مواظب باش ، بزوس! ایلان ماسک در مسیر تبدیل شدن به سومین ثروتمندترین فرد روی کره زمین – RT Business News

میلیاردر ایلون ماسک قرار است سومین مرد ثروتمند جهان شود ، پس از اینکه شرکت خودروهای الکتریکی تسلا قصد دارد به معتبر S&P 500 بپیوندد ، شاخص 500 شرکت برتر آمریکا.

ثروت ماسک 15 میلیارد دلار رشد کرد و به حدود 117 میلیارد دلار رسید ، زیرا اعلامیه سهام تسلا در معاملات بعد از ساعت سه شنبه 14 درصد بالاتر بود. سهام این شرکت نسبت به سال گذشته حدود 335 درصد رشد داشته است. تسلا با بیش از 400 میلیارد دلار سرمایه در بازار ، هنگام پیوستن به این شاخص در 21 دسامبر یکی از 10 شرکت باارزش خواهد بود.

خبر مرتبط  آلمان معاملات سرمایه گذاری میلیارد دلاری LNG آمریکا برای لغو تحریم ها از خط لوله گاز Nord Stream 2 روسیه - گزارش - RT Business News

طبق گاردین ، ​​ثروت ماسک در طول سال 2020 حدود 90 میلیارد دلار افزایش یافت. وی بزرگترین سهامدار شخصی تسلا است ، و مدیر عامل اوراکل لری الیسون از او پیروی می کند.
همچنین در rt.com
سودجوی همه گیر: ثروت جف بزوس سر به فلک می کشد و به نزدیک 200 میلیارد دلار می رسدخبر مرتبط  دولت روسیه برای انباشت صندوق ملی ثروت به شمش طلا علامت گذاری می کند - RT Business News

سود ماسک باعث می شود که میلیاردر و مدیر عامل فیس بوک ، مارک زاکربرگ ، یک رده از شاخص میلیاردرهای بلومبرگ سقوط کند. دارایی خالص زاکربرگ در حال حاضر در حدود 106 میلیارد دلار است.

جف بزوس از آمازون با دارایی خالص خیره کننده 184 میلیارد دلار در رتبه اول این لیست قرار دارد و پس از او وارن بافت با دارایی 129 میلیارد دلاری قرار دارد. هنوز تغییری در شاخص بلومبرگ ایجاد نشده است.

خبر مرتبط  بوئینگ 737 MAX مشکل پس از تصادفات مرگبار به زودی می تواند به آسمان اروپا بازگردد - RT Business News

ایلان ماسک در فهرست 400 ثروتمندترین آمریکایی فوربس در سال 2012 ، در مکان 190 ، با دارایی خالص 2.4 میلیارد دلار قرار گرفت. او از اول ژانویه سال 2020 سی و هفتمین فرد ثروتمند جهان بود و امسال به سومین ثروتمند رسید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید