ضد ویروس نیست ، اما در برابر سایر باکتری ها محافظت می کند و بوها را از بین می برد ، که به پوشیدن ماسک برای مدت زمان طولانی کمک می کند.

هزاران سال است که نقره برای جلوگیری از عفونت های میکروبی استفاده می شود و مهمترین عامل ضد میکروبی مورد استفاده قبل از معرفی آنتی بیوتیک ها بود.
همچنین در rt.com
پوشش نقره ای بحران: فلز سفید در بهترین دهه برای فلزات گرانبها ، طلا را پشت سر می گذاردمبارزه با Сovid-19 یک روند را برجسته می کند: تقاضای فزاینده برای فلزات گرانبها در مراقبت های بهداشتی. این موضوع در حال حاضر از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، اما در آینده نزدیک نیز با افزایش سن جمعیت روبرو است. پیش بینی می شود هزینه های ملی بهداشت در ایالات متحده تا سال 2027 به 19.4 درصد از تولید ناخالص داخلی (معادل ناخالص داخلی) یا شش تریلیون دلار در سال افزایش یابد که نشان دهنده تغییر نسبی هزینه ها است. انتظار می رود فلزات گرانبها به دلیل ویژگیهای منحصر به فرد فیزیکی خود در این تغییر نقش داشته باشند.

خبر مرتبط  انگلیس 4.6 میلیارد پوند برای کمک به زنده ماندن مشاغل دشوار از طریق تجدید قفل مجدد Covid-19 فراهم می کند - RT Business News

بیشتر بخوانید در Oilprice.com: روسیه به نظر می رسد که در فناوری هیدروژن پیشرو باشد

مبارزه با سرطان: طلا و پلاتین

درمان برخی از سرطان ها از طلا و پلاتین استفاده می کند. این نقش با پیشرفت های اخیر تسریع می شود و قابل رشد است.

از آنجا که خواص طبیعی آن سلولها را – از نظر سلولهای سالم و سرطانی – از تقسیم کند ، مدت مدیدی است که از پلاتین (Pt) در درمان های شیمی درمانی استفاده می شود ، از جمله در داروهای معروف به سیس پلاتین و کاربوپلاتین. نکته منفی این داروهای مبتنی بر پلاتین غیر اختصاصی بودن آنها است که برخی از عوارض جانبی جانبی آن را در شیمی درمانی مانند ریزش مو ایجاد می کند.

نانوذرات طلا به کانون توجه نوع جدیدی از درمان هدفمند تبدیل شده است. محققان در حال آزمایش روش هایی هستند که با استفاده از نانو پوسته های طلا-سیلیس سلول های سرطانی را هدف قرار می دهند و از گسترش مناطق بیمار جلوگیری می کنند. مشابه درمان های پلاتین ، در اصل سلول های بیمار را خفه می کند ، اما نانوذرات طلا در حمله به سلول های ناخواسته مثرتر هستند. این روش درمانی نویدبخش خاصی در سرطان های پروستات است ، بیماری که حدود 11 درصد از مردان را تحت تأثیر قرار می دهد.

مصارف درمانی اضافی

نانوذرات طلا (کره های ریزی که از اتم های طلا ساخته شده اند و فقط چند میلیاردم متر قطر دارند) نیز در آزمایش و درمان HIV / AIDS پتانسیل نشان داده اند. در یک مطالعه ، محققان توانستند ویروس HIV را تشخیص دهند ، حتی در شرایطی که ویروس رشد کمی داشته باشد. این امید به شناسایی زودتر را ایجاد می کند. در یک مطالعه اولیه در مورد میمون های دارای ویروس شبه HIV ، نانوذرات طلا تعداد سلولهای آلوده را کاهش داد. برای انجام این تحقیق هنوز روزهای بسیار ابتدایی است ، اما برخی از پتانسیل های امیدوار کننده را فراهم می کند.

خبر مرتبط  ادعاهای بیکار ایالات متحده به دلیل قفل شدن کروناویروس بالای 22 میلیون نفر است - RT Business News

بیشتر بخوانید در Oilprice.com: Fracking می تواند کلمبیا را از بحران اقتصادی نجات دهد

طلا دارای خواص ضد التهابی است که به کاهش التهاب و درد مفاصل کمک می کند و داروهای طلا از جمله درمان های اصلی آرتریت روماتوئید (RA) بودند. در آزمایشات سریع مالاریا از طلا نیز استفاده می شود و به پزشکان اجازه می دهد ظرف 20 دقیقه بیماری را آزمایش کنند. این امر خصوصاً در مناطقی از جهان که دسترسی به آزمایشگاه ندارند ، دارای ارزش است.

پلاتین و پالادیوم دارای خواص بیولوژیکی مشابه هستند. در حالی که پلاتین به طور معمول برای بسیاری از موارد انتخاب می شود ، پالادیوم می تواند در جایگاه پلاتین برای اهداف بیولوژیکی قرار بگیرد.

از آنجا که فلزات گرانبها بی اثر هستند ، در سایر محیطهای طبیعی با سایر مواد شیمیایی واکنش نشان می دهند. آنها همچنین رسانای الکتریکی هستند و در مواردی که بدن یا اعضای بدن مستقیماً تحریک می شوند ، برنامه هایی را باز می کنند. و آنها قوی هستند ، بنابراین به راحتی نمی شکنند. این امر باعث استفاده گسترده از پلاتین در کاتترها شده است. به عنوان مثال کاتترهای الکتروفیزیولوژی از الکترودهایی برای اندازه گیری فعالیت عضلات قلب استفاده می کنند. الکترودهای پلاتین دستگاه را ممکن می کنند.

مکانی در فناوری پزشکی

میکروب ها به دلیل خاصیت ضد میکروبی در سطح نقره پخش نمی شوند. این امر آن را به م anلفه ایده آل بسیاری از دستگاه ها و ابزاری تبدیل می کند که فرد در بیمارستان می بیند. در واقع ، نقره به دلیل سمی بودن در دستگاه های پزشکی بسیار مفیدتر از داروها است – نقره بیش از حد در بدن می تواند باعث ایجاد Argyria ، یک رنگ آبی یا خاکستری در پوست شود. اما در زمینه فناوری پزشکی به دلیل این خاصیت محافظت کننده میکروب ها جایگاهی دارد. استافیلوکوکوس اورئوس ، باکتری خطرناک و بسیار عفونی ، به سرعت در بیمارستان ها گسترش می یابد. برای محدود کردن گسترش ، بیمارستانها اغلب از وسایلی استفاده می کنند که با نقره پوشانده شده اند ، از ابزار جراحی گرفته تا ستوتوسکوپ گرفته تا حتی مبلمان. نقره همچنین اغلب برای محافظت در برابر عفونت ها در لوله های تنفسی و کاتترها گنجانده می شود.

خبر مرتبط  بریتیش ایرویز در جریان بحران کووید 19 - ناوگان کل هواپیماهای بوئینگ 747 جیمبو را هدف قرار داد - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
طلا با سقوط دلار پس از امضای محرک ترامپ ، به اوج یک هفته رسیداز پلاتین به طور گسترده ای در دستگاه های پزشکی ، از جمله استنت ها و ضربان سازهای قلب ، علاوه بر کاتتر استفاده می شود. پلاتین احتمال رد دستگاه از بدن را کاهش می دهد. همچنین در اشعه ایکس دیده می شود و به کارکنان مراقبت های بهداشتی امکان می دهد روند عمل را ردیابی کنند.

پلاتین در دستگاه های مدولاسیون عصبی ، که با ارسال سیگنال های الکتریکی به سیستم عصبی مرکزی ، به درمان شرایط عصبی بیماران پارکینسون کمک می کنند ، نقشی اساسی دارد. دراین “ضربان سازهای مغزی” در الکترودها و برخی از اجزای دستگاه پلاتین وجود دارد.

ارزش وسیعتر فلزات گرانبها

بخش بهداشت و درمان تقریباً 3-5 درصد از کل بازار فلزات گرانبها را نشان می دهد. با این حال ، با افزایش سن جامعه ما و افزایش نیاز به برنامه های مراقبت های بهداشتی ، استفاده و تقاضا برای فلزات گرانبها در دارو ادامه خواهد یافت. این سهم اغلب نادیده گرفته شده از فلزات گرانبها در مبارزه با بیماری ها ، بیانگر ارزش گسترده این فلزات و نقش های متنوع و حیاتی آنها است.

این مقاله در اصل در منتشر شد Oilprice.com