مدیرعامل پیشین Wirecard با رسوایی ضربه به جرم جعل درآمد دستگیر شد – دادستان های آلمانی – RT Business News

ماركوس براون ، مدیرعامل سابق ارائه دهنده پرداخت Wirecard ، ماركوس براون به اتهاماتی مبنی بر تورم ترازنامه و درآمدهای این شرکت بازداشت شده است تا این امر برای سرمایه گذاران و مشتریان قوی تر و جذاب تر به نظر برسد.

دادستان های عمومی در مونیخ دستگیری براون را روز سه شنبه تأیید کردند و گفتند که او عصر روز دوشنبه وارد شده است. قرار است براون سه شنبه در جلسه قاضی حضور یابد و آنها تصمیم می گیرند که آیا وی باید در بازداشت بماند.

این بازداشت پس از آن صورت گرفت كه ویلكارد روز دوشنبه اعلام كرد كه 1.9 میلیارد یورو (2.13 میلیارد دلار) كه در حسابهای خود ثبت كرده احتمالاً هرگز وجود نداشته است.
همچنین در rt.com
بحران سیمکارت عمیق تر می شود زیرا شرکت ادعا می کند میلیاردها میلیارد گم شده وجود نداردخبر مرتبط  منطقه یورو پس از بدترین سه ماهه خود با بحران عمیق اقتصادی روبرو است - RT Business News

مدیرعامل دیرینه Wirecard Braun هفته گذشته پس از آنکه حسابرسان Ernst & Young (EY) روز پنجشنبه درمورد مبلغ مفقود میلیاردها از حسابهای این شرکت اعلام کردند ، کناره گیری کردند. این شرکت قرار بود گزارش سالانه Wirecard 2019 را در روز پنجشنبه منتشر کند اما گفت که قادر به این کار نیست ، زیرا نمی تواند وجود 1.9 میلیارد یورو موجودی نقدی در حسابهای اعتماد را تأیید کند.

سپس براون با اشاره به بی نظمی در دو بانک بی نام ، گفت که Wirecard قربانی کلاهبرداری شده است. Wirecard ادعا کرده بود که مبلغ مفقود شده در یک حساب اعتماد در فیلیپین نگهداری می شود.

در همین حال ، بانک مرکزی فیلیپین روز یکشنبه اعلام کرد که اسناد تولید شده توسط Wirecard نادرست است و هیچ یک از پول مفقود شده تاکنون وارد سیستم مالی آن نشده است. تنظیم کننده افزود که از اسامی دو بزرگترین بانک کشور – BDO و BPI – برای تلاش برای گمراه کردن محققان نهایی استفاده شده است.

خبر مرتبط  اقتصاد چین "لوکوموتیو" برای بهسازی جهانی پس از همه گیر - اقتصاددان سوئیس - اخبار تجاری RT

BDO Unibank گفت که سندی که تصریح می کند وجود حساب Wirecard را تأیید می کند ، جعل و حمل شده است “امضای جعلی از افسران بانک.”
همچنین در rt.com
جرم شرکت: پنج کلاهبرداری بزرگ مالی در تمام دورانروز دوشنبه ، Wirecard از اخراج مدیر ارشد عملیاتی خود Jan Marsalek خبر داد ، که هفته گذشته از سمت مدیرعامل به حالت تعلیق در آمده بود. رسانه ها گزارش دادند که مارسالک مسئولیت نظارت بر عملیات روزانه ، از جمله در جنوب شرقی آسیا ، در آنجا که کلاهبرداری احتمالی رخ داده بود ، عهده دار شده بود.

سهام در این شرکت که روزگاری به عنوان ستاره در حال رشد بخش فناوری مالی در نظر گرفته می شد ، از زمان افشاگری های رسوا هفته گذشته ، همراه با تهدید دادخواست سهامداران ، اکنون بیش از 85 درصد کاهش یافته است. سیم کارت در اوج خود 24 میلیارد یورو ارزش داشت و بخشی از شاخص معتبر DAX 30 آلمان بود.

خبر مرتبط  استراتژیست اصلی به Boom Bust گفت: "روزهای نامطبوع" برای بورس سهام ایالات متحده مهم نیست و دولت چه کاری را انجام می دهد - RT Business News

یک شرکت fintech که در سال 1999 تأسیس شد و در مونیخ مستقر است ، Wirecard در سالهای اخیر به عنوان ارائه دهنده خدمات پرداخت دیجیتال رونق گرفت. این شرکت با پرداخت مشتریهای بدون تماس ، صدها هزار نفر از تجار ، با مشتریانی از جمله Apple Pay ، Google Pay و Visa ، به نظر بی دردسر رسید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید