میدان گاز مگا پارس جنوبی ایران در حال اتمام است – اخبار کسب و کار RT

ایران علیرغم ورشکستگی فنی ، در حال اتمام فاز 11 پارس جنوبی ، یکی از بزرگترین پیشرفتهای جدید گاز طبیعی در جهان است.

ارزش فعلی خالص میدان گاز طبیعی غول پیکر پارس جنوبی ایران از 116 میلیارد دلار در سال گذشته در حال حاضر به 135 میلیارد دلار رسیده است ، یک منبع ارشد صنعت نفت و گاز که به طور انحصاری با وزارت نفت ایران همکاری می کند هفته گذشته به OilPrice.com گفت . دلیل اصلی افزایش این ارزیابی این است که پیشرفت در همه زمینه های توسعه ، از جمله مرحله بحث برانگیز فاز 11 ، به دلیل افزایش درگیر شدن شرکت های مختلف چینی که تحت رادار تحریم های ایالات متحده از طریق فردی فعالیت می کنند ، سرعت خود را افزایش داده است. پروژه های فقط تماس ، نه به عنوان توسعه دهنده های رسمی زمینه. با توجه به این موضوع ، اکنون از طرف وزارت نفت ایران انتظار می رود كه كل پروژه پارس جنوبی قبل از تاریخ اتمام رسمی مارس 2022 با ظرفیت یا مرحله كاملاً فاز 1 تولید شود.

بنابراین کار خاص پروژه فقط توسط پروژه از طریق پروژه توسط چین در مقیاس وسیعی در ایران به کار گرفته شده است – حداقل به طور رسمی – شرکت ملی نفت چین (CNPC) از گل سرسبد توسعه فاز 11 پارس جنوبی در خارج شد اکتبر سال گذشته

ادامه مطلب

“برای هر کسی که می داند چین در چنین شرایطی ، از جمله در کشور همسایه عراق کار می کند ، بدیهی بود که این کشور قصد ندارد از سرمایه گذاری خود در فاز 11 یا در کل ایران دور شود ، به خصوص که در روند کار بود. گسترش قرارداد 25 ساله با کشور “، منبع ایران گفت.

در واقع ، کاملاً جدا از اهمیت ژئوپلتیکی گسترده ایران (و متحد نزدیک عراق) برای چین ، این معامله 25 ساله به این معنی است که در ازای دریافت حداقل 400 میلیارد دلار از چین ، به شرکت های چینی اولین گزینه برای پیشنهاد هر گونه پیشنهاد جدید داده می شود. – یا پروژه های متوقف شده یا ناتمام – نفت ، گاز و پتروشیمی در ایران. چین همچنین قادر خواهد بود همه و همه محصولات نفت ، گاز و پتروشیمی را با حداقل تخفیف تضمین شده 12 درصدی نسبت به میانگین قیمت نورد شش ماهه محصولات معیار قابل مقایسه ، به علاوه 6 تا 8 درصد دیگر از معیارهای خطر ، خریداری کند. خسارت تعدیل شده علاوه بر این ، چین قادر به پرداخت ارزهای نرم متعلق به تجارت در آفریقا و کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق خواهد بود ، و این ، با توجه به نرخ ارز درگیر ، به این معنی است که چین 8 تا 12 درصد تخفیف دیگر را در نظر دارد ، که به معنی کل است. تخفیف حدود 32 درصدی برای چین در خرید گازهای نفتی و پتروشیمی ها.

خبر مرتبط  سفرهای داخلی در حال حاضر بزرگترین چیز در حال حاضر است ، مقامات در بخش می گویند Boom Bust - RT Business News

“در زمانی که چین رسماً از فاز 11 خارج شد ، در یک نقطه حساس در مذاکرات جنگ تجاری با ایالات متحده قرار داشت ، بنابراین باید تمایل نشان می داد ، اما این فقط روش کار مشابه با این پروژه را با قراردادهای پروژه تغییر داد ،” منبع اضافه شده است.

این تغییر کار از شرکت های چینی که به عنوان توسعه دهندگان عمده فروشی به کار به عنوان پیمانکار “صرف” کار می کنند خیلی زود پس از “خروج” CNPC از فاز 11 مشاهده شد ، زمانی که وزارت نفت ایران اعلام کرد که به برنامه توسعه 1.3 میلیارد دلاری به بیش از دو برابر تولید نفت در میدان نفتی عظیم آزادگان جنوبی ، دومین پروژه نفتی این ماه امضا شد ، پروژه دیگر یاران است. س obviousال واضح مرتبط با این مسئله این بود که چطور ممکن است ، با توجه به ورشکستگی ایران از نظر فنی ، و پاسخ این بود که شرکت های چینی قصد توسعه (و تأمین مالی) آزادگان جنوبی و تعدادی دیگر از میدان های عظیم نفتی در این کشور را دارند. غنی از نفت غرب کارون مخزن (از جمله یاران ، شمال و جنوب) از طریق پروژه های “فقط قرارداد” که توسط توسعه دهندگان رسمی ایرانی سایت ها ارائه شده است. در پرونده آزادگان جنوبی ، قرارداد 1.3 میلیارد دلاری به پتروپارس ایران تعلق گرفت و در مورد یاران نیز قرارداد 300 میلیون دلاری به شرکت توسعه صنعت نفت و گاز ایران پرشیا تعلق گرفت.
همچنین در rt.com
ایران در حال ایجاد یک شبکه انرژی عظیم برای افزایش نفوذ ژئوپلیتیکی خود است“بیشتر این کارها از طریق شرکتهای به ظاهر کوچکتر انجام شده است که کمتر از بازیگران بزرگ دولت شناخته شده اند و تبلیغات کمی دارند یا تبلیغات کمی را به خود جلب می کنند ، اما ، زیرا همه شرکت ها در چین بخشی از این کشور هستند و از نظر قانونی ملزم به کار در این زمینه هستند. گفته شده توسط حزب کمونیست انجام شود ، هیچ تفاوتی برای نتیجه نهایی ندارد “ منبع ایران گفت. بستن منظم حلقه این معامله آزادگان جنوبی – و تأکید بیشتر در مورد آنچه که واقعاً در پس آن است – این است که پتروپارس شرکتی است که در فاز 11 پارس جنوبی نیز شریک CNPC بود.

خبر مرتبط  قیمت نفت برای نخستین بار طی 21 سال 15 دلار درآمد - RT Business News

در حال حاضر در پارس جنوبی ، بیشتر فازها 100 درصد کامل هستند یا در یک یا دو درصد از این رقم وجود دارد ، و کل میدان به طور متوسط ​​725-775 میلیون متر مکعب در روز تولید می کند (mcm / d) از گاز پارس جنوبی با داشتن حدود 14.2 تریلیون متر مکعب ذخیره گاز به اضافه 18 میلیارد بشکه میعانات گازی ، 40 درصد از کل تخمین زده شده 33.8 تی سی متر ذخیره گاز ایران و حدود 60 درصد تولید گاز آن را در اختیار پارس جنوبی قرار داده است. به گفته منبع ایران ، با پایان یافتن مراحل باقیمانده مراحل زیر 100 درصد طی شش تا نه ماه آینده افزایش می یابد.

ادامه مطلبایران به طور قابل توجهی افزایش صادرات نفت با وجود تحریم ها است

این مقایسه با یک تاریخ هدف رسمی برای اتمام پایان سال تقویم ایران در سال 2022 (در 20 مارس) است. این جاه طلبی اخیراً با نصب بسیار اخیر – به لطف مشارکت شرکت های چینی فقط بر اساس قرارداد – از یک ژاکت جدید 25 میلیون دلاری پلت فرم (11B) در فاز 11 افزایش یافته است که امکان حفر 12 چاه دیگر در بالای پنج در حال حاضر حفاری شده. “با نصب این ژاکت و حفر پنج حلقه چاه ، می توان طی 14 ماه آینده 14 میلیون متر مکعب اضافی در روز از این مرحله بازیابی کرد.” اخیراً وزیر نفت ایران ، بیژن زنگنه را برجسته کرد. افزایش مشابهی با راه اندازی اخیر چهار سکو جدید (دو ماهواره اصلی و دو ماهواره) برای فازهای 22 تا 24 ، با مرحله اول (شامل سکوی اصلی فاز 22 و سکوی ماهواره 24A ، هر کدام با ظرفیت 14.2 میکرومتر) / d ، اواخر سال 2018 روی خط قرار گرفته است. مرحله دوم ، شامل سکوی اصلی فاز 23 و سکوی ماهواره 24B ، ظرف چند هفته با همان ظرفیت آنلاین انجام می شود. در نتیجه ، فازهای 22 تا 24 باعث افزایش گاز می شوند تولید از 42 mcm / d در حال حاضر به 56 mcm / d.

افزایش ارزیابی پارس جنوبی در ماههای اخیر نیز با توجه به افزایش حداکثر ظرفیت بازیابی در سایت ایجاد شده است ، با حداکثر رقم بهبودی در سال 2013 280 mcm / d (با 17 فاز در حالت نیمه تمام) در مقایسه با تولید 17 فاز (و 12 عملیات پالایشگاه همراه) به خروجی امروز بیش از 2.5 برابر بیشتر رسیده است. علاوه بر این ، از 37 سکو فعال دریایی در پارس جنوبی ، 26 مورد طی هشت سال گذشته نصب شده است که 70 درصد از توسعه و نصب سکوهای دریایی را پوشش می دهد ، بسیاری از اینها فقط در چند ماه گذشته عملیاتی شده اند. فقط در چند ماه گذشته ، فاز 13 پارس جنوبی مراحل استاندارد راه اندازی و شروع بازیافت گاز غنی از سکوی سوم خود (’13C’) را به اتمام رسانده است ، که از آن زمان از طریق 18 اینچ به سکوی اصلی ‌13A متصل شده است. خط لوله به نوبه خود ، از طریق یک خط لوله 32 اینچی که بیش از 100 کیلومتر امتداد دارد ، گاز به پالایشگاه فاز 13 در کنگان ارسال می شود. با توجه به این ، ظرفیت فعلی بازیافت گاز غنی از سکوهای فاز 13 دریایی تنها 43 mcm / d است که 28.5 mcm / d از این مقدار از سیستم عامل های B و D مرحله اول پروژه حاصل می شود.

خبر مرتبط  گازپروم روسیه از سقوط فروش بنزین در میان همه گیر کوروی ویروس خبر داد - RT Business News

همراه با این ، برنامه ریزی شده است که پالایشگاه خشکی فاز 14 تا ژوئن آینده به تولید کامل برسد ، بخش مهندسی ، خرید و ساخت پالایشگاه فاز 14 بیش از 87 درصد پیشرفت دارد و اولین قطار پالایشگاه احتمالاً تا پایان سال جاری تقویم ایران در 20 مارس 2021 به جریان خواهد افتاد. این پالایشگاه آخرین تاسیسات فرآوری خشکی مخزن عظیم گاز است که ایران با قطر مشترک است (که گنبد شمالی آن است) . در حال حاضر ، بخش فراساحلی فاز 14 با ظرفیت تولید 56.8 میکرومتر در روز ، به دنبال آخرین پلت فرم آنلاین در ماه مارس ، با 14.2 میکرومتر در روز ظرفیت تولید گاز ، کاملاً عملیاتی است. این 3 سیستم عامل دیگر (2 ماهواره و دو اصلی) را تقویت کرد که هر کدام 14.2 میکرومتر در روز ظرفیت تولید گاز دارند. به طور کلی ، علاوه بر این تولید گاز طبیعی ، فاز 14 نیز به طور کامل برای تولید 75000 بشکه در روز (بشکه در روز) میعانات گازی و 400 تن در روز گوگرد ، 1 میلیون تن در سال (mtpy) گاز مایع تولید شده است. (LPG) ، و 1 mtpy اتان برای تأمین نیروگاه های پتروشیمی.

این مقاله در اصل در منتشر شد Oilprice.com