مسیر دریای قطب شمال روسیه به 32 میلیون تن در سال جاری می رسد – Rosatom – RT Business News

مدیرکل شرکت انرژی اتمی دولتی روزاتوم الکسی لیخاچف گفت: حجم محموله های حمل شده از طریق مسیر دریای شمال روسیه (NSR) به طور مداوم در حال افزایش است و می تواند انتظارات را تا پایان سال برآورده کند.

Rosatom یک اپراتور زیرساخت برای مسیر است.

“برنامه تردد بار امسال در مسیر دریای شمال 29 میلیون تن بود ، اما امروز پیش بینی ما بیش از 32 میلیون تن است” لیخاچف به کانال تلویزیونی روسیا 24 گفت. پیش از این ، وی گفت که تا سال 2024 حجم حمل و نقل کالا از طریق NSR می تواند به 92.6 میلیون تن برسد.

خبر مرتبط  فیچ رتبه معتبر اعتباری چین را به عنوان مراحل اقتصادی حفظ می کند- بازیابی کوراو ویروس - حفظ اخبار تجاری

انتظار می رود NSR ، که به طول کل مناطق قطب شمال و شرق دور روسیه کشیده شده است ، به یک مسیر تجاری عمده برای کالاهای حمل شده بین اروپا و آسیا تبدیل شود.

طبق گفته ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور ، این مسیر است “کلید توسعه مناطق قطب شمال روسیه در شرق دور” و هدف این است که آن را به یک “شریان حمل و نقل واقعی جهانی و رقابتی.”

پوتین قصد دارد ترافیک بار NSR به میزان قابل توجهی تا 80 میلیون تن در سال افزایش یابد. کشتی ها عمدتا گاز طبیعی مایع ، نفت و زغال سنگ را حمل می کنند.

خبر مرتبط  اگر ترامپ WeChat را ممنوع کند - فروش سیب در چین می تواند خراب شود - RT Business News

مسیر قطب جنوب از آسیای جنوب شرقی به اروپا در مقایسه با مسیرهای سنتی از کانال های سوئز و پاناما ، زمان حمل و نقل را به نصف کاهش می دهد. در زمان اتحاد جماهیر شوروی ، این ماده عمدتا برای تأمین کالا به مناطق مسکونی جدا در قطب شمال مورد استفاده قرار می گرفت.

خبر مرتبط  قیمت نفت در میان نگرانی های مربوط به افزایش عرضه جهانی محصولات ضرر می کند - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید