مخابرات انگلیس ممکن است به دلیل استفاده از دنده هواوی تا 10 درصد درآمد جریمه شود – RT Business News

شرکت های مخابراتی انگلستان در صورت عدم موفقیت در تقویت امنیت در شبکه های خود بر اساس قانون جدید کشور ، می توانند تا ده درصد از گردش مالی خود یا 100000 پوند (133،140 دلار) در روز جریمه نقدی داشته باشند.

دولت گفت كه لایحه پیشنهادی مخابرات (امنیت) كه روز سه شنبه ارائه شد ، برای بهبود برخی از استانداردهای 5G و فیبرهای كامل انگلیس و رفع تهدید فروشندگان پر خطر طراحی شده است.

“این یک گام مهم برای محافظت از انگلستان در برابر فعالیت های خصمانه سایبری توسط بازیگران یا مجرمان دولتی خواهد بود.” وزارت فرهنگ ، رسانه و ورزش در بیانیه ای گفت. “طی دو سال گذشته دولت طیف وسیعی از حملات سایبری را به روسیه و چین و همچنین کره شمالی و بازیگران ایرانی نسبت داده است.”

طبق گفته اولیور داودن دبیر بخش ، این لایحه “به انگلیس یکی از سخت ترین رژیم های امنیتی مخابرات در جهان را می دهد و به ما اجازه می دهد اقدامات لازم برای محافظت از شبکه های خود را انجام دهیم.”

این قانون پیشنهادی به دولت این قدرت را می دهد که اپراتورها اگر از تجهیزات Huawei در شبکه های 5G کشور استفاده می کنند ، جریمه کنند.

خبر مرتبط  رنو 5 میلیارد یورو وام دولتی برای زنده ماندن از خاموشی کورو ویروس تضمین می کند - RT Business News
همچنین در rt.com
Huawei از انگلستان خواست تا لغو ممنوعیت 5G را لغو کند ، می گوید فشار ایالات متحده برای مسدود كردن شركت چینی می تواند تحت نظارت بایدن كاهش یابدروز سه شنبه ، هوآوی بار دیگر انكار كرد كه تجهیزات این كشور برای امنیت انگلستان یا هر كشور دیگری خطر امنیتی دارد. ویکتور ژانگ ، معاون رئیس شرکت گفت disappo ناامیدکننده است که دولت به دنبال حذف Huawei از 5G است. “

او اضافه کرد: “این تصمیم انگیزه سیاسی دارد و براساس ارزیابی عادلانه خطرات نیست. این منافع منافع هیچ کس را تأمین نمی کند زیرا انگلیس را به سمت آهسته دیجیتال سوق می دهد و دستورالعمل های سطح بندی دولت را به خطر می اندازد. “

در ابتدا انگلستان مجاز به استفاده از تجهیزات ساخته شده توسط غول فناوری چینی در شبکه های تلفن همراه 5G از اواخر سال 2027 شد ، و دلیل آن نگرانی این بود که تحریم های ایالات متحده به این معنی نیست که شرکت چینی یک منبع قابل اعتماد نیست. شرکت های هواپیمایی انگلیس از اواخر سال جاری نمی توانند تجهیزات ساخته شده توسط هواوی را خریداری کنند.

خبر مرتبط  چین با وجود پاکسازی ایالات متحده آماده لغو ممنوعیت پرواز بوئینگ 737 MAX مشکل نیست - RT Business News

واشنگتن مدت هاست که به متحدان خود فشار می آورد و حتی به آنها پول می دهد تا از استفاده از فن آوری چینی جلوگیری کنند و هواوی ، یکی از تأمین کنندگان تجهیزات 5G در جهان را از بین ببرند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

خبر مرتبط  تنش زدگی آمریکا و چین بازارهای اروپایی را پایین تر می آورد - RT Business News