میزان تولید نفت روسیه در نزدیک به یک دهه اخیر به کمترین میزان خود رسیده است – RT Business News

تولید نفت و میعانات گازی در روسیه برای اولین بار در 12 سال گذشته کاهش یافت و در سال 2020 به کمترین سطح 9 ساله رسید ، زیرا یکی از بزرگترین صادرکنندگان جهانی نفت از توافقنامه تاریخی OPEC + برای تقویت بازار انرژی آسیب دیده از همه گیر حمایت کرد.

به گزارش TASS ، به نقل از داده های واحد آماری وزارت انرژی این کشور ، CDU-TEK ، سال گذشته روسیه 512.68 میلیون تن نفت خام و میعانات گازی را پمپاژ کرد ، به این معنی که حجم تولید 8.6 درصد نسبت به سال 2019 کاهش یافته است. تولید نفت سال گذشته تقریباً به سطح سال 2010 رسیده بود که 512.3 میلیون تن بود.

این کاهش به دنبال یک سطح رکورد تولید در سال 2019 ، زمانی که تولید کشور به 568 میلیون تن رسید ، و اولین افت از سال 2008 بود.

خبر مرتبط  اتحادیه اروپا Big Tech را مجبور به پلیس اینترنت یا جریمه های زیادی می کند - گزارش - RT Business News
همچنین در rt.com
پوتین می گوید روسیه از سوزن نفت خارج می شودتقریباً تمام شرکتهای بزرگ نفتی روسیه در ماه آخر سال و به طور کلی برای سال 2020 میزان تولید نفت و میعانات را کاهش دادند. این کاهش در سال بین 6 تا 12 درصد بود. بزرگترین تولید کننده خصوصی روسیه ، نواتک ، در ماه دسامبر تنها استثنا بود: در مقایسه با یک سال گذشته تولید را حدود سه درصد افزایش داد ، اما این میزان سالانه 0.5 درصد کاهش داشت.

همه گیری ، آشفتگی پیش بینی نشده ای را در بازارهای انرژی به وجود آورده است ، زیرا قیمت نفت با کاهش بی سابقه ای روبرو شده است ، زیرا توقف در سفر و تولید ، تقاضای جهانی کالا را فلج کرده است. جدا از تأثیر مخرب همه گیر ، سقوط توافق قبلی OPEC + شوک دیگری برای بازار در سال گذشته شد.

خبر مرتبط  نویسنده می گوید گزارش Keizer - RT Business News - ایالات متحده باید "ذهنیت زمان جنگ" را برای حل چالش چین فرض کند
همچنین در rt.com
روسیه قصد دارد سال آینده طبق توافقنامه اوپک + تولید نفت را افزایش دهدبه منظور تثبیت اوضاع ، سازمان کشورهای صادرکننده نفت و تولیدکنندگان نفت متحد به رهبری روسیه که در کنار هم به عنوان OPEC + شناخته می شوند ، در ماه آوریل قرارداد جدید نفتی منعقد کردند. طرفین با کاهش تاریخی 9.7 میلیون بشکه در روز (بشکه در روز) موافقت کردند که از ماه مه به اجرا درآمد و متعاقباً به 7.7 میلیون بشکه در روز کاهش یافت.

خبر مرتبط  بیت کوین در مسیر ثابت خود به نقطه عطف نمادین بعدی - علامت 28،000 دلار می پردازد - RT Business News

افزایش های جدید تولید امسال با افزایش اضافی موثر واقع شد 500000 بشکه در روز در ژانویه به بازار می آید. اوپک + قرار است روز یکشنبه جلسه ای را برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا کاهش فعلی 7.2 میلیون بشکه در روز با 500 هزار بشکه در روز دیگر کاهش یابد ، برگزار کند. روسیه قبلاً گفته بود كه از تقویت صادرات حمایت خواهد كرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید