معامله Brexit نتواند به بخش مالی انگلیس دسترسی کامل به بازارهای اتحادیه اروپا را فراهم کند – بوریس جانسون – RT Business News

به گفته بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس ، یک توافق تجاری مورد انتظار بین اتحادیه اروپا و انگلیس “در حدی که ما می خواهیم پیش نمی رود”.

نخست وزیر در مصاحبه ای با ساندی تلگراف گفت که احزاب موفق شده اند در مورد برخی از مسائل مهم برای اقتصاد انگلیس پس از خروج از اتحادیه 27 کشورها به توافق برسند.

جانسون تأکید کرد که همه فکر کرده اند که این کار غیرممکن است “اینكه شما بتوانید تجارت آزاد را با اتحادیه اروپا انجام دهید بدون آنكه وارد مدار نظارتی یا قانونی آنها شوید.”

به گفته نخست وزیر ، “دسترسی وکلا [and] وکلای دادگستری “و” معامله خوب برای دیجیتال “ توافق شده است ، در حالی که صنایع خدماتی ، که از نظر صادرات انگلیس به اروپا مهم هستند ، می توانند با موانع نظارتی یا سایر موافقت نامه های غیر تعرفه ای روبرو شوند. مذاکرات مربوط به خدمات مالی نیز تا آنجا که دولت انگلیس پیش بینی کرده بود ، پیش نرفت.

جانسون این واقعیت را برجسته کرد که این معامله فرصت هایی را برای اعمال احتمالی تعرفه ها در صورت واگرایی انگلیس به ویژه از استانداردهای موجود فراهم کرده است.

خبر مرتبط  حمل و نقل دریایی قطب شمال روسیه در سال 2020 بیش از 33 میلیون تن است - RT Business News

“تمام آنچه واقعاً می گوید این است كه انگلیس بلافاصله كودكان را به دودكش نمی فرستد یا فاضلاب خام را در تمام سواحل خود نمی ریزد نخست وزیر گفت “ما قصد عقب نشینی نداریم ، و شما انتظار دارید که.”

به گفته جانسون ، بعید است انگلیس تعرفه های خود را وضع کند ، اما هر گونه مالیات تحمیل شده توسط اتحادیه اروپا “باید متناسب و مورد تأیید داور باشد” با حق بازگشت انگلیس به شرایط تجارت سازمان تجارت جهانی.

وی همچنین گفت: انگلیس می تواند و می تواند مسیر خود را در مناطقی مانند بندرهای آزاد و مناطق تجاری با مالیات پایین تعیین کند.

خبر مرتبط  Huawei چین امیدوار است که در میان فشارهای تحریم های ایالات متحده از شبکه های 5G اروپا پشتیبانی کند - RT Business News

“ما می خواهیم ببینیم که چه چیزی را می توانیم پیش ببریم. ما نمی خواهیم به خاطر واگرایی واگرایی داشته باشیم. اما ما می خواهیم کارهایی را که برای مردم انگلیس مفید است انجام دهیم. “ نخست وزیر اضافه کرد.

معامله مورد بررسی و رأی گیری قرار خواهد گرفت و در تاریخ 30 دسامبر قبل از انقضا 1 ژانویه از دوره انتقال Brexit در حال رای گیری است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید