مقامات می گویند که توافقنامه تجارت بین ایالات متحده و چین هنوز زنده است و با وجود تشدید تنش ها ، پیشرفت می کند – RT Business News

بازارهای جهانی سه شنبه پس از آنكه واشنگتن و پكن مجدداً بر تعهد خود به توافقنامه تجارت تاریخی خود تأكید كردند ، همچنان ثابت ماندند حتی اگر این دو غول اقتصادی در جبهه های مختلف اختلاف نظر دارند.

مقامات ارشد ایالات متحده و چین مسئول اجرای معامله تجاری – لیو او معاون نخست وزیر چین ، رابرت لایتیززر نماینده تجارت ایالات متحده و استیون منوچین وزیر خزانه داری – گفتگوهای تلفنی را در روز سه شنبه ادامه دادند. مذاکرات تجاری که در ابتدا برای 15 آگوست برنامه ریزی شده بود ، از اوایل ماه مه به اولین گفتگوی رسمی در مورد موضوع بین دو طرف تبدیل شد.

بیشتر بخوانید

در بیانیه های کوتاه پس از مذاکرات ، هر دو نماینده پیشرفت این توافق را مثبت ارزیابی کردند. وزارت بازرگانی چین گفت که پکن داشته است “یک گفتگوی سازنده” با واشنگتن ، افزود که طرفین توافق کردند “برای ادامه دادن به جلو” معامله تجاری فاز 1.

خبر مرتبط  جهانگردی چین پس از شیوع تاج شروع به بهبود می کند ، اما درآمد هنوز هم تقریباً 60 درصد کاهش یافته است - RT Business News

دفتر نماینده تجارت ایالات متحده (USTR) تأیید کرد که دو کشور متعهد هستند “برای انجام اقدامات لازم برای اطمینان از موفقیت این توافق نامه.” با این حال ، دفتر Lighthizer همچنین اشاره کرد که افزایش قابل توجه در خرید محصولات آمریکایی توسط چین نیز بخشی از بحث بود ، همراه با “اقدامات آینده برای اجرای توافق لازم است.”

این فراخوان در حالی مطرح شد که سرمایه گذاران در سطح جهان نگرانی های خود را از افزایش تنش بین دو ابر قدرت اقتصادی مطرح کردند. سهم سهام چین در روز سه شنبه اندکی به پایان رسید ، در حالی که Hang Seng در هنگ کنگ حدود 0.2 درصد و Shanghai Composite با 0.4 درصد سقوط کرد. سهام دیگر در آسیا ، از جمله در ژاپن ، تجارت بیشتری داشت و Nikkei 225 حدود 1.4 درصد از آن به دست آورد.

خبر مرتبط  مدیر بنگاه تجاری به گزارش Keizer به RT می گوید - بیت کوین آماده اجرای "گاو نر بزرگ است و هنوز بهترین نتیجه ممکن نیست" ،

در همین حال ، سهام اروپا کمی بالاتر رفت و بازارهای انگلیس ، آلمان و فرانسه در خاک مثبت معامله شدند.

دولت ترامپ همچنان به تعدادی از مسائل – از رسیدگی به شیوع Covid-19 گرفته تا تهدیدات امنیت ملی ، ادعا شده توسط شرکتهای فناوری چینی ، حمله به پکن را ادامه می دهد. در آخرین تشدید ، شرکت فناوری چینی ByteDance در حال تشکیل دادخواستی برای سرکوب دولت آمریکا در برنامه ویدئویی خود TikTok بود ، که تهدید به ممنوعیت در ایالات متحده است.
همچنین در rt.com
تهیه کننده تراشه Qualcomm به دنبال جلوگیری از ممنوعیت “پرهزینه” ایالات متحده برای صادرات به هواوی است – گزارشواشنگتن همچنین می گوید پکن در حال حاضر از معامله تجاری میان رنج کروناویروس پایان تجارت خود را ادامه نمی دهد. براساس توافق نامه ای که در ژانویه امضا شد ، چین قرار است 77 میلیارد دلار کالای اضافی و خدمات آمریکایی را در سال 2020 و 123 میلیارد دلار در سال 2021 بخرد تا در مجموع 200 میلیارد دلار را تأمین کند. داده های تجارت حاکی از آن است که چین علی رغم افزایش اخیر خرید کالاهای کشاورزی آمریکا ، از جمله سویا ، از رسیدن به هدف بسیار دور است. براساس آمار موسسه اقتصاد بین الملل پیترسون ، کل واردات کالاهای تحت پوشش سالانه چین از ایالات متحده 40.2 میلیارد دلار بوده است ، به این معنی که رعایت آن کمتر از 50 درصد است.

خبر مرتبط  دوو برای ساخت دو تانکر LNG برای غول انرژی روسیه Novatek - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید