مشاور اقتصادی سابق کاخ سفید – RT Business News می گوید معامله تجاری بین ایالات متحده و هند در 4 سال آینده بعید است

علی رغم اینکه هند از نظر ژئوپلیتیکی یک شریک مهم برای ایالات متحده است ، بعید است توافق نامه تجارت آزاد (FTA) به زودی حاصل شود ، صرف نظر از اینکه چه کسی در انتخابات ریاست جمهوری آینده برنده شود.

این به گفته تاد بوخولز ، که به عنوان مدیر سیاست اقتصادی در کاخ سفید در زمان رئیس جمهور جورج اچ دبلیو خدمت می کرد. بوته.

وی با استناد به نشریه اقتصادی تایمز گفت كه هم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا و هم جو بایدن مخالف وی به هند با خیالی راحت نگاه می كنند اما اجبارهای خاص خود را دارند كه چنین معامله ای گسترده را پیش نگیرند.

خبر مرتبط  دونالد ترامپ KING OF DEBT - گزارش Keizer RT - RT Business News

“تصور اینکه بعد از چهار سال ممکن است FTA بین ایالات متحده و هند وجود داشته باشد دشوار است” بوخولز گفت.

مشاور سابق افزود: در حالی که ترامپ در ماه فوریه به هند سفر كرد و رابطه بسیار خوبی با نخست وزیر نارندرا مودی دارد ، او نسبت به ادامه معامله محتاط خواهد بود زیرا این امر می تواند کشاورزان آمریکایی را آسیب برساند و همچنین به دلیل تفاوت دستمزد.
همچنین در rt.com
ترامپ و مودی گفتند “معامله بزرگ تجاری” بین ایالات متحده و هند در راه استخبر مرتبط  گلدمن انتظار دارد نفت در سال آینده به 65 دلار برسد - RT Business News

رئیس جمهور آمریكا در سفر خود به هند نسبت به آینده آنچه خود آن را خواند خوشبین بود “بزرگترین معاملات تجاری انجام شده” و به طور کلی روابط اقتصادی بین کشورها. وی گفت با وجود همتای هندی خود معامله ای تا پایان سال امضا خواهد شد “یک مذاکره کننده بسیار سخت”.

ترامپ دهلی نو را تحت فشار قرار داده است تا تعرفه های محصولات آمریکایی را کاهش دهد تا صادرات آنها را افزایش دهد و کسری تجاری آمریکا و هند را کاهش دهد. سال گذشته هنگامی كه ایالات متحده هند را از سیستم ترجیحات عمومی (GSP) خود حذف كرد ، سازوكاری كه امتیازات اصلی تجارت را برای برخی از کالاهای هند اعطا می كرد ، تنشها بوجود آمد. دهلی نو در پاسخ ده ها کالای آمریکایی تعرفه های زیادی وضع کرد.

خبر مرتبط  عربستان سعودی برای زنده ماندن از بحران قیمت نفت ، میلیاردها میلیارد دلار بدهی خواهد گرفت - RT Business News

در اوایل این ماه ، وزیر تجارت اتحادیه هند ، پیوش گویال گفت که دهلی نو یک داده است “پیشنهاد بسیار خوب و متعادل” به ایالات متحده

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید