مالزی اتهامات کیفری علیه گلدمن ساکس را به دلیل غارت صندوق دولتی پس از سرفه کردن میلیارد دلار بانک وال استریت ، کنار گذاشت – RT Business News

گلدمن ساکس پس از توافق بانک وال استریت برای پرداخت 4 میلیارد دلار غرامت ، به دلیل ادعای نقش خود در سرقت میلیاردها دلار از صندوق سرمایه گذاری دولت مالزی ، 1MDB ، به اتهام کیفری روبرو نخواهد شد.

محمد زینی مازلان ، قاضی دادگاه عالی ، روز جمعه ، به نقل از رسانه های دولتی ، اعلام کرد که این بانک و واحدهای آن از تمام اتهامات مالزی تبرئه شدند.
همچنین در rt.com
Superyacht مرتبط با رسوایی غارت صندوق ایالتی مالزی به قیمت 126 میلیون دلار فروخته شداین اتهامات پس از توافق دو طرف در پی مذاکرات طولانی در ماه گذشته کاهش یافت. طبق مفاد این توافق نامه ، که به بانک وال استریت اجازه می دهد تا از یکی از بدترین رسوایی های تاریخ خود حرکت کند ، گلدمن ساکس با پرداخت 2.5 میلیارد دلار پول نقد به مالزی و ضمانت بازگشت حداقل 1.4 میلیارد دلار دارایی خریداری شده با وجوه تخصیص یافته از صندوق ثروتمندی دولت 1 مالزی توسعه برهاد (1MDB). هفته گذشته ، این بانک وعده پرداخت 2.5 میلیارد دلاری را داده است.

این صندوق در سال 2009 توسط نجیب رزاق ، نخست وزیر وقت تاسیس شد که پس از محکومیت به اتهامات مربوط به 1MDB به 12 سال زندان محکوم شد. گلدمن ساکس بانکدار اصلی صندوق بود و به آن کمک کرد تا 6.5 میلیارد دلار از طریق فروش اوراق بهادار جمع آوری کند. با این حال ، بسیاری از وجوه در طی مراحل توسط مقامات دولتی و دو بانکدار گلدمن سو m استفاده شد ، در حالی که این بانک به سرپوش گذاشتن در غارت بودجه دولت ملی متهم شد.

خبر مرتبط  صادرات چین دوباره منفی شده و واردات پایین ترین بحران در بحران کروناویروس - RT Business News

پول سیفون شده از خزانه دولت برای خرید همه چیز از آثار هنری و جواهرات گرفته تا املاک و مستغلات و یک ابرخرید استفاده می شد.

آخرین تحول در پرونده 1MDB در مالزی ، گلدمن ساکس را از پیگرد قانونی مرتبط با حماسه 1MDB در سایر کشورها آزاد نمی کند. در حال حاضر در حال مذاکره برای اطمینان از توافق با وزارت دادگستری ایالات متحده است. پیش از این گزارش شده بود که این بانک قرار است جریمه ای چند میلیارد دلاری بپردازد و به دلیل نقض قوانین رشوه خواری ایالات متحده بر اساس توافق احتمالی ، خود را مجرم معرفی کند.

خبر مرتبط  ترامپ می گوید کاهش رکورد تولید نفت به زودی دو برابر خواهد شد - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید