ما با کشتی هایی که در ونزوئلا فعالیت می کنند ، برخورد نخواهیم کرد ، پتروبراس برزیل در میان تحریم های ایالات متحده مبنی بر تجارت نفت با کاراکاس – RT Business News

شرکت دولتی نفت برزیل پتروبراس با ترس از تحریم های ایالات متحده می گوید با کشتی هایی که طی یک سال گذشته در ونزوئلا کار می کردند برخورد نخواهد کرد.

“ما اخیراً به تأمین کنندگان خود اطمینان داده ایم و پیشنهادهایی را از کشتی هایی که در دوره مجازات (12 ماه) در ونزوئلا کار کرده بودند ، قبول نمی کنیم.” این شرکت به رویترز گفت ، افزود که این قراردادهای حمل و نقل خود را اصلاح كرد تا از نقض مقررات دفتر كنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریكا جلوگیری شود.
همچنین در rt.com
آخرین کشتی نفتکش ایران به ونزوئلا می رسد و از تحریم های آمریکا جلوگیری می کندخبر مرتبط  به لطف coronavirus ، جف بزوس ثروتمندتر از قبل از طلاق است - RT Business News

واشنگتن ، که به دنبال برکناری رئیس جمهور ونزوئلا ، نیکلاس مادورو است ، مدتهاست که سعی دارد بخش نفتی کشور آمریکای لاتین – منبع اصلی درآمد این کشور را خفه کند. جدا از هدف قرار دادن PDVSA بزرگ نفتی ، دولت آمریكا همچنین کشتی هایی را كه محموله نفت خام ونزوئلا را حمل می كنند در لیست سیاه قرار نداده است.

هفته گذشته ، پس از ضرب و شتم چهار شرکت کشتیرانی با تحریم ها ، گزارش شده است که دولت ترامپ در نظر دارد برای تجارت با کاراکاس ده ها کشتی خارجی اضافی را به این لیست اضافه کند. رویترز پیش تر گزارش داده بود كه تهدید تحریم های جدید برخی از تانکرها را که به سمت سواحل ونزوئلا حرکت می کنند مجبور کرده است که چرخانده شوند.

خبر مرتبط  تولیدکننده الماس روسیه امسال بهبودی را برای فروش در معرض خطر همه گیر مشاهده می کند - RT Business News
همچنین در rt.com
با تشدید تحریم های ایالات متحده ، میزان صادرات نفت ونزوئلا به پایین ترین نرخ 17 سال رسیده استماه گذشته ، یک کشور دیگر تحت تحریم های آمریکا ، ایران ، یک فروند شناور 5 تانکر را برای ارسال سوخت مورد نیاز خود به ونزوئلا اعزام کرد. در حالی که کشتی ها هنوز در دریا بودند ، کاراکاس ادعا کرد که نیروی دریایی ایالات متحده با “تهدید استفاده قریب الوقوع از نیروی نظامی” روبرو شده است. واشنگتن به صراحت نگفت که می خواهد کشتی ها را رهگیری کند ، اما به کشورها در این مسیر هشدار داد که هرگونه کمک کنند. آخرین کشتی از پنج کشتی که هفته گذشته به ونزوئلا رسیدند ، در حالیکه تهران اعلام کرده است در صورت درخواست کاراکاس آماده ارسال نفت بیشتری است.

خبر مرتبط  پکن ممکن است اپل ، بوئینگ و سایر غول های فناوری ایالات متحده را به عنوان تلافی برای ممنوعیت هوآوی هدف قرار دهد - رسانه های دولتی چین - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید