میلیاردرهای چینی ثروت خود را با وجود بحران ویروس کرونا با سرعت رکورد افزایش می دهند – RT Business News

Covid-19 مانع از درآمدزایی فوق العاده ثروتمندان چین نشده است. به لطف رونق قیمت سهام و لیست سهام جدید ، آنها هم اکنون دارایی مجموع 4 تریلیون دلار را دارند – مبلغی بیشتر از اقتصاد آلمان.

به گفته محقق ، روپرت هوگورف ، بنیانگذار Hurun Report و “پدرخوانده” رتبه بندی ، در این سال بیشترین افزایش ثروت در تاریخ 22 ساله فهرست ثروتمندان هورون چین مشاهده شده است. در این لیست ثروتمندترین افراد چین قرار دارد – کسانی که ثروت آنها بیش از دو میلیارد یوان یا نزدیک به 300 میلیون دلار است.

“بازارهای سهام در حال رونق و انبوه لیست های جدید باعث شده اند پنج میلیاردر جدید دلار در چین طی یک سال گذشته داشته باشند. دنیا هرگز ندیده است که این مقدار ثروت فقط طی یک سال ایجاد شود. “ هوگوورف روز سه شنبه در بیانیه ای گفت.

خبر مرتبط  اقتصاد ایالات متحده تحت خرد شدن بدهی و افزایش قدرت چین رو به زوال است - ری دالیو - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
در حالی که میلیون ها نفر در میان بیماری همه گیر دست و پنجه نرم می کنند ، ثروت میلیاردرها به 10.2 تریلیون دلار می رسدفوق العاده ثروتمندان چینی که در این لیست حضور دارند ، در سال جاری 1.5 تریلیون دلار ثروت خود را افزایش دادند – تقریبا نیمی از اندازه تولید ناخالص داخلی انگلیس (GDP). در این گزارش آمده است که میلیاردرها اکنون 4 تریلیون دلار ثروت دارند که بیشتر از تولید ناخالص داخلی آلمان ، چهارمین اقتصاد بزرگ جهان است.

ادامه مطلب

نسخه امسال فهرست ثروتمندان چین نیز این موضوع را برجسته می کند “اقتصاد جدید” بخش هایی مانند تجارت الکترونیکی و fintech در حال شتاب گرفتن هستند. بیش از یک سوم افراد ثروتمند در چین از این صنایع درآمد کسب می کردند ، در حالی که 64 درصد از بخش های سنتی مانند تولید و املاک و مستغلات پول نقد تولید می کردند.

خبر مرتبط  سرمایه گذاری های نفت در حال کم شدن است با کاهش تقاضای نفت خام - RT Business News

بنیانگذار و رئیس سابق غول خرده فروشی آنلاین علی بابا ، جک ما ، برای سومین سال متوالی مقام اول را حفظ کرد. دارایی خالص او تقریباً دو برابر شده و به 58.8 میلیارد دلار رسیده است ، در حالی که پلت فرم جدید fintech مورچه خود را برای یک IPO پرفروش آماده می کند و Alibaba عملکرد خوبی دارد.

دو میلیاردر دیگر – مدیرعامل غول اینترنتی Tencent ، پونی ما ، و بنیانگذار مارک محبوب آب بطری Nongfu ، Zhong Shanshan – نیز به جمع سه نفر برتر راه یافتند. طبق گزارش ، این سه نفر تقریباً گردن و گردن دارند ، زیرا ثروت Pony Ma و Zhong Shanshan به ترتیب 57.4 و 53 میلیارد دلار است – اما جک ما مقام رسمی رسمی در فهرست ثروتمندان چین را از آن خود کرد.

خبر مرتبط  اقتصاد روسیه در حال بهبودی از تأثیر همه گیر - پوتین - اخبار تجاری RT

روند ثروتمند شدن افراد ثروتمند در طی شیوع همه گیر مختص چین نیست. بسیاری از ثروتمندترین افراد جهان در طول بحران بسیار خوب عمل کردند ، به ویژه کسانی که بخش فناوری را کنترل می کنند که در میان قفل ها رونق گرفته است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید