موج دوم کاوید می تواند قیمت نفت را به “دمپایی” ارسال کند – RT Business News

اگر موج دوم در ایالات متحده رخ دهد که سری جدیدی از خاموش شدن ها به طور جدی به تقاضا برای سوخت آسیب برساند ، قیمت نفت با خطر نزولی قابل توجهی روبرو خواهد شد.

قیمت نفت در روز پنجشنبه به بالاترین سطح چهار ماهه رسید ، که با محدودیت های عرضه و رشد مجدد جهانی تقاضا روبرو شد. با این حال ، گسترش شتاب زده شده از تاج در سراسر ایالات متحده نشان دهنده یک پرچم بزرگ قرمز است ، که رکود دیگری را تهدید می کند. کارشناسان مدت ها هشدار داده بودند که موج دوم ممکن است وجود داشته باشد ، اما افزایش ناگهانی پرونده ها در بسیاری از ایالات متحده آمریکا ، بسیاری از دولت های ایالتی را تحت حمایت خود قرار داده است. مواردی در تگزاس ، آریزونا و فلوریدا در حال نزدیک شدن است “آخرالزمانی” یک متخصص بیماری های عفونی در Baylor به سی ان ان گفت ایالات متحده رکورد های جدیدی را شکسته است ، و پرونده های روزانه اکنون به 50،000 رسیده است.

وی گفت: “واقعاً شوک آورنده بازار برای دیدن آلودگی های گزارش شده به ایالات متحده در روزهای اخیر. خبرها که پنجشنبه روز رکورد دیگری بود که امروز بازار را بر هم زد و باعث شد قیمت ها کمی پایین بیاید و برخی از دستاوردهای قبلی هفته را پاک کند. “ لوئیز دیکسون ، تحلیلگر بازار نفت Ristad Energy ، در بیانیه ای گفت. “اگر این روند ادامه یابد ، تقاضای نفت در منطقه در معرض خطر است.”

دیکسون افزود: “به نظر می رسد که فقط محدودیت های جدید اعمال شده می تواند شیوع ویروس را که در حال حاضر در ایالات متحده است محدود کند و در صورت اعمال دوباره قفل در سراسر کشور ، موج دوم به تقاضای نفت این کشور ضربه سخت می زند.”
همچنین در rt.com
رسوبات آمریكا برای بهبودی از سقوط قیمت نفت می تواند سالها طول بكشدخبر مرتبط  وزیر اقتصاد - مجله اقتصادی - RT Business News - احیای اقتصادی هند را از ابتلا به بیماری کروناویروس رهبری می کند

ایالات متحده تنها نیست. Coronavirus همچنان مانند آتش سوزی در برزیل ، هند و سایر نقاط جهان رواج دارد.

حتی با وجود متغیر پیش بینی ها ، تحلیلگران بازار نفت به طور مداوم پیش بینی می کنند که روند تقاضای مداوم در طول سال 2020 افزایش یابد. تعداد بسیار کمی از “موج دوم” در پیش بینی های اولیه خود است. به عنوان مثال ، آژانس بین المللی انرژی تقاضا را برای کل سال 2020 8.1 میلیون بشکه در روز (Mb / d) کاهش می دهد ، بیشتر این تلفات در سه ماهه دوم متمرکز شده است. تقاضا در ماه آوریل سقوط کرد ، اما از آن زمان به بعد برمی گردد و آژانس در نیمه دوم امسال شاهد بازگشت سریع است. IEA در سال 2021 تقاضا 5.7 Mb / d را افزایش می دهد.

اما موج دوم گسترده ای امکان برخورداری از تقاضای خام دیگر را فراهم می کند و تمام سناریو های مسیر سفت و محکم ثابت را از پنجره بیرون می کشد. یکی پیش بینی از Rystad Energy دریافت که تقاضای نفت می تواند برای سال 2020 به 86.5 میلیون بشکه در روز (Mb / d) برسد ، که 2.5 مایل در روز / ثانیه دیگر از پیش بینی مورد اصلی شرکت 89 mb / d است. سناریوی موج دوم Rystad شاهد افزایش تقاضا در دوره اوت تا اکتبر است ، زیرا واقعاً تأثیر اقتصادی ناشی از شیوع فعلی عفونت ها احساس می شود. به گفته ریزاد ، تا ماه دسامبر تقاضای نفت می تواند در صورت موج دوم نسبت به حالت پایه ، 5 مگابایت در روز کمتر باشد. توجه به این نکته مهم است که از بعضی جهات موج دوم نظری نیست ، زیرا آشکارا در ایالات متحده و جاهای دیگر در حال آشکار شدن است.

خبر مرتبط  فیچ با تأیید رتبه اعتباری روسیه گفت: پاسخ Covid-19 به حفظ ثبات اقتصاد کلان کمک می کند - RT Business News

موج دوم تقاضا را به همان روشی که موج اول انجام می دهد ، از بین نمی برد ، زیرا اکثر دولت ها این بار با اعمال اقدامات سختگیرانه و سخت گیرانه از بند کردن چکش خودداری می کنند. در عوض ، بسته شدن های هدفمندتر مانع از سقوط تاریخی تقاضای نفت می شود که در اوایل سال جاری مشاهده شده است.

اما از آنجا که بازارها طی دو ماه گذشته به خوشبینی دست یافته اند و شرط بندی برای بهبود مداوم است ، موج دوم خطرات جدی را به همراه دارد. “[A]با فرو رفتن غیرمنتظره از هر بزرگی ، قیمت نفت را به صورت تند و تیز ، سریع یا تند ، یا طولانی و دردناک ارسال می کند. “ ريستاد هشدار داد.
همچنین در rt.com
شورای جهانی انرژی هشدار می دهد که یک سوم شرکت های انرژی جهانی به دلیل Covid-19 شغل ایجاد می کننداین مسئله کاملاً مهمی برای اوپک + است. تمدید یک ماهه کاهش تولید در نظر گرفته شده تا پایان ماه جاری منقضی شود. این گروه تمایل به کاهش تولید را نشان داده است ، و اجازه می دهد معاملات 9.7 Mb / d از روز 7 آگوست با کاهش 7.7 Mb / d در روز کاهش یابد. اما کمترین بیان این که اضافه کردن 2 Mb / d به بازار درست همانطور که تقاضا متحمل شوک دیگری می شود ، کمترین مطلوب برای قیمت های نفت خام است.

خبر مرتبط  صندوق های بازنشستگی ایالات متحده "زباله های خطرناک زباله خطرناک است" - گزارش Keizer RT - اخبار تجاری RT

در همین زمان ، تولیدکنندگان در حال خارش و خستگی هستند تا کاهش تولید را کاهش دهند. “اوپک برای همیشه عقب نخواهد ماند ، و تولید خود را از ماه اوت دوباره متوقف می کند.” کامرزبانک روز جمعه گفت.

به طور خلاصه ، در حالی که قیمت ها به انتظار تنگ تر شدن منابع و افزایش تقاضا در حال افزایش بخار بودند ، بازار می تواند در جهت مخالف بپیچد: عرضه می تواند دوباره برگردد زیرا تقاضا دوباره بر می گردد.

“در این مرحله ، اوپک + تنها ابزار عرضه برای تشدید بازار است ، اما به عنوان یک مخالف با انبوه انبارداری روبرو است.” ریستاد گفت. “و اگر موج دوم وجود داشته باشد ، با افزایش دوباره دلالت ، سردرد ذخیره سازی به مراتب بدتر می شود.” این شرکت افزوده است: بدون توانایی تخلیه موجودی ها ، و با بازگشت مجدد عرضه در زمانی که قراردادهای تقاضا به دلیل موج دوم وجود دارد ، فضای کمی برای افزایش قیمت نفت وجود دارد.

این مقاله در ابتدا در منتشر شد Oilprice.com