مارک زاکربرگ در هنگام همه گیری قتل خود را به عنوان ثروت 100 میلیارد دلار – RT Business News

ارزش خالص شخصی موسس فیس بوک مارک زاکربرگ روز پنجشنبه برای اولین بار از 100 میلیارد دلار پیشی گرفت ، پس از آنکه سهام شرکت رسانه های اجتماعی وی رکورد بالایی در مورد آزادی رقیب TikTok خود را پیدا کرد.

بدین ترتیب رئیس رسانه 36 ساله رسانه های اجتماعی ، به عنوان سومین سنی میلیاردر جهان تبدیل شد و به عناوین فنی جف بزوس و بیل گیتس پیوست. آنها براساس آمار شاخص میلیاردرهای بلومبرگ ، آنها تنها افرادی هستند که در سطح جهان این وضعیت را دارند. ارزش خالص زاکربرگ تا حد زیادی از سهام 13 درصد او در فیس بوک ناشی می شود.

خبر مرتبط  با بهبود اقتصاد از Covid-19 - سود صنعتی چین همچنان در حال افزایش است - RT Business News

امسال ماگنول های فن آوری ایالات متحده بخت و اقبال خود را مشاهده کرده اند. آنها حتی سریعتر ثروتمندتر می شوند زیرا این بیماری همه گیر آنلاین فعالیت می کند.

ثروت جمعی میلیاردرهای فناوری در شاخص بلومبرگ (رتبه ای از 500 ثروتمندترین جهان در جهان) از سال 2016 تقریباً دو برابر شده است ، از 751 میلیارد دلار به 1.4 تریلیون دلار امروز. این نرخ نسبت به سایر بخش ها سریعتر است.

هفت نفر از 10 ثروتمندترین جهان در بخش فناوری هستند و ارزش خالص آنها 666 میلیارد دلار است که امسال 147 میلیارد دلار افزایش یافته است.
همچنین در rt.com
بزوس ، زاکربرگ و ماسک 115 میلیارد دلار به ثروت خود در طول همه گیری اضافه کردندخبر مرتبط  افزایش بیت کوین تهدیدی برای طلا نیست - Goldman Sachs - RT Business News

پنج شرکت بزرگ فناوری آمریکایی (اپل ، آمازون ، الفبای ، فیس بوک و مایکروسافت) دارای ارزش بازار معادل حدود 30 درصد از تولید ناخالص داخلی ایالات متحده هستند. این تقریبا دو برابر آن است که در پایان سال 2018 بود.

در همین حال ، سناتور ایالات متحده ، برنی سندرز ، قصد دارد قوانینی را برای مالیات بر آنچه گفته می شود ، وارد کند “سود ناشایست ثروت” در طول بحران کرونویروس. با “قانون پرداخت میلیاردرها” 60 درصد افزایش ارزش خالص الیگارشی را از 18 مارس تا پایان سال مالیات می دهد و از این درآمد برای تأمین هزینه های مراقبت های بهداشتی خارج از جیب همه آمریکایی ها استفاده می کند.

خبر مرتبط  آیا تقاضای نفت در سال 2021 بهبود می یابد؟ - اخبار کسب و کار RT

بیشتر بخوانید: بزوس ، مراقب باشید! الون مسك هم اكنون پنجمین فرد غنی در این سیاره است

زاکربرگ که در سال 2004 غول رسانه های اجتماعی را از اتاق خوابگاه دانشگاه هاروارد خود تأسیس کرد ، اظهار داشت که قصد دارد 99 درصد از سهام فیسبوک خود را در طول عمر خود به او بدهد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید