مشاور انرژی می گوید خط لوله Nord Stream 2 روسیه به طور قابل توجهی قیمت گاز را در اروپا کاهش می دهد – RT Business News

وود مکنزی ، مشاور انرژی گفت ، هنگامی که خط لوله زیر آب از روسیه به آلمان ، نورد استریم 2 به پایان رسید ، مصرف کنندگان اروپایی از قیمت بنزین کمتری بهره مند می شوند.

تحلیلگران پیش بینی می کنند که روسیه پس از آغاز پمپاژ گاز طبیعی از طریق مسافت 1200 کیلومتری که از دریای بالتیک به سمت آلمان می رسد ، تا 25 درصد کاهش یابد.

“اگر Nord Stream 2 ناتمام بماند ، انتظار می رود بنزین استاندارد TTF اروپا در سال آینده به طور متوسط ​​در حدود 4 دلار در هر میلیون واحد حرارتی انگلیس باشد. اما اگر این پروژه به اتمام برسد که پشتیبانانش امیدوار باشند اوایل سال 2021 انجام شود ، تخمین می زنیم متوسط ​​قیمت TTF در آن سال به حدود 3 دلار برسد. “ تحلیلگران در وود مکنزی نوشتند.

خبر مرتبط  پروفسور وولف به Boom Bust گفت: ترامپ مذاکرات با چین را فقط "موضع گیری انتخاباتی رئیس جمهور در انتخابات دشوار" لغو می کند
همچنین در rt.com
ایالات متحده تحریم های شدید علیه خط لوله گاز Nord Stream 2 روسیه را گسترش می دهدتسهیلات انتقال عنوان ، که بیشتر با عنوان TTF شناخته می شود ، یک نقطه مجازی برای گاز طبیعی در هلند است. این پلتفرم هلندی بازار بنچمارک اروپا محسوب می شود.

قیمت گاز پایین تر بدیهی است “خبر خوب” برای مصرف کنندگان اروپایی و می تواند مصرف کلی گاز را افزایش دهد. این منطقه به گاز بیشتری احتیاج دارد زیرا به تدریج ذغال سنگ را جایگزین می کند تا به منابع سبز بیشتری انرژی تبدیل شود.

بیشتر بخوانید

با این حال ، تکمیل خط لوله توسعه یافته روسیه برنامه های ایالات متحده برای تقویت محموله های خود را از گاز طبیعی مایع (LNG) به منطقه به چالش می کشد. طبق پیش بینی وود مکنزی ، افزایش واردات از روسیه به ضرر صادرکنندگان LNG آمریکایی خواهد بود.

خبر مرتبط  چین معتقد است تقاضای گاز طبیعی افزایش می یابد - RT Business News

وی افزود: “اگر فروش دوباره به اروپا مانند سال گذشته محدود شود ، این فشار رو به نزولی بر قیمت های هنری هاب وارد خواهد کرد. تأثیر خالص آن از نظر درآمدهای از دست رفته برای تولیدکنندگان گاز بالادستی ایالات متحده می تواند قابل توجه باشد ، “ در این گزارش آمده است.

دولت ترامپ مدتها تلاش کرده است تا این پروژه را مسدود کند. هنگامی که تلاش برای متقاعد کردن متحدان (به ویژه آلمان) مبنی بر اینکه Nord Stream 2 وابستگی اروپا به روسیه را افزایش می دهد کار نکرد ، واشنگتن شروع به اقدام واقعی کرد. سال گذشته ، ساخت این پیوند بنزین متوقف شد زیرا ایالات متحده تهدید کرد كه کشتی های درگیر در این پروژه را تحریم می كند ، و این امر باعث شد كه شركت مستقر در سوئیس Allseas کشتی های خود را از آبهای دانمارك ، كه آخرین قطعه ناتمام در آن قرار دارد ، خارج كند. در حالی که این اقدام پرتاب را به تعویق انداخت ، با این وجود روسیه در تلاش است تا مسیر را به تنهایی به پایان برساند.

خبر مرتبط  دلار آمریکا می تواند "افزایش خطر" در میان افزایش عدم اطمینان اقتصادی و سیاسی باشد - RT Business News

ایالات متحده اخیراً بار دیگر بر فشار علیه پروژه های انرژی روسیه افزود. در اوایل ماه جاری ، این تهدید به اعمال مجازات هایی برای هرکسی که در آینده سرمایه گذاری کرده یا در ساخت و یا نگهداری Nord Stream 2 کار می کند ، اعمال خواهد کرد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید