مالک چینی TikTok می گوید معامله اوراکل در هاله ای از ابهام قرار دارد زیرا ترامپ “آماده نیست از هر چیزی امضا کند” – RT Business News

سرنوشت عملیات برنامه های ویدیویی چینی TikTok توسط ایالات متحده هنوز نامشخص است زیرا هم کاخ سفید و هم مالک این سیستم عامل ، ByteDance ، می گویند که تاکنون توافق نهایی حاصل نشده است.

این شرکت چینی روز پنجشنبه گفت که توافق با غول فناوری ایالات متحده اوراکل هنوز نیاز به تایید رسمی مقامات چینی و ایالات متحده دارد.

“ما در واقع در حال بحث در مورد یک طرح همکاری با برخی از شرکت ها هستیم تا نگرانی های دولت ایالات متحده در مورد امنیت داده های کاربران ایالات متحده را برطرف کنیم. این طرح شامل فروش تجارت و فناوری نیست و معامله نهایی هنوز امضا نشده است. “ به نقل از روزنامه Global Times چین ، ByteDance گفته است.

خبر مرتبط  شرکت های نفتی مجبور به مذاکره مجدد در معاملات یا خطر از دست دادن آن شدند - RT Business News
همچنین در rt.com
در حالی که دولت ترامپ قصد دارد این هفته پیشنهاد را بررسی کند ، اوراکل پیشنهاد TikTok را به دست می گیرداین بیانیه اندکی پس از رئیس جمهور ترامپ گفت که چنین نیست “رفتن به خوشبختی” اگر شرکت مادر ByteDance اکثریت را در برنامه رسانه های اجتماعی درگیر نگه می دارد. پیش از این گزارش شده بود که طبق آخرین پیشنهاد ، اوراکل ، پیشنهاد دهنده اصلی دارایی های TikTok در ایالات متحده ، فقط سهام کمی خواهد داشت.

“ما این را دوست نداریم. منظورم این است که فقط از نظر مفهومی می توانم به شما بگویم که من چنین چیزی را دوست ندارم. هنوز به من گفته نشده است “ ترامپ عصر چهارشنبه به خبرنگاران گفت. ترامپ انتظار دارد گزارش دقیق تری درباره معامله در اواخر روز پنجشنبه دریافت کند.

“باید 100٪ از نظر امنیت ملی باشد” او اشاره کرد. “من آماده ام برای ثبت نام در هر چیزی نیست. من باید معامله را ببینم. “

دولت ترامپ بر این عقیده است که شرکت های فناوری چینی ، از جمله هواوی و تیک توک ، می توانند تهدیدی برای امنیت ملی باشند زیرا گفته می شود داده ها را با دولت چین به اشتراک می گذارند. در حالی که شرکت های چینی بارها این ادعاها را رد کرده اند ، ایالات متحده تهدید کرده است TikTok را در خاک خود ممنوع می کند مگر اینکه توسط یک شرکت آمریکایی خریداری شود.

خبر مرتبط  Moderna می گوید که هزینه واکسن Covid-19 آن تقریباً مشابه "تزریق آنفولانزا" است - RT Business News

ماه گذشته ، ترامپ گفت که دولت ایالات متحده باید یک “نسبت بسیار بزرگ” در صورت ادامه معامله ، قیمت فروش معلوم شد که هیچ کس نمی داند که چگونه می تواند کار کند و ممکن است چنین پرداختی هیچ دلیل قانونی نداشته باشد.

“به طرز شگفت انگیزی متوجه شدم که شما مجاز به این کار نیستید ،” ترامپ با اشاره به ایده دریافت پول برای این معامله گفت. “این چه نوع چیزی است؟”

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید