موج دوم Covid-19 کاهش تولید ناخالص داخلی روسیه را تسریع می کند ، اما اقتصاد بهتر از همتایان اروپایی عمل می کند – Kudrin – RT Business News

الکسی کودرین ، رئیس اتاق حساب های روسیه هشدار داد ، اقتصاد روسیه ممکن است عملکرد بدتری از آنچه دولت انتظار دارد در سال جاری باشد ، داشته باشد. با این حال ، انقباض مطابق با پیش بینی جهانی است و به عمق اروپا نیست.

هم وزارت دارایی روسیه و هم وزارت توسعه اقتصادی پیش از این گفته بودند که انتظار دارند تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) – شاخص اصلی سلامت اقتصادی – به دلیل شیوع ویروس کرونا در سال 2020 کمتر از چهار درصد کاهش یابد. کودرین گفت ، پیش بینی موج دوم Covid-19 را که قبلاً شروع شده است ، در نظر نمی گیرد. طبق آخرین داده ها ، روسیه شاهد رشد مجدد عفونت های ویروس کرونا است ، با موارد جدید روزانه از حدود 5000 در سپتامبر به بیش از 10،000 در اکتبر.

خبر مرتبط  هشدار شورای جهانی انرژی - یک سوم از شرکتهای انرژی جهانی به دلیل Covid-19 شغل خود را رها می کنند - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
جریان کامل پیش رو! دانمارک مانع نهایی خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا را برطرف می کند“بنابراین ، کاهش تولید ناخالص داخلی امسال احتمالاً بیشتر از پیش بینی رسمی خواهد بود ، جایی از 4 درصد به 5 درصد” کودرین ، که از سال 2000 تا 2011 به عنوان وزیر دارایی روسیه خدمت می کرد ، روز دوشنبه اظهار داشت.

در حالی که وی خاطرنشان کرد که تاکنون هیچ برآورد دقیقی انجام نشده است ، اما معتقد است که دولت روسیه نیز باید پیش بینی سال آینده را تنظیم کند. وزارت اقتصاد روسیه اکنون پیش بینی می کند که تولید ناخالص داخلی روسیه تا سه ماهه آخر سال 2021 بهبود یابد ، در حالی که اقتصاد قرار است به رشد پایدار حدود سه درصد در سال 2022 بازگردد.

این انتظارات نیز ممکن است رقم بخورد “خوش بینانه” به گفته کودرین. این مقام مسئول توضیح داد که متوسط ​​نرخ رشد سالانه طی شش سال گذشته کمتر از یک درصد بوده و بنابراین می توان رشد سه درصدی را انتظار داشت “اگر فرض کنیم که این یک سال بازگشت پس از بحران است.”

حتی اگر پیش بینی غم انگیز کودرین دقیق تر باشد ، اقتصاد روسیه هنوز عملکرد بهتری نسبت به اکثر همتایان اروپایی خود خواهد داشت. پیش بینی می شود اقتصاد اتحادیه اروپا امسال 8.3 درصد کاهش یابد ، در حالی که اقتصاد منطقه یورو 8.7 درصد منقبض خواهد شد.

صندوق بین المللی پول (IMF) در ماه ژوئن اعلام کرد که اقتصاد جهانی به دلیل شیوع ویروس کرونا 4.9 درصد منقبض می شود. این نهاد قرار است اواخر این هفته پیش بینی جدید – چشم انداز اقتصادی جهان – را منتشر کند.

خبر مرتبط  سرمایه گذاری های جهانی در حالی که آشفتگی Covid-19 بازارهای مالی را در اختیار دارد ، وارد چین می شود - RT Business News

صندوق بین المللی پول قبلاً گفته بود كه انتظار دارد بزرگترین اقتصاد جهان ، آمریكا كه در سه ماهه آوریل – ژوئن با نرخ 31.4 درصد كاهش شدید ، تقریباً شش درصد برای کل سال 2020 منقبض شود. با این حال ، برخی پیش بینی های دیگر خوش بینانه تر هستند . به عنوان مثال ، اخیراً Fitch Ratings پیش بینی خود را برای ایالات متحده ارتقا داده و اکنون انتظار دارد اقتصاد آن در سال جاری 4.6 درصد منقبض شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید