متشکرم ، بروکسل! اکنون لهستان می تواند خط لوله گاز خود را با هزینه مالیات دهندگان اتحادیه اروپا – RT Business News

لهستان برای ساخت خط لوله گاز بالتیک یک قرارداد اصلی امضا کرده است. با حمایت مالی اتحادیه اروپا ، این پروژه به عنوان گامی بزرگ برای ورشو و حتی اروپا در جهت کاهش وابستگی به واردات گاز روسیه مورد استقبال قرار گرفته است.

این پروژه قرار است گاز نروژ را به بازارهای دانمارک و لهستان و همچنین به اروپا منتقل کند. روز دوشنبه ، شرکت اپراتور شبکه گاز لهستان Gaz-System با قراردادی به ارزش 280 میلیون یورو (306 میلیون دلار) با شرکت مهندسی نفت و گاز ایتالیایی سایپم امضا کرد تا کارهای لوله کشی در دریای بالتیک را آغاز کند.
همچنین در rt.com
روسیه کشتی هایی برای تکمیل خط لوله Nord Stream 2 بدون کمک اروپا داردلهستان پیوند آینده گاز را که قرار است در سال 2022 به بهره برداری برسد ، می داند ، به عنوان راهی برای خنثی کردن واردات روسیه از سوخت آبی. روسیه مدتهاست که تأمین کننده اصلی این کشور است ، اما قرارداد با شرکت بزرگ انرژی روسیه گازپروم در سال 2022 منقضی می شود.

براساس وب سایت پروژه ، لوله های بالتیک خواهد شد “به متنوع سازی بهتر منابع تأمین گاز در دانمارک و منطقه دریای بالتیک و همچنین در اروپای مرکزی و شرقی کمک می کند.” با این حال ، تحلیلگران معتقدند که هدف بلندپرواز ممکن است با برخی موانع اساسی روبرو شود.

اولا ، منابع دریای نروژ در حال خشک شدن است. ثانیا ، با توجه به اینکه اروپا دارای یک بازار انرژی واحد است ، بنزین که از طریق مسیر جدید جریان می یابد همان منبع را دارد – نروژ – می تواند اسلو را مجبور کند از طریق پیوندهای دیگر میزان عرضه به اروپای غربی را کاهش دهد.

وی افزود: “نروژ هیچ گاز اضافی ندارد ، بنابراین این سؤال را ایجاد می کند که چگونه این خط لوله پر می شود. علاوه بر این ، برای پر کردن لوله های بالتیک ، نروژ مجبور است گاز را از انگلیس و اروپای غربی هدایت کند ، که می تواند مشکل ساز باشد. “ سرگئی سووروف ، تحلیلگر ارشد در Premier BCS ، به RT گفت.

خبر مرتبط  قیمت نفت امیدوار است که تولید کنندگان بزرگ جهانی به رهبری روسیه و عربستان سعودی کاهش عرضه را افزایش دهند - RT Business News

این بدان معناست که هیچ کالای اضافی یا خیلی کمی به بازار اروپا اضافه نمی شود. در همین حال ، تقاضا رو به افزایش است ، از جمله در لهستان ، که معدود کشورهایی است که در خانواده های اروپایی هنوز به زغال سنگ وابسته است. اگر ورشو بخواهد در جای خود قرار بگیرد ، باید به منابع دیگر انرژی جابجا شود و به گفته الکسی گریواچ از صندوق امنیت ملی انرژی ، طبق گفته الكسی گریواچ ، گزینش بنزین یكی از ساده ترین راههاست.

وی گفت: “این عملیات اگر اروپایی را در نظر بگیریم بی معنی است [gas] به عنوان یک نهاد واحد ، “ او به RT گفت “اگر بنزین نروژ از بازار اروپای غربی خارج شود … این منابع باید توسط منابع دیگر جبران شود.”

و در اینجاست که صادرات گاز روسیه ، که لهستان مایل به خنثی کردن آن است ، باید در پر کردن این شکاف کمک کند. منابع ممکن است تحت پوشش پروژه Nord Stream-2 ، با ظرفیت پنج لوله بالتیک ، و در امتداد کف دریای بالتیک باشد. علیرغم تأخیر این پروژه به دلیل تلاش های ایالات متحده برای خنثی سازی آن ، کشتی نفتکش قصد داشت پایان آن را هفته گذشته به دریای بالتیک برساند.
همچنین در rt.com
روسیه منابع گاز طبیعی خود را از طریق خط لوله سیبری از چین از سر می گیردبنابراین ، انتظار می رود که لوله های بالتیک که مدتها در انتظار بالتیک هستند ، در عوض تغییر وضعیت اقتصادی در بازار انرژی اروپا ، در خدمت اهداف سیاسی لهستان باشند تا تغییر چشمگیر وضعیت بازار انرژی اروپا. با این حال ، این مالیات دهندگان اروپایی هستند که با توجه به اینکه اتحادیه اروپا موافقت کرده است که یارانه بخشی از این پروژه را بپردازد ، هزینه های آن بازی های سیاسی را بپردازد.

“اهداف اعلام شده و واقعی وجود دارد. وظیفه واقعی اصلاح زیرساخت های آن و ایجاد گزینه ها و منابع اضافی است ، و نه با هزینه خودش ، بلکه با هزینه مالیات دهندگان اروپایی ، “ گریواچ گفت.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید