ما باید اجازه دهیم شرکت های مالی در سال 2008 سقوط کنند تا امروز از بحران بدتر فرار کنیم – اقتصاددان ماکس اوت به RT – RT Business News

ماکس اوت ، اقتصاددان آلمانی ، مدیر صندوق و نویسنده کتاب ، در مصاحبه ای با RT گفت ، بحران مداوم در اقتصاد جهانی که توسط Covid-19 ایجاد شده است می تواند مدت ها قبل از وقوع همه گیر پیش بینی شود.

برخی از نشانه های بحران پیش رو ماهها قبل از اینکه کسی در مورد ویروس جدیدی که بعدا به یک بیماری همه گیر تبدیل شده و نظم مالی جهانی را متزلزل کرده بود ، شنیده شود ، قابل مشاهده بود. در حقیقت ، او بحران را در پاییز سال 2019 پیش بینی کرد ، زمانی که کتاب “سقوط سیستم جهانی” را منتشر کرد.
همچنین در rt.com
پاسخ اتحادیه اروپا به بیماری همه گیر Covid-19 شش میلیون شغل هزینه داشته است ، کارگران جوان بیشترین آسیب را دیده اند“نشانه های روشنی وجود داشت که نشان می داد در حال نزدیک شدن به یک بحران اقتصادی جهانی هستیم. وضعیت بازار مشکلات موجود در صنعت ماشین سازی ، تولید اتومبیل و بسیاری از مناطق دیگر را نشان می دهد. “ تحلیلگر گفت RT Deutsch.

خبر مرتبط  سازمان ملل هشدار می دهد که 176 میلیون نفر دیگر در سراسر جهان پس از همه گیری ممکن است به فقر برسند - RT Business News

اوت معتقد است ، هنگامی که رکود اقتصادی در آغاز سال 2020 اتفاق افتاد ، همزمان با همه گیری بود. بنابراین ، ما یک پیش بینی طولانی داشتیم “بحران سیستمیک” که توسط “اقتدارگرا” اقدامات اعمال شده توسط دولت ها.

ادامه مطلب

“ما محصولات کمتری داریم و قیمت ها در حال افزایش است. بنابراین ، هر دوی این موارد اکنون با هم منطبق هستند. ما با یک بحران سیستمی قابل توجهی روبرو هستیم – ما در بحبوحه آن هستیم ، “ اوته استرس داشت.

علی رغم برآورد رسمی بانک جهانی و صندوق بین المللی پول در مورد میزان اقتصاد جهانی ، اقتصاددان معتقد است که محاسبه تأثیر واقعی تقریباً غیرممکن است. هزینه بحران فعلی می تواند دو برابر هزینه ای باشد که در سال 2008 شاهد آن بودیم ، زیرا در آن زمان ، بیشتر طرف تقاضا بود که ضربه خورد و اکنون ما “شوکه شدن” به گفته اوته در بازار عرضه.

خبر مرتبط  پرواز تاکسی برای پرواز به آسمان در سال 2024 - RT Business News

این سیستم باید در سال 2008 سقوط می کرد ، زمانی که حباب مالی ظاهر شد ، اما دولت ها تصمیم گرفتند به جای اینکه اجازه دهند شرکت های ضعیف فروپاشند ، شرکت ها را نجات دهند. علاوه بر این ، این کار با پول مودیان انجام شد. به گفته این اقتصاددان ، بهتر بود بنگاه هایی که هیچ تولیدی نمی کردند ، به ویژه در زمینه امور مالی ، به طور کلی از بازار ناپدید می شدند.

“ما باید به آنها اجازه می دادیم ورشکستگی اعلام کنند. ما باید به دارندگان سهام خود اجازه می دادیم ورشکستگی یا زیان خود را اعلام کنند. “ وی گفت ، و اضافه كرد كه اوضاع می توانست متفاوت باشد.

در حالی که این بحران طبقه متوسط ​​و مشاغل کوچک و متوسط ​​را به شدت تحت تأثیر قرار داده است ، شرکتهای بزرگ ، به ویژه شرکتهای دارای فناوری بزرگ ، مزایای زیادی به دست آوردند. در واقع ، اوت می گوید بحران Covid-19 تبدیل به یک بحران شده است “برنامه محرک عظیم” برای افرادی مانند جف بزوس ، بیل گیتس و مارک زاکربرگ.

خبر مرتبط  بیت کوین پس از عبور از نقطه عطف 40،000 دلار همچنان به شکستن رکوردها ادامه می دهد - RT Business News
همچنین در rt.com
سودجویان همه گیر: Big Pharma & Big Tech از Covid-19 پول نقد دریافت می کننداین نشان می دهد “دگرگونی” سیستم فعلی از مشاغل کوچک به سمت شرکتهای بزرگ آنلاین. این تحلیلگر اذعان کرد: این روند منجر به کاهش شغل در بسیاری از افراد خواهد شد ، در حالی که ثروتمندان ثروتمندتر می شوند. وی به عنوان مثالی از دستاوردهای عظیم مدیر عامل آمازون بزوس عنوان کرد – سهام سهام وی سال گذشته 55 میلیارد دلار جهش کرد.

“این واقعیت که یک سهم در یک سال بسیار رشد کرده است نشان می دهد که ما در حال بازسازی اقتصاد با سرعت سریع هستیم ، اما ما فکر نکرده ایم که این در سطح سیاسی به چه معناست؟” اوت گفت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید