مشارکت اتحادیه اروپا و آسیا یک پیام “کاملاً واضح” به بایدن برای پایان دادن به حمایت گرایی ایالات متحده در تجارت است – پروفسور ولف – اخبار تجاری RT

اتحادیه اروپا و انجمن ملل جنوب شرقی آسیا (ASEAN) ، گروهی متشکل از 10 کشور آسیایی ، پس از شش سال مذاکره ، روابط خود را به “مشارکت استراتژیک” ارتقا داده اند.

اعضای بلوک ASEAN در مشارکت اقتصادی جامع منطقه ای (RCEP) به چین ، ژاپن ، کره جنوبی ، استرالیا و نیوزیلند پیوستند – توافق نامه ایجاد بزرگترین منطقه آزاد جهان. پیش بینی شده است که این پیمان به تدریج تعرفه های تجاری کالاها ، از جمله کالاها را کاهش داده و در برخی موارد حذف می کند. تولید ناخالص داخلی مشترک کشورهای عضو این توافقنامه حدود 26.2 تریلیون دلار یا حدود 30 درصد تولید ناخالص داخلی جهان تخمین زده می شود.
همچنین در rt.com
ایالات متحده در حالی که بزرگترین معامله تجاری جهان در آسیا و اقیانوسیه را منعقد کرد“به عنوان شرکای اقتصادی نزدیک ، ما در برابر راه های تجارت ایمن و باز و تجارت آزاد و عادلانه ایستادگی خواهیم کرد” پس از اعلامیه تاریخی ، هیكو مااس ، وزیر خارجه آلمان گفت. این مقام مسئول تأکید کرد که اتحادیه اروپا و اعضای آسه آن بیش از یک میلیارد نفر و تقریباً 25 درصد از قدرت اقتصادی جهانی را نمایندگی می کنند.

خبر مرتبط  چین معتقد است تقاضای گاز طبیعی افزایش می یابد - RT Business News

بوم بوست RT با ریچارد دی ولف ، استاد اقتصاد ممتاز دانشگاه ماساچوست ، برای بررسی اهمیت مشارکت اتحادیه اروپا و آسیا ، پتانسیل تجارت جهانی در شرایط فعلی و مراحل احتمالی دولت بعدی ایالات متحده صحبت کرد. جهانی شدن را در تجارت یا به دور از آن انجام دهید.

“من فکر می کنم پیام به دولت بایدن جدید کاملاً واضح است” میزبان به روزرسانی اقتصادی و نویسنده “بیماری سیستم است” گفت.
همچنین در rt.com
بایدن می گوید که تعرفه های ترامپ برای چین را برای مدتی حفظ خواهد کردخبر مرتبط  هند در حال مذاکره در مورد پیمان های تجاری با برزیل و آرژانتین - اخبار تجاری RT

“یادمان باشد این آقای ترامپ و دولت او بودند که از جهانی شدن ، از توافق های بین المللی و به یک استراتژی ملی گرایانه روی گردان شدند” ولف گفت ، با اشاره به جنگ تجاری ایالات متحده با چین و تعرفه های اعمال شده بر کالاهای آفریقا ، آسیا و آمریکای لاتین – هر دو توسط رئیس جمهور ترامپ آغاز و افزایش یافته است.

به گفته این اقتصاددان ، کشورهای اروپایی و آسیایی اکنون می خواهند ببینند که آیا دولت ورودی ایالات متحده با سیاست فعلی پایبند است یا کاری را که ترامپ به روش نمایشی انجام داد باطل می کند.

“توپ در زمین دولت بایدن است تا به جهانیان نشان دهد آیا ترامپ انحراف داشته است یا اینکه آنها نیز از آن جاده عبور می کنند” استاد گفت.

بایدن اخیراً اظهار داشت که هیچ اقدامی فوری در جهت لغو تعرفه های وضع شده توسط دولت قبلی بر چین انجام نمی دهد. پروفسور ولف گفت که ، به عنوان یک اقتصاددان ، از کمبود انگیزه دولت آینده غافل شد.

خبر مرتبط  اعتماد هند ، غول ایالات متحده Exxon را شکست داد تا به دومین شرکت با ارزش جهان تبدیل شود - RT Business News
همچنین در rt.com
بزرگترین پیمان تجاری جهان به رهبری چین می تواند صادرات گاز ایالات متحده را خرد کند“من می ترسم که این نماد تغییر نکردن ، ماندن با آن ، تلاشی برای نشان دادن این است که حداقل برخی از ملی گرایی ترامپ چیزی است که دموکرات ها یا نمی خواهند از آن جدا شوند یا می ترسند نشان دهند خودشان متفاوت از “، او گفت.

“و در این صورت ، شما خواهان مشارکت استراتژیک بیشتر و بیشتری بین همه افراد در جهان خواهید بود و ایالات متحده منجمد شد زیرا اولین قدم را برای شکستن آن برداشت.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید