مازوت روسی در ایالات متحده محبوب است – RT Business News

در پشت نمای شعارهای سیاسی ، روسیه و ایالات متحده نمایشی چشمگیر از هم افزایی آغاز کرده اند ، در حالی که مازوت به نمایشی نادر از بهبود روابط تبدیل شده است.

موضوع روابط انرژی ایالات متحده و روسیه در حالی مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است که پرزیدنت ترامپ دموکراتهای انگلیس را به خرید نفت خام روسیه به ضرر منافع اقتصادی ملی متهم کرد. از نظر فنی ، این ادعا فقط تا حدی درست است – بیشتر صادرات نفت خام روسیه به ایالات متحده در واقع از قزاقستان بود و فقط در کشتی ها در روسیه بارگیری می شد (CPC Blend). اگر قرار بود خام هایی را که منشا آن روسیه است ، تصفیه کنیم ، شرکت های تصفیه کننده آمریکا در سال جاری فقط چهار بار را تحویل گرفته اند (2 اورال و 2 وراندی). با این وجود ، در پشت نمای شعارهای سیاسی ، روسیه و ایالات متحده نمایشی چشمگیر از هم افزایی آغاز کرده اند ، در حالی که نفت کوره به نمایشی نادر از رابط سودمند متقابل تبدیل شده است.

اینکه پالایشگاه های آمریکایی مازوت روسیه را خریداری می کنند به هیچ وجه داستان جدیدی نیست ، می توان تحویل هایی از این نوع را در سال 2013 و 2014 پیدا کرد ، البته ماهیتی کاملاً پراکنده. تجارت دو جانبه مازوت در اوایل سال 2018 به دلیل دو تحول مهم بازار نفت افزایش یافت – محدودیت های تولید خام اوپک + که تولیدکنندگان خاورمیانه را مجبور به کاهش صادرات ترش شدیدتر و تشدید تحریم های ایالات متحده در برابر ونزوئلا و ایران کرده است. . همه اینها منجر به عرضه بسیار محدودتری به پالایشگاه های پیشرفته در سواحل خلیج ایالات متحده می شود ، نه اینکه در مورد افزایش ملموس نفت خام ترش صحبت کنیم. در مقابل ، مازوت روسیه با توجه به محتوای گوگرد نسبتاً زیاد آن ، قدردانی نکرده و در زمانی که خروجی های سنتی اروپا در حال خشک شدن است ، به طور گسترده در دسترس است.

تاریخچه نفت کوره در روسیه ما را به دهه 1960-1970 باز می گرداند که با افزایش سریع تولید نفت خام در منطقه ولگا-اورال مقامات شوروی را مجبور به افزایش ظرفیت های پایین دستی خود کرد. در آن سال ها از مازوت به طور گسترده ای در تولید برق استفاده می شد زیرا بیشتر نیروگاه های حرارتی هنوز برای آن پیکربندی شده بودند (تغییر عمومی به گاز طبیعی بعنوان منبع اصلی تولید روسیه بعداً در دهه 1980 ایجاد شد). پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی ، با کاهش شدید استفاده از آن در صنایع نظامی و صنعت پرانرژی همراه با اقتصاد روسیه نوپای امروزی ، جایگاه مازوت دوباره تضعیف شد. به عنوان یک نتیجه از روند فوق ، تولید روغن مازوت در 20 سال گذشته به شدت به سمت صادرات بوده است. در یک پیچش پیش بینی نشده ، دقیقاً زمانی که خریداران اروپایی از سوخت فسیلی مستعد آلودگی دور شده اند ، ایالات متحده در افق ظاهر شد.

تصفیه خانه های ساحل خلیج ایالات متحده نیز می توانند مقادیر زیادی مازوت تولید کنند ، اگر از پیچیدگی کمتری نسبت به گذشته برخوردار باشند. از طرف دیگر ، روسیه به طور سنتی از اختلاف محسوسی بین ظرفیت های اولیه پالایش اولیه و ظرفیت های تصفیه ثانویه ناکافی رنج می برد. در شرایط عادی ، بسیاری از پالایشگاه های پیچیده تر به تدریج از بین می رفتند ، با این حال دولت روسیه یک رژیم خاص مالیات بر هیدروکربن را معرفی کرد که کم و بیش از ظرفیت های پالایشگاه اولیه گسترده آن صرفه جویی کرد. مالیات صادرات محصولات سنگین به قیمت نفت خام متصل شد و نرخ مالیات حاشیه ای را 22.4٪ تعیین کرد (یک سوم نرخ مالیات حاشیه ای نفت خام). بدیهی است که فرض بر این است که این امر در یک فضای قیمتی که قیمت های نفت خام زیر 50 دلار در هر بشکه باقی بماند ، انجام می شود. با افزایش ناگهانی قیمت نفت خام در نیمه دوم دهه 2000 ، مازوت دوران طلایی خود را سپری می کرد.

خبر مرتبط  بیماری همه گیر کورون ویروس باعث انقباض عظیمی در اقتصاد منطقه یورو می شود - RT Business News

این دوره هالسیون باید در برخی موارد به پایان برسد – تقریباً همزمان با افت قیمت 2014-2015 و اصلاح مالیات خام مقامات روسیه (که به آن مانور مالیاتی جدید نیز گفته می شود) تقریباً به پایان رسید. جالب اینجاست که بیشتر تولید مازوت روسیه از چند پالایشگاه در شمال غربی روسیه حاصل می شود – پالایشگاه کیریشی به تنهایی 6-7 میلیون تن در سال مازوت تولید می کند ، تقریباً یک ششم کل تولید روسیه. طی سالها مسیرهای تحویل مازوت روسیه به طور قابل توجهی تغییر کرده است. قبل از سال 2015 ، بندرهای غیر روسی روسیه مانند ونتسپیلس ، تالین یا ریگا از یک جریان ثابت از بزرگترین تولیدکنندگان نفت کوره برخوردار بوده اند ، اما اکنون اکثر این مجراها تعطیل شده اند – نه تنها تدارکات همچنان پیچیده است بلکه دولت روسیه نیز دشوار است. فعالانه تبلیغ (و نه اجباری) “امن تر” مسیرهای داخلی
همچنین در rt.com
صادرات مجازات نفت ونزوئلا به لطف افزایش فروش هند از پایین ترین سطح تاریخی افزایش می یابد – گزارشدر سال 2019 پالایشگاه های روسیه در مجموع 285 میلیون تن فرآورده های نفتی تولید کرده اند که از این میان 47.3 میلیون تن مازوت هنوز سنگین است (بالاترین میزان تولید در سال 2014 77.7 میلیون تن بود). از این مقدار ، کمی بیشتر از 4 میلیون تن برای مصارف داخلی در روسیه باقی مانده و 43 میلیون تن نیز برای صادرات به روسیه اختصاص یافته است. گواهی بر نقش فزاینده بازار ایالات متحده برای صادرات مازوت ، تحویل در آنجا در سال 2019 دو برابر شده است و جمعاً 12.6 میلیون تن است ، یعنی تقریباً 30٪ از کل. اکثریت قریب به اتفاق صادرات مازوت روسیه به ایالات متحده اقیانوس اطلس است – فقط 7 محموله وجود داشت که در بندرهای وانینو و ناخودکا در خاور دور بارگیری می شدند (آنها به کالیفرنیا و واشنگتن رفتند) ، در حالی که 110 محموله عظیم از طریق اقیانوس اطلس تأمین می شد .

خبر مرتبط  بانک مرکزی روسیه موج همه گیر دیگری و قیمت نفت 25 دلار را رد نمی کند - RT Business News

با توجه به اینکه بزرگترین تولیدکنندگان نفت کوره در شمال غربی روسیه واقع شده اند ، تعجب آور نیست که بنادر اصلی بارگیری LSFO و HSFO در سواحل بالتیک واقع شده اند ، و Ust-Luga به عنوان اصلی ترین ترمینال صادراتی قرار دارد. اگر بخواهیم چشم انداز تجارت آینده نفت کوره بین دو کشور را ارزیابی کنیم ، احتمال اینکه عاشقانه نفت کوره ایالات متحده و روسیه به زودی پایان یابد ، بسیار ناچیز است. با توجه به حجم معاملات امسال ، ایالات متحده برای مدت زمان قابل توجهی همچنان برترین خروجی نفت مازوت روسیه خواهد بود (دومین بزرگترین هلند دارای 9-10 مگاپاسکال). نفت کوره ای روسی که به عنوان یک ماده سوختی و تأخیر در تولید کک استفاده می کند ، حجم کمبود ونزوئلا را جایگزین کرده و این کار را ادامه خواهد داد مگر اینکه آمریکای لاتین یک تولید کننده عمده دیگر روغن ترش سنگین تولید کند.

این مقاله در اصل در منتشر شد Oilprice.com