مسیر دریای قطب شمال روسیه به 32 میلیون تن در سال جاری می رسد – Rosatom – RT Business News

مدیرکل شرکت انرژی اتمی دولتی روزاتوم الکسی لیخاچف گفت: حجم محموله های حمل شده از طریق مسیر دریای شمال روسیه (NSR) به طور مداوم در حال افزایش است و می تواند انتظارات را تا پایان سال برآورده کند.

Rosatom یک اپراتور زیرساخت برای مسیر است.

“برنامه تردد بار امسال در مسیر دریای شمال 29 میلیون تن بود ، اما امروز پیش بینی ما بیش از 32 میلیون تن است” لیخاچف به کانال تلویزیونی روسیا 24 گفت. پیش از این ، وی گفت که تا سال 2024 حجم حمل و نقل کالا از طریق NSR می تواند به 92.6 میلیون تن برسد.

خبر مرتبط  RT's Boom Bust بررسی کرده است که چه مشکلی در سیستم مراقبت های بهداشتی ایالات متحده و چگونگی بهتر کردن آن وجود دارد - RT Business News

انتظار می رود NSR ، که به طول کل مناطق قطب شمال و شرق دور روسیه کشیده شده است ، به یک مسیر تجاری عمده برای کالاهای حمل شده بین اروپا و آسیا تبدیل شود.

طبق گفته ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور ، این مسیر است “کلید توسعه مناطق قطب شمال روسیه در شرق دور” و هدف این است که آن را به یک “شریان حمل و نقل واقعی جهانی و رقابتی.”

پوتین قصد دارد ترافیک بار NSR به میزان قابل توجهی تا 80 میلیون تن در سال افزایش یابد. کشتی ها عمدتا گاز طبیعی مایع ، نفت و زغال سنگ را حمل می کنند.

خبر مرتبط  ایالات متحده تهدید به تحریم شرکت های اروپایی که روی خط لوله Nord Stream 2 روسیه کار می کنند - RT Business News

مسیر قطب جنوب از آسیای جنوب شرقی به اروپا در مقایسه با مسیرهای سنتی از کانال های سوئز و پاناما ، زمان حمل و نقل را به نصف کاهش می دهد. در زمان اتحاد جماهیر شوروی ، این ماده عمدتا برای تأمین کالا به مناطق مسکونی جدا در قطب شمال مورد استفاده قرار می گرفت.

خبر مرتبط  عهد پنتاگون برای استفاده از هوش مصنوعی برای خوب این است که "بسیار مشکوک است و نباید باور کرد" - گزارش Keizer RT - اخبار تجاری RT

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید